Polska firma
Google Ads

Czy warto posiadać własny sklep internetowy – poznaj zalety prowadzenia sklepu internetowego

Już od dłuższego czasu myślisz o założeniu własnego biznesu? Wierzysz, że Twoje produkty oraz usługi odmienią życie innych osób? Jeśli odpowiedź na oba pytania brzmi „tak” to najwyższy czas zacząć działać! W dzisiejszych czasach wraz z rozwojem Internetu pojawiło się mnóstwo możliwości dla osób chcących prowadzić swoją działalność online. Jego wszechstronność pomaga w dotarciu do szerokiego grona osób w jak najkrótszym czasie. Dlatego właśnie własny sklep internetowy w XXI wieku okazuje się bardzo opłacalnym rozwiązaniem. Musisz mieć świadomość, że obecnie dla praktycznie wszystkich osób liczy się przede wszystkim wygoda oraz szybkość w zrealizowaniu zakupów. Jest to jedna z największych zalet, jakie posiadają sklepy online. W naszym dzisiejszym wpisie odpowiemy na pytanie, czy warto otworzyć sklep internetowy oraz jak to zrobić, aby odnieść sukces. Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

Założenie własnego sklepu internetowego – sprawdź, czy warto

Aktualnie każdy z nas prowadzi dwa życia – realne i internetowe. Śmiało możemy zaryzykować stwierdzeniem, że Internet zdominował nasz życie. Nie ma się czemu dziwić, w końcu daje mnóstwo możliwości, z których można z łatwością korzystać bez zbędnego wysiłku. Z jego pomocą, niemalże z każdego miejsca na ziemi możemy nawiązywać kontakt z innymi osobami, dowiadywać się wielu interesujących rzeczy, oglądać filmy, seriale, słuchać muzyki, a co najważniejsze dokonywać zakupów. Właśnie z tego powodu własny sklep internetowy to obecnie największa żyła złota oczywiście pod warunkiem, że wiesz jak nim zarządzać! Zanim przejdziemy do omówienia najważniejszych kwestii technicznych, pozwól, że wyjaśnimy Ci, dlaczego sklep online cieszy się tak dużą popularnością. Po pierwszą pomaga zaoszczędzić czas oraz wiąże się dla zainteresowanych z dużą wygodą. Nie trzeba jeździć po galeriach handlowych i oglądać produktów wśród tłumu innych osób, wszystko można załatwić w zaciszu domowym przy kubku ulubionej herbaty. Dodatkowo poprzez internet znacznie łatwiej porównać ceny oraz jakość oferowanych produktów i usług u innych sprzedawców. Nic więc dziwnego, że konkurencja wśród działalności internetowych stale wzrasta. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś Ty również wykorzystał ten potencjał i założył własny sklep internetowy!

Co trzeba wiedzieć decydując się na własny sklep online

Wiele osób zastanawiających się nad własnym biznesem wychodzi z błędnego założenia, że potrzebują ogromnego nakładu finansowego oraz specjalistycznej wiedzy. Nic bardziej mylnego! Dziś praktycznie każdy może rozpocząć swój biznes przy minimalnym przygotowaniu. Co najważniejsze, nie musisz inwestować dużej sumy pieniędzy, aby zacząć prowadzić własny sklep internetowy. Musisz jedynie wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby nie przepalić budżetu na działanie nieprzynoszące oczekiwanych rezultatów. Do dyspozycji masz wiele różnych narzędzi, z pomocą których z łatwością stworzysz zachęcający sklep internetowy przyciągający szerokie grono Klientów. Pamiętaj jedną złotą zasadę, jaką należy kierować się podczas prowadzenia własnej działalności. To nie duży nakład finansowy gwarantuje Twój sukces, a zaangażowanie i pasja przekładająca się na właściwą reklamę!

Załóż własny sklep internetowy! Przekonaj się, że i Ty możesz osiągnąć biznesowy sukces

Czy założenie własnego sklepu internetowego jest dla Ciebie? Jednogłośnie odpowiadamy, że tak! Jak już wyżej wspominaliśmy, nie potrzebujesz dużego zaplecza finansowego. Liczą się Twoje chęci oraz skupienie na osiąganiu imponujących efektów. Częstym problemem jest również brak miejsca na magazynowanie produktów. Jak się jednak okazuje, w obecnej dobie internetu trudność ta odchodzi w zapomnienie. Zawsze możesz zdecydować się na tzw. dropshipping cieszący się obecnie największą popularnością. Nie tylko pozbywasz się problemu związanego z przechowywaniem produktów, ale także nie musisz zatrudniać dodatkowych pracowników. Tego typu sprzedaż opiera się na współpracy z hurtownią, która zajmuje się wysyłką zamawianych akcesoriów ze swojego magazynu. Jak widzisz, aktualnie własna działalność mająca postać sklepu internetowego wiąże się z ogromną łatwością, dzięki czemu zdecydować się na nią może nawet osoba bez doświadczenia sprzedażowego.

[cta_1 text=”Chcesz założyć własny sklep online? Przekonaj się, że z pomocą naszych ekspertów poznasz najważniejsze tajniki sprzedaży internetowej!” btn=”Napisz do nas!”]

Zalety prowadzenia sklepu internetowego

Wierz nam, ale korzyści, jakie przynosi własny sklep online, jest nieskończenie długa lista. Naszym zadaniem jest przedstawienie Ci tych najważniejszych:

1. Tańsza wersja sklepu stacjonarnego

Prowadzenie sklepu online likwiduje konieczność wynajmowania lokalu, wyremontowania go i dostosowania do obowiązujących standardów. Dodatkowo nie tracisz czasu na szukanie jak najdogodniejszej lokalizacji. Twoim lokalem jest strona www, której utrzymanie jest znacznie mniej kosztowne.

2. Łatwość w pozyskaniu szerokiego grona odbiorców

Dostępność wielu narzędzi marketingowych pozwala niemalże natychmiast po założeniu sklepu online trafić do imponującej liczby użytkowników. Co więcej, dzięki odpowiednim działaniom możesz bez trudu nakierować własną działalność na lokalnych Klientów.

3. Twoi Klienci mogą realizować zakupy 24/7

W odróżnieniu od sklepów stacjonarnych, sklep online jest otwarty przez całą dobę. Szczególnie docenią to użytkownicy, którzy przez godziny pracy nie mają możliwości udania się do lokalu stacjonarnego w standardowych godzinach.

4. Duża swoboda w ilości sprzedawanych produktów

Powszechnie wiadomo, że sklep stacjonarny ograniczony jest ze względu na metraż, a tym samym nie pozwala na sprzedaż nieograniczonej liczby akcesoriów. Sklep online jest przeciwieństwem tego problemu. Pamiętaj jednak, aby zachować umiar i nie zasypywać sklepu nieprzemyślanymi produktami mającymi niską sprzedaż.

5. Łatwość w badaniu zadowolenia Klientów

Posiadając własny sklep internetowy, warto zadbać o sprawdzenie satysfakcji odbiorców po skorzystaniu z usług. W internecie zrobisz to z łatwością. Możesz w tym celu wykorzystać różnego rodzaju ankiety. Każda podana odpowiedź będzie dla Ciebie wskazówką, nad czym jeszcze możesz popracować, aby jak najlepiej wpasować się w upodobania odbiorców.

Załóż własny sklep internetowy
źródło: https://images.unsplash.com/photo-1460925895917-afdab827c52f

Załóż sklep internetowy w dwóch prostych krokach – zobacz od czego zacząć

Zakładając swój biznes, spokoju nie daje jedno pytanie – dlaczego jedne sklepy działają z sukcesami od wielu lat, a inne upadają zaledwie po roku? Zastanawiasz się czy z Tobą też tak będzie? Nie, jeśli będziesz podejmował dobrze przemyślane działania dopasowane do Twojego biznesu. Miej na uwadze, że tutaj chaotyczne postępowanie wiąże się z bardzo dużym ryzykiem. Dlatego właśnie poniżej przedstawimy Ci krótkie vademecum wiedzy skupiające najważniejsze kroki, jakie musisz zrealizować, chcąc odnieść sukces.

Krok pierwszy – znajdź swój pomysł i postaw na kreatywność

Rosnąca liczba rywali to z jednej strony utrudnienie, a z drugiej inspiracja. Przeglądając sklep internetowy prowadzony przez konkurencje, możesz z łatwością natknąć się na wiele ciekawych rozwiązań, jakie możesz zastosować również u siebie, ale w nieco ulepszonej formie. Samo znalezienie produktu nie stanowi problemu, ponieważ sklep online umożliwia sprzedaż dosłownie wszystkiego. Trudność pojawia się przy jego atrakcyjnym przedstawieniu. Pamiętaj, że około 80% użytkowników to wzrokowcy kupujący emocjami. Nawet jeśli Twój produkt będzie niezwykle prosty, ale przedstawisz go w odpowiedni sposób, zdecydowanie zwiększysz swoje prawdopodobieństwo na odniesienie sukcesu. Skuteczny i dobrze prowadzony marketing to nieodłączna część biznesu internetowego!

Zaleca się, aby szukając produktu lub usługi, jaką możesz sprzedawać, znaleźć swoją niszę. Nie zawsze jednak kierowanie się tą zasadą jest dobre. Przedstawimy Ci to na pewnym przykładzie. Załóżmy, że nisza sprzedażowa dotyczy koparek, ale nie masz o nich zielonego pojęcia, czy uważasz, że otwieranie z nimi sklepu będzie trafionym pomysłem? Oczywiście, że nie! Pamiętaj, że Twoi Klienci oczekują od Ciebie profesjonalnych porad pomagających im w wyborze. Jeśli za to interesujesz się modą i znasz najnowsze trendy, to własny sklep internetowy z odzieżą może okazać się Twoim strzałem w przysłowiową dziesiątkę! Nie zrażaj się konkurencją! Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś ją wyprzedził, a Twoje ubrania stały się tymi najchętniej kupowanymi!

Krok drugi – określ swoich Klientów! To od nich zależy Twój sukces

Ten krok bardzo mocno łączy się z pierwszym. Przed założeniem własnego biznesu warto określić główną grupę odbiorczą, do jakiej chcesz skierować własny sklep internetowy. Nie dość, że będą dla Ciebie inspiracją, to dodatkowo poznasz ich potrzeby. Pamiętaj, że Twoje produkty lub usługi powinny być odpowiedzią na ich oczekiwania oraz formą rozwiązania powstałych problemów. Warto w tym celu dokładnie przeanalizować rynek, aby poznać najnowsze trendy. Musimy zaznaczyć, że inspiracje warto czerpać również z rynków zagranicznych. W wielu przypadkach tam znacznie szybciej niektóre produkty lub usługi zyskują popularność, co możesz wykorzystać w swoim sklepie internetowym.

Zapamiętaj – większe zainteresowanie Twoim produktem, a tym samym jego większa sprzedaż wzrośnie kiedy poznasz potrzeby swojej grupy odbiorczej! Załóż własny sklep internetowy, wzbogać go odpowiednią strategią marketingową dopasowaną do Klientów i pozyskuj imponującą liczbę sfinalizowanych transakcji.

Czy warto otworzyć sklep internetowy z odzieżą? Sprawdź, co musisz wiedzieć

Przedstawiając Ci powyższe kroki, specjalnie podaliśmy przykład branży odzieżowej, ponieważ to właśnie na sprzedaż ubrań decyduje się największa liczba osób. Dlaczego? Zdradzimy Ci tutaj małą tajemnicę! Warto zdecydować się na oferowanie odbiorcom rzeczy, których zawsze będą potrzebować, a odzież właśnie do takich należy. Co więcej, długo noszona odzież ulega zniszczeniu lub po pewnym czasie konieczne jest zakupienie większego lub mniejszego rozmiaru. Decydując się na ubrania, zyskujesz pewność, że Klienci będą wracać, ponieważ nie jest to rzecz zachowująca wieczną trwałość. Pojawia się jednak pewno pytanie – jak otworzyć własny sklep internetowy z odzieżą i wybić się spośród tak dużej konkurencji? Oczywiście zadbaj o to, aby oferować wysokiej jakości garderobę, ale nie tylko to jest ważne! Priorytetem okazuje się także reklama, o czym przeczytasz w dalszej części naszego artykułu!

Własna strona internetowa ze sklepem – co wziąć pod uwagę

Kiedy już spełniłeś kroki wymienione powyżej, czas przejść do najważniejszych kwestii technicznych. Jedną z nich jest profesjonalne utworzenie sklepu www. Musisz mieć świadomość, że zarówno design, jak i odpowiednie zaplecze techniczne mają znaczenie dla Twojego sukcesu. Co więcej, dobrze stworzony sklep internetowy pozwala na opracowanie jak najlepszej strategii marketingowej, docierającej do szerokiego grona odbiorców. Wyjaśnijmy zatem, na czym polega tworzenie sklepu online. Najważniejszym działaniem jest wybranie odpowiedniej platformy e-commerce do prowadzenia sklepu. Jej wybór przekłada się na późniejsze funkcjonowanie, na co z pewnością będą zwracać uwagę Twoi odbiorcy. Następnie musisz zadbać o prawidłowe działanie metod płatności, a także elastyczność form dostawy. Warto w tym aspekcie dać odbiorcom jak największy wybór. Choć aktualnie dostawy poprzez paczkomaty cieszą się największą popularnością, to nie możesz zapomnieć o tych, którzy wolą tradycyjną dostawę zrealizowaną przez kuriera. Zależność jest tutaj bardzo prosta – im bardziej elastyczny będzie Twój własny sklep internetowy, tym większa szansa, że zainteresowani Klienci dokonają transakcji. Wiele osób zapomina o istotnym elemencie, jakim jest łatwy kontakt. Twoi odbiorcy przed dokonaniem zakupów mogą mieć szereg pytań oraz wątpliwości. Dlatego właśnie zadbaj o umieszczenie w dobrze widocznym miejscu adresu email oraz numeru telefonu.

Live chat z klientem
źródło: https://img.freepik.com/free-vector/new-career-world-online-communication-is-creation-video-content-channels-their-own-gain-large-audience-generate-income-such-as-product-review-travel-arts-healthy_1150-58790.jpg

Cennym posunięciem okazuje się również live chat z konsultantem umożliwiający szybkie rozwiązanie problemu. Nie możemy zapomnieć o najważniejszym! Zakładając sklep internetowy, jako własny biznes musisz zadbać o wiarygodność! Pomoże Ci w tym certyfikat SSL świadczący o tym, że Twoja strona internetowa jest bezpieczna. Jego brak skutecznie zniechęci do finalizacji zakupów. Musimy także zwrócić Twoją uwagę na fakt, że istnieje obowiązek prawny wymagający, aby każdy sklep online posiadał regulamin i politykę prywatności. Oczywiście powinieneś zadbać o ten element nie tylko ze względów prawnych. To właśnie z tej zakładki Twoi odbiorcy mogą dowiedzieć się o tym, jak wyglądają zwroty, gwarancje oraz składanie reklamacji. Ten element również przekłada się na Twój profesjonalizm! Tuż obok tych kwestii kolejnym aspektem uznawanym za równie priorytetowy jest design sklepu. Powinien on być czytelny, a poruszanie się po nim jak najbardziej intuicyjne. Należy zadbać o odpowiednie pogrupowanie produktów, tak aby osoba odwiedzająca nie musiała tracić zbyt wiele czasu na znalezienie potrzebnej rzeczy. Musisz mieć na uwadze, że jakiekolwiek nieścisłości zniechęcają, jednocześnie wpychając Twoich Klientów w ręce konkurencji.

[responsive_video]

https://www.youtube.com/watch?v=AhvkIr2pghE&list=PL590L5WQmH8dpP0RyH5pCfIaDEdt9nk7r

[/responsive_video]

Zadbaj o własny biznes i sprawdź jakie zasięgi zyska pozycjonowany sklep internetowy

Wybrałeś produkt, określiłeś grupę odbiorczą, już nawet zdążyłeś uruchomić własny sklep online? Czy to oznacza, że teraz nie pozostaje Ci nic innego, jak czekać na spływające zamówienia? Niestety nie! W internecie, jeśli stale nie dbasz o rozwój własnej działalności, odniesienie sukcesu oddala się, a przewagę zyskuje Twoja konkurencja. Postanowiliśmy przedstawić Ci dwa najpopularniejsze działania marketingowe, z pomocą, których zwiększysz szansę na zostanie liderem w swojej branży. Decydując się na pozycjonowanie stron internetowych, zyskujesz możliwość zajęcia wysokiej pozycji w przeglądarce Google. Mowa tutaj o top 10, a nawet top 3. Zdecydowanie przyciąga to znacznie większą liczbę odbiorców, w końcu nikt nie zwraca uwagi na sklepy wyświetlające się na dalszych wynikach. Pozycjonowany sklep online wyróżnia się m.in. dobrze napisanym kodem HTML, oraz jak najkrótszymi i sprecyzowanymi adresami URL. Czynniki te wpływają na szybkie ładowanie strony, a także na jej płynność podczas przeglądania. Wśród dodatkowych działań, jakie wykonuje się w ramach pozycjonowania, wymienia się również optymalizację grafik, wzbogacanie strony treściami marketingowymi, a także dostosowanie wyglądu sklepu internetowego do zasad UX Design.

Kampanie Google Ads, czyli jak skutecznie reklamować własny sklep internetowy

Tuż obok pozycjonowania kolejnym równie efektywnym działaniem marketingowym są płatne kampanie reklamowe Google Ads. Ich największą korzyścią, z jakiej musisz skorzystać chcąc, aby własna działalność, czyli innymi słowy mówiąc, sklep internetowy stał się widoczny dla odbiorców jest natychmiastowe pojawienie się w najwyższych wynikach Google. Chwytliwe teksty reklamowe wzbogacone najczęstszymi słowami kluczowymi będą stanowiły dokładną odpowiedź na potrzeby Twoich odbiorców. Co najważniejsze, decydując się na Google Ads, posiadasz pełną kontrolę na budżetem. Płacisz tylko za realne kliknięcia! Ustalając wyższe stawki od konkurentów, Twoja reklama pojawia się wyżej w wynikach wyszukiwania, a to z kolei przekłada się na większe prawdopodobieństwo, że Klienci dokonają zakupu właśnie u Ciebie!

[cta_1 text=”Załóż własny sklep internetowy i stań na podium Google! Profesjonaliści z Afterweb wiedzą jak doprowadzić Cię na szczyt!” btn=”Bezpłatna analiza!”]

Czy warto założyć sklep internetowy – podsumowanie

Znając zalety sklepu internetowego odpowiedź na pytanie, czy warto, powinna być jak najbardziej twierdząca. Co prawda, sklep internetowy ma swoje plusy i minusy, jednak tych drugich jest zdecydowanie mnie. Największym jest konieczność stałego kontrolowania konkurencji i wdrażania coraz nowszych rozwiązań. I to jednak okazuje się nie być problemem, kiedy podejmujesz współpracę z doświadczoną agencją marketingową. Nasza firma Afterweb posiada dostęp do wielu przydatnych narzędzi marketingowych, z pomocą których monitorowanie skuteczności wdrażanej strategii oraz regularne sprawdzanie, czy ruch organiczny na stronie ulega zwiększeniu, staje się niezwykle łatwe. Własna strona internetowa ze sklepem z naszą pomocą stanie się miejscem skupiającym zainteresowaną społeczność, a także dostarczy Ci zysków, o jakich marzysz. Pamiętaj, że założenie własnego sklepu internetowego wiąże się z systematycznym podejmowaniem określonych kroków. Zmianie ulega zarówno algorytm Google, jak i wymagania Klientów. Bez obaw! Z Afterweb przybliżysz się do osiągnięcia szczytu biznesowego i zyskasz silną pozycję na rynku! Twój sukces leży w naszych rękach!

[Featured_snippets title=”Własny sklep internetowy – najczęściej zadawane pytania (FAQ)”]

Opinie użytkowników

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Afterweb

Specjalista SEO

14 lat doświadczenia w optymalizacji i pozycjonowaniu stron na najtrudniejsze frazy w Polsce. Właścicieli manager firmy Afterweb. Stale nadzoruje proces pozycjonowania stron wszystkich Klientów firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
+48 79 848 33 33

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33