Polska firma
Google Ads

Dowiedz się, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym. Mamy dla Ciebie wskazówki!

Niemal każda osoba prowadząca działalność w sieci zadała sobie choć raz pytanie: jak zwiększyć sprzedaż internetową? Chociaż wydaje się to celem łatwym do osiągnięcia, nie zawsze tak jest. Konkurencja nie śpi, a w niektórych branżach dodatkowo jest bardzo rozbudowana. To sprawia, że nawet atrakcyjne ceny, ciekawe, regularne promocje i przyjazny wygląd strony internetowej nie mogą sprawić, że skuteczność sprzedaży będzie większa. Jeśli chcesz z sukcesem wypromować swój sklep internetowy, postaw na jego pozycjonowanie. Warto wiedzieć, że Twoi Klienci szukają okazji, rabatów i przystępnych cen, ale bez obecności w czołówce wyników wyszukiwania trudno będzie do nich dotrzeć. Z pomocą przyjdą specjaliści SEO z naszej Agencji Afterweb – przeczytaj poniższy tekst i sprawdź, co Ci zaproponujemy, by zwiększyć sprzedaż w Twoim sklepie.

Możesz skutecznie podnieść sprzedaż w swoim sklepie. Zainwestuj w Google Ads

Nowo utworzone sklepy internetowe chętnie sięgają po szybkie i skuteczne rozwiązania, jakim jest na przykład kampania Google Ads. Wszyscy użytkownicy sieci znają propozycje witryn i produktów wyświetlające się w wyszukiwarce – dlatego warto zwrócić na nie uwagę przy planowaniu reklamy dla sklepu. W czym tkwi skuteczność tego typu promocji? Głównie w precyzji docierania do potencjalnych Klientów. Na Twoją stronę trafi ta osoba, która wpisała w Google konkretną frazę kluczową i wyświetlił się jej Twój sklep internetowy. Dzięki temu zwiększasz szansę na udane transakcje, a przy tym poprawiasz sprzedaż internetową, jednocześnie minimalizując koszty kampanii. Wystarczy bowiem dobrać odpowiednie słowa kluczowe i na nich oprzeć reklamę. Możesz wybierać pomiędzy frazami ogólnymi i long tail, w zależności od potrzeb i możliwości. Jeżeli zatem zastanawiasz się, jak zwiększyć sprzedaż w internecie na początku działalności, Google Ads będzie dobrym wyborem.

jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym

Jak zwiększyć skuteczność sprzedaży w sklepie? Odpowiedzią jest pozycjonowanie

Oprócz prowadzenia kampanii Google Ads niezbędne okazuje się również pozycjonowanie. Jeśli wciąż nie wiesz, jak podnieść sprzedaż w sklepie internetowym, zgłoś się do specjalistów z Afterweb. Podpowiemy Ci, jak tworzyć autorskie opisy produktów i na jakie techniczne aspekty położyć nacisk, by zwiększenie popytu na Twoje produkty stało się faktem. Oprócz jasnego i wartościowego contentu dobrze jest też wziąć pod uwagę logiczność struktury sklepu. Kategorie powinny być poukładane intuicyjnie. Doskonałym sposobem na sprawdzenie, czy obrana strategia działa, jest poproszenie osoby postronnej o znalezienie jakiegoś artykułu w sklepie. Nie zapominaj także o linkowaniu do sklepu z wartościowych serwisów internetowych, blogów i stron. Dobrze zaplanowany i przeprowadzony link building pomoże Ci podnieść sprzedaż. Aby zadowoleni Klienci do Ciebie wracali, daj im możliwość wystawienia opinii po zakupie. Warto wiedzieć, że możesz wpłynąć na wyniki swojego sklepu poprzez odpowiednio dobrane działania – reszta oczywiście zależy od historii domeny, wielkości sklepu czy szybkości ładowania witryny. Masz jednak bezpośredni wpływ na to, jak poprawić sprzedaż w swoim sklepie internetowym.

Opinie użytkowników

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Afterweb

Specjalista SEO

14 lat doświadczenia w optymalizacji i pozycjonowaniu stron na najtrudniejsze frazy w Polsce. Właścicieli manager firmy Afterweb. Stale nadzoruje proces pozycjonowania stron wszystkich Klientów firmy.

1 komentarz

  1. fajny tekst i oczywiście, zgodzę się, z tym że pozycjonowanie to klucz. Jednak trzeba zdać sobie sprawę,że nie jest to prosta rzecz i najlepiej nie bawić się w to samodzielnie. Druga sprawa jest taka,że nie ma co spodziewać się spektakularnych efektów po miesiącu działań, pozycjonowanie to żmudna praca, ale dająca wysokie efekty, miarodajne przede wszystkim . Najlepiej zlecić to konkretnej firmie, która wie jak pozyskać linki, jak kontrolować działania i jak dbać o wizerunek firmy w sieci. Takie moje zdanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
+48 79 848 33 33

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33