Polska firma
Google Ads

Digital marketing to dziś być albo nie być na rynku. Nie możesz z niego rezygnować!

Już od wielu lat Internet stanowi naszą podstawową przestrzeń komunikacji, toteż nawet jeśli nie każdy przedsiębiorca wie co to jest digital marketing, czyli po prostu marketing cyfrowy, wielka ich część nie potrzebowała żadnych zachęt, by próbować go stosować. W zasadzie możemy sobie zadać pytanie, czy traktowanie go jako odrębnej dziedziny promocji ma jeszcze większy sens. Trudno wszak wskazać taki rodzaj działalności, przy której docieranie do potencjalnych odbiorców poprzez elektroniczne środki przekazu z Internetem na czele byłoby bezcelowe. Nie znaczy to jednak, że zagadnienie to spowszedniało już na tyle, że nie wymaga większej troski. Jest wręcz przeciwnie – tego typu kanały kontaktu z odbiorcą są dziś tak oblegane, że o skutecznej ich wykorzystanie trzeba walczyć!

Co to jest marketing cyfrowy? Od lat spotykasz się z nim na co dzień

Najprostsza opisująca digital marketing definicja jest taka, że to ten, który wykorzystuje media cyfrowe. Czy jest on więc tożsamy z internetowym? Teoretycznie nie, jako że możemy tu wykorzystać np. SMS-y – te jednak częściej irytują, niż cieszą się zainteresowaniem, ponadto dysponowanie numerami ograniczają przepisy dot. ochrony danych. W praktyce możemy zatem założyć, że jak najbardziej.

Aby móc korzystać z niego w pełni, musimy sobie uświadomić konsekwencje płynące z faktu, że stosujemy tu zupełnie inny niż w przypadku konwencjonalnych reklam kanał komunikacji. Radykalnie rośnie tutaj rola użytkownika i to jego zachowanie, język jakim się posługuje i sposób, w jaki postrzega i formułuje swoje oczekiwania muszą być w centrum naszej uwagi. Cyfrowy marketing ma trzy wielkie zalety. Jest on mierzalny, dzięki czemu lepiej zadbamy o jego efektywność. Ona z kolei jest efektem tego, że mamy możliwość targetowania – dotrzemy dokładnie do tych internautów, których łatwo uczynimy swoimi klientami.

marketing cyfrowy

Dobrze prowadzony Digital marketing wymaga fachowego wsparcia

Cyfrowy marketing wymaga skoncentrowania na kliencie, ponieważ to on będzie szukał nas – dziś przede wszystkim w wyszukiwarce Google. Wysokie miejsce w jej wynikach to skuteczny sposób na zdobycie licznych odbiorców. Pozycjonowanie jest dziś zadaniem trudnym i warto sięgać po wsparcie fachowego zespołu – takiego jak nasz. Co jeszcze możemy dziś wykorzystać?

Jeśli nie chcemy czekać na zdobycie dobrych lokat, szybki efekt dadzą nam reklamy Adsśrodowisko ich wyświetlania jest jednak dynamiczne, konieczna jest precyzyjna kontrola parametrów, toteż i to jest zadanie dla specjalisty.

Ponadto warto pamiętać o tym, że marketing cyfrowy jest dziedziną, w której wielkie znaczenie odgrywają treści. Po drugiej stronie wyszukiwarki jest wszak żywy człowiek – musimy odpowiedzieć na jego oczekiwania i dostarczyć mu informacji, porady, rozwiązania problemu. Nasz produkt czy usługa może być nim bezpośrednio, ale możemy też w ten sposób budować zaufanie. Realizując digital marketing warto też współpracować z blogerami czy branżowymi portalami. W każdym przypadku trzeba mieć na uwadze, że powinny to być działania długofalowe – wyjątkiem są reklamy Ads. Dobre planowanie i rzetelna realizacja to klucz do sukcesu – z nami osiągniesz go łatwiej!

[Featured_snippets title=”Najczęściej zadawane pytania – FAQ”]

Opinie użytkowników

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Afterweb

Specjalista SEO

14 lat doświadczenia w optymalizacji i pozycjonowaniu stron na najtrudniejsze frazy w Polsce. Właścicieli manager firmy Afterweb. Stale nadzoruje proces pozycjonowania stron wszystkich Klientów firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
+48 79 848 33 33

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33