Google Ads

Agencja interaktywna – czym się zajmuje i co może zaoferować

Prowadzenie biznesu stawia przed wszystkimi przedsiębiorcami szereg wyzwań. Konieczne jest nie tylko oferowanie wysokiej jakości usług oraz produktów, ale także regularne pozyskiwanie nowych Klientów. To właśnie osoby dokonujące transakcji w dużej mierze przyczyniają się do biznesowego sukcesu. Zasada jest prosta – bez Klientów nie ma sprzedaży, a bez sprzedaży nie ma zysków i tym samym firmy. Pojawia się zatem pytanie – jak pozyskiwać Klientów? W dzisiejszych czasach z pomocą w tym temacie przychodzi marketing online, w końcu to właśnie w Internecie najłatwiej rozreklamować swoją firmę i dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Działania marketingowe już od dłuższego czasu zyskują szerokie grono zwolenników. Nie ma się czemu dziwić, w końcu dobrze ustalona strategia reklamowa przynosi ogrom korzyści zarówno dla najmniejszych, jak i nieco większych firm. Wraz z digital marketingiem popularność zaczęły zyskiwać agencje interaktywne. To właśnie one będą tematem naszego dzisiejszego wpisu! Dowiedz się, czym dokładnie się zajmują oraz jakie zalety niesie za sobą współpraca z marketingowymi ekspertami. Zapraszamy do czytania!

Na czym polega marketing internetowy? Sprawdź, dlaczego jest tak ważny dla Twojego biznesu

Zanim przejdziemy do omówienia, czym dokładnie jest interaktywna agencja reklamowa, musimy wyjaśnić istotę marketingu online. Rozwój internetu otworzył przed nami szereg możliwości. Bez wychodzenia z domu jesteśmy w stanie kupować, płacić rachunki, nawiązywać kontakty z osobami z różnych zakątków świata, a nawet dzielić się wiedzą. Nic więc dziwnego, że właściciele wielu firm zarówno produktowych, jak i usługowych postanowili przenieść swoje biznesy do świata online. To właśnie w internecie rozpowszechnienie swojej marki oraz wybicie się spośród konkurencji jest niezwykle łatwe. Gdzie tkwi haczyk? W znajomości kilku zasad! Reklamowanie się online dosłownie każdemu przynosi szereg korzyści, pod warunkiem, że wszystkie działania są przemyślane i odpowiednio dobrane do charakteru działalności. Jak się okazuje, chaotyczne korzystanie z narzędzi marketingowych przynosi odwrotny skutek od oczekiwanego. Chcąc stworzyć skuteczną reklamę, pod uwagę należy wziąć zarówno swój biznes jak i poczynania konkurencji, preferencje użytkowników oraz wymagania robota indeksującego Google. Co więcej, w tego typu działaniach liczy się przede wszystkim systematyczność. Pojęcie sukcesu w odniesieniu do marketingu online jest płynne. Jednokrotne wdrożenie działań nie zapewni zadowalających zysków przez cały czas!

Co to jest agencja interaktywna? Poznaj jej obszar działania

Tak jak wspominaliśmy, wraz z rozwojem marketingu online na rynku zaczęły pojawiać się agencje interaktywne świadczące usługi, których głównym celem jest wypromowanie firmy. Najprościej mówiąc, agencja interaktywna zajmuje się reklamą online. Stwierdzenie to jest bardzo ogólne. Musisz mieć świadomość, że na internetową reklamę składa się bardzo dużo działań wymagających odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Do głównych zadań agencji należy wdrożenie przygotowanej strategii, a także zbudowanie silnego wizerunku marki. Realizacja konkretnych działań przebiega w oparciu o główne cele biznesowe przedsiębiorcy, a także polega na uwzględnieniu algorytmu Google oraz potrzeb i oczekiwań internautów szukających ofert w sieci. Efektem strategii jest rozpoznawalna, a także zachęcająca reklama, dzięki której masz szansę na zostanie liderem w swojej branży.

Kto może skorzystać z usług, jakie oferuje interaktywna agencja reklamowa?

Odpowiedź na zadane pytanie jest bardzo prosta! Agencja interaktywna jest dla każdego, kto rozumie, jak ważny w dzisiejszych czasach jest internetowy wizerunek. Liczba osób korzystających z internetu zwiększa się każdego dnia. Dla przedsiębiorcy chcącego rozwinąć swój biznes to doskonała okazja do pozyskania jak największej liczby Klientów. Dzięki działaniom, jakie realizuje profesjonalna agencja interaktywna, masz możliwość trafienia ze swoimi usługami oraz produktami do ściśle sprecyzowanej grupy odbiorców. Musimy zaznaczyć, że dzięki agencjom marketingowym szansę na odniesienie sukcesu mają nie tylko duże firmy obecne na rynku wiele lat, ale również te małe, które stawiają pierwsze kroki w biznesie.

[ramka text=”Zapamiętaj–> Reklama internetowa, jaką zapewnia agencja interaktywna, przynosi zalety każdemu biznesowi niezależnie od wielkości. Nawet jeśli Twoja firma jest niewielka i dopiero rozpoczyna swój rozwój, ma szansę na wyprzedzenie największych rywali rynkowych. Marketing internetowy polegający na wdrażaniu dobrze przemyślanej strategii pozwoli Ci w szybkim tempie pozyskać nowych Klientów, przekonując ich, że to właśnie Twoje produkty lub usługi są tym, czego szukają!”]

Interaktywna agencja reklamowa – poznaj realizowane usługi

Teraz kiedy już wiesz, na czym polega praca agencji interaktywnej oraz kto może zdecydować się na współpracę czas przedstawić jej najważniejsze usługi. Interaktywna agencja zajmuje się:

 • kampaniami reklamowymi Google Ads,
 • pozycjonowaniem stron internetowych,
 • wdrażaniem strategii SEO,
 • UX Design,
 • content marketingiem,
 • optymalizacją techniczną strony www

W ramach współpracy agencje interaktywne stale monitorują efektywność podejmowanych działań, a w razie potrzeby wprowadzają określone zmiany. Warto wiedzieć, że chcąc podjąć współpracę ze specjalistami, nie musisz decydować się na wszystkie usługi. Specjaliści po przeprowadzonej rozmowie, wskażą co będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. W niektórych przypadkach same kampanie Google Ads mogą okazać się wystarczające, a w jeszcze innych o wiele lepszą decyzją będzie pozycjonowanie stron, ale nakierowane na lokalną społeczność.

[cta_1 text=”Sprawdź, która z dostępnych usług jest odpowiednia dla Twojej branży!” btn=”Wykonaj bezpłatną analizę!”]

Zobacz, co musisz wiedzieć, aby interaktywna agencja rozpoczęła wdrażanie strategii

Oczywiście, agencja interaktywna jest w stanie wznieść Twój biznes na wyżyny, jednak Twój udział w tym procesie jest równie ważny. Poniżej przedstawimy Ci dwa najważniejsze aspekty, jakie musisz dokładnie przemyśleć, nawiązując współpracę z profesjonalistami.

Sprecyzuj swój cel biznesowy

To właśnie od tego rozpoczynają się prace. Twój cel wyznacza kierunek, w jakim ma zmierzać wdrażana strategia. Powiedzenie, że chcesz pozyskać większą liczbę Klientów, jest zbyt ogólne. Do bardziej sprecyzowanych celów biznesowych zalicza się:

 • zwiększenie sprzedaży,
 • wyprzedzenie konkurencji,
 • rozpowszechnienie wizerunku,
 • rozreklamowanie nowych produktów lub usług.

Określ grupę odbiorczą

To priorytet tuż obok wyznaczania celu biznesowego. Poprzez określenie grupy odbiorczej mamy na myśli dokładne sprecyzowanie ich potrzeb oraz oczekiwań względem Twojego biznesu. Zapamiętaj bardzo ważną zasadę obowiązującą w digital marketingu – reklama online przynosi oczekiwane rezultaty tylko i wyłącznie wtedy, kiedy stanowi realną odpowiedź na potrzeby oraz wymagania Klientów. Interaktywna agencja, dzięki dostępowi do wielu profesjonalnych narzędzi marketingowych pomoże Ci w ustaleniu zainteresowań Klientów, ale nie tylko! Dowiesz się, kiedy najczęściej szukają oferowanych przez Ciebie usług lub produktów, a także w jakiej lokalizacji. Zawężenie grupy odbiorczej do najlepiej pasujących Klientów zwiększy prawdopodobieństwo dokonania przez nich transakcji, a tym samym przyczyni się do Twoich większych zysków.

[responsive_video]

https://www.youtube.com/watch?v=0eKVizvYSUQ

[/responsive_video]

Pozycjonowanie i Google ADS – najważniejsze działania, jakie realizuje agencja interaktywna

Kiedy już sprecyzujesz swój cel oraz określisz, Klientów przyjdzie najwyższy czas na wdrożenie strategii. Poniżej omówimy dwa najważniejsze, a także najczęściej wybierane działania. Podstawowe informacje pozwolą Ci lepiej zrozumieć, na jakich zasadach działają agencje interaktywne, a dodatkowo sam będziesz mógł obserwować skuteczność metod. Najpierw pod lupę weźmy kampanie reklamowe Google Ads. Ich największą zaletą jest szybkość działania. Niemalże od razu po przygotowaniu, reklama widoczna jest w przeglądarce Google. Co więcej, płatne reklamy wyróżniają się elastycznością. Oznacza to, że bez większych problemów możesz ustalić tzw. harmonogram ich wyświetlania. Sam wybierasz przedział godzinowy, dni oraz lokalizację. Jeśli na przykład prowadzisz firmę usługową w rejonie Krakowa, uruchamianie kampanii na skalę ogólnopolską nie będzie opłacalne. Oczywiście nie możemy zapomnieć o najważniejszym! W Google Ads płacisz tylko i wyłącznie za realne kliknięcia, dzięki temu wiesz, że nie przepalasz budżetu na działania nieprzynoszące efektów.

Poza kampaniami reklamowymi Google Ads interaktywna agencja reklamowa posiada doświadczenie w realizowaniu usługi, jaką jest pozycjonowanie stron internetowych. Polega ona na dostosowaniu witryny zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym do wymagań robota indeksującego Google oraz preferencji odbiorców. Efekt? Twoja strona internetowa, a zarazem wizytówka firmy wyświetlana jest na najwyższych pozycjach wyszukiwarki Google. W ramach pozycjonowania przeprowadzany jest audyt SEO mający na celu wykrycie wszelkich nieprawidłowości. Musisz wiedzieć, że osoby odwiedzające Twoją stronę zwracają uwagę na najmniejsze szczegóły, takie jak szybkość ładowania witryny, jej płynność podczas przeglądania, a także rozmieszczenie poszczególnych elementów. Jakiekolwiek nieprawidłowości zniechęcają do dokonania transakcji, a tym samym odsyłają do konkurencji. Profesjonalna agencja interaktywna dokłada wszelkich starań, aby takie sytuacje nie miały miejsca!

[ramka text=”Zapamiętaj–> Wybierając kampanie reklamowe Google Ads, w szybkim tempie zauważysz pierwsze efekty. Pozycjonowanie stron wymaga nieco więcej czasu ze względu na większą liczbę działań koniecznych do wdrożenia. Miej jednak świadomość, że uzyskiwane efekty mają charakter długofalowy!”]

Co wziąć pod uwagę wybierając agencje interaktywne – najważniejsze kryteria

Szukając usług digital marketingu, w sieci na każdym kroku wyświetla się zupełnie inna interaktywna agencja. Skąd wiedzieć, która najlepiej spełni oczekiwania i pomoże w odniesieniu biznesowego sukcesu? Musisz zwrócić uwagę na kilka najważniejszych aspektów!

Krok pierwszy – oceń doświadczenie agencji

Doświadczenie w marketingu internetowym to podstawa. Wieloletni staż działań przekłada się na znacznie lepszą znajomość wielu branż, a tym samym precyzyjniejsze ustalanie strategii. Dodatkowo interaktywna agencja reklamowa obecna na rynku wiele lat daje Ci pewność, że w przypadku pojawienia się jakichkolwiek trudności specjaliści znający obszar marketingu online lepiej niż własną kieszeń, znajdą jak najlepsze rozwiązanie.

Krok drugi – przejrzyj prowadzone projekty

Profesjonalne agencje interaktywne posiadają imponujące portfolio zrealizowanych projektów. Dzięki nim możesz z łatwością ocenić poziom wykonywanych usług, a także sprawdzić, czy końcowy rezultat jest zadowalający. Warto także w tym celu dokładnie przejrzeć stronę internetową takiej agencji. Tak jak wspominaliśmy, jest to pewnego rodzaju wizytówka wskazująca na dbałość o najmniejsze detale. Każdy z tych elementów ma ogromne znaczenie dla wiarygodności agencji.

Krok trzeci – poznaj opinie innych Klientów

Skoro sam prowadzisz biznes lub dopiero planujesz go otworzyć, doskonale wiesz, jak dużą moc mają opinie innych osób. Duża liczba pozytywnych wypowiedzi świadczy o rzetelności, jaką wyróżnia się konkretna interaktywna agencja. Dodatkowo opinie stanowią pewnego rodzaju informację, o tym jak wygląda każdy z etapów realizacji projektu. Pamiętaj, że nie tylko doświadczenie jest ważne, ale również łatwość w nawiązywaniu kontaktu i dostarczanie regularnych sprawozdań z wdrażanych działań.

Krok czwarty – sprawdź cenę za świadczone usługi

Kryterium to jest ważne, ale nie najważniejsze! Niekiedy, agencje interaktywne z małym doświadczeniem, bez portfolio żądają za realizację usług kwoty przyprawiającej o prawdziwy zawrót głowy. Z kolei agencja interaktywna o wysokim profesjonalizmie może Ci przedstawić znacznie korzystniejszą cenowo ofertę. Pamiętaj, aby oceniając cenę zawsze brać pod uwagę udostępnione portfolio i na jego podstawie ocenić stosunek ceny do jakości.

Interaktywna agencja reklamowa - narzędzia
źródło: https://images.unsplash.com/photo-1542744173-05336fcc7ad4

Agencja Interaktywna jako partner biznesowy – poznaj zalety współpracy

Na podstawie przedstawionych w artykule informacji łatwo wysnuć wniosek, że agencja interaktywna, a dokładniej mówiąc, współpraca z nią przynosi Ci szereg zalet. Jedną z największych korzyści jest często wspominane doświadczenie. Powierzając reklamowanie swojego biznesu specjalistom, możesz z łatwością zaoszczędzić czas oraz pieniądze, a tym samym skupić się na innych celach biznesowych swojej firmy. Działania marketingowe ze względu na konieczność stałego monitorowania są czasochłonne, a dodatkowo wymagają specjalistycznej znajomości wielu parametrów. Na szczęście nie musisz borykać się z tym sam! Agencje interaktywne posiadają imponujące zaplecze wielu narzędzi ułatwiających wdrażanie strategii marketingowej oraz ocenę ich skuteczności. Pamiętaj, że po pierwsze nie należą one do najtańszych, a po drugie trzeba wiedzieć jak z nich prawidłowo korzystać. Co więcej, w większości przypadków agencje interaktywne wyróżniają młode, energiczne zespoły, co z kolei przekłada się na ich większą kreatywność. Możesz być pewny, że wdrażana strategia będzie atrakcyjna pod względem wizualnym, a także zgodna z obowiązującymi trendami. Twój biznes potrzebuje powiewu świeżości, aby móc osiągnąć internetowy szczyt!

[cta_1 text=”Jesteś gotowy na zbudowanie silnego wizerunku na rynku? Nie zwlekaj, Twoja konkurencja nie śpi!” btn=”Napisz do nas!”]

Interaktywna agencja reklamowa – podsumowanie

Nasza agencja interaktywna Afterweb dla wszystkich zainteresowanych przygotowała atrakcyjną, a przede wszystkim elastyczną ofertę składającą się aż z czterech pakietów. Nie wiesz, jaki wybrać? Bez obaw! Po przeprowadzonej rozmowie zapoznawczej oraz sprawdzeniu słów kluczowych wskażemy, co będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. W naszym zespole znajdziesz zarówno specjalistów od kampanii reklamowych Google Ads, jak i SEO mających na swoim koncie imponujące sukcesy. Stawiamy na ciągłym rozwój, dzięki czemu zachodzące zmiany wytycznych algorytmu Google oraz preferencji internautów nie stanowią dla nas zaskoczenia. Z Afterweb Twój biznes rozwinie skrzydła i wyprzedzi rosnącą konkurencje nie o krok, a o dwa! Przekonaj się, że i Ty możesz stać się liderem w swojej branży trudnym do prześcignięcia!

[Featured_snippets title=”Agencja interaktywna (FAQ) – najczęściej zadawane pytania”]

Źródła

 • https://skillshop.withgoogle.com/
 • https://ahrefs.com/blog/
 • https://developers.googleblog.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
+48 79 848 33 33

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33