Google Ads

Reklama Agroturystyki – Jak reklamować gospodarstwo agroturystyczne w Internecie

W dzisiejszych czasach ludzie często szukają miejsc, w których mogliby odpocząć od codziennego zgiełku miasta. Jednak wpierw muszą znaleźć odpowiednie lokum, które ugości ich niczym w prawdziwej swojskiej chacie, w towarzystwie licznych zwierząt pasących się na łące. Prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego to ciężka praca, dlatego promocja powinna być na tyle profesjonalna, aby cały wysiłek włożony w biznes odpłacił się w postaci Klientów na tyle licznych, ile owieczek w stadzie! Potencjał zawarty w reklamie ośrodka wypoczynkowego jest wielkością porównywalny do kilkuhektarowego gospodarstwa – odpowiednio rozplanowane i zagospodarowane przynieść może liczne korzyści i zysk, dzięki któremu biznes wciąż będzie miał szansę na przetrwanie, niezależnie od okoliczności. Nie ma co ukrywać – promocja agroturystyki musi nieść wysoki zysk, ze względu na fakt, że gospodarstwa tego typu najczęściej zamieszkiwane są również przez zwierzęta. Współcześnie jednak istnieje wiele sposobów na to, jak powinna wyglądać reklama gospodarstwa agroturystycznego. Obecnie jako najlepsze wyjście podaje się przede wszystkim skorzystanie z narzędzi, jakie obecnie oferuje nam Internet – mowa tu o opcjach takich jak reklama Google Ads czy odpowiednie pozycjonowanie strony gospodarstwa. Takie działania niosą ze sobą ogrom korzyści – jakich? Chętnie Ci o nich opowiemy!

Reklama gospodarstwa agroturystycznego – najważniejsze korzyści

Już na początku wspominaliśmy o rosnącej liczbie Klientów – jest to możliwe, wraz z uruchomieniem kampanii Google Ads czy inwestycji w SEO. Doskonała reklama ma na celu przyciągnięcie wzroku wielu odbiorców – od tego zaczyna się integracja potencjalnie zainteresowanej osoby wraz z Twoim przedsiębiorstwem. Im więcej osób zainteresowanych, tym większe prawdopodobieństwo, że zamienią się oni w Klientów, dzięki czemu popularność gospodarstwa agroturystycznego, które prowadzisz, wzrośnie. Wraz ze wzrostem popularności i liczby odwiedzających przypłyną również zyski, które pozwolą Ci na dalsze kontynuowanie rozwoju swojego biznesu. Pokusić się można o stwierdzenie, że doskonała reklama wyzwala reakcję łańcuchową, która przynosi ogromne korzyści. Czas pożegnać się na dobre z martwymi okresami, gdy przez gospodarstwo przemykają biegacze, niczym w westernach! Już dziś możesz rozpocząć idealną reklamę agroturystyki i cieszyć się rosnącą liczbą gości. Wiedza to potęga, dlatego przygotowaliśmy Tobie kilka informacji, z którymi warto się zapoznać, rozpoczynając wcześniej wspomnianą marketingową reakcję łańcuchową.

Efektywna reklama gospodarstwa agroturystycznego w Google Ads

Błyskawiczne zaistnienie w Google – czy jest to możliwe? Oczywiście! Inwestycja w Google Ads zapewnić może czołowe miejsce w wyścigu reklam zapraszających do odwiedzin gospodarstwa. Nie musisz być wielką i mocarną firmą – w tej gonitwie każdy ma bowiem szansę na to, aby wybić się przed szereg i przyciągnąć do siebie grupę Klientów, na których mu zależy. Dodatkowo Google Ads przyczynia się do budowania Twojej marki w sieci; z miesiąca na miesiąc świadomość posiadania nienagannej opinii w Internecie wzrasta, wszystkie firmy zaś dokładają wszelkich starań, aby ich Klienci byli zadowoleni z usług, a sam biznes miał jak największą sławę. Coraz więcej osób otwiera gospodarstwa agroturystyczne, widząc narastający popyt na spędzenie urlopu czy wakacji w miejscu, które przede wszystkim zawiera w sobie wspomnienie dawnej sielanki, do której wciąż tak tęskno. Im szybciej wdrożysz kampanie Google Ads, tym większe prawdopodobieństwo przegonienia konkurencji. Dodatkowym plusem tego przedsięwzięcia jest fakt, że początkowo nie musisz inwestować w ogromne kwoty, aby rozpocząć kampanie. Małe kroki z czasem mogą stać się milowymi, a zyski naprawdę zaskoczyć!

[ramka text=”Zapamiętaj–> Natychmiastowe dołączenie do wyścigu o Klientów? Reklama Google Ads pomoże Ci wystartować z prawdziwym przytupem, finalnie pozostawiając konkurencję w tyle. Zwiększ popularność swojego gospodarstwa agroturystycznego aż o kilkaset procent. Pamiętaj – nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli chodzi o moc sieci!”]

Zalety

 • stała kontrola swojego budżetu i wyników, jakie przynosi kampania
 • szeroki wybór rodzajów kampanii Google Ads
 • błyskawiczne zaistnienie w Google
 • wywieranie wpływu na użytkowników w celu skorzystania z oferty
 • precyzyjne kierowanie reklamy na podstawie m.in. danych demograficznych czy lokalizacji
 • budowa świadomości marki i zdobywanie zaufania potencjalnych Klientów

Wady

 • prowadzenie kampanii często wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu Google Ads
 • skuteczność budżetu przeznaczonego na reklamę jest zależna od konkurencji
 • reklamy przestają się wyświetlać, gdy kończy się budżet na kampanię

Pozycjonowanie stron jako reklama agroturystyki

Jeżeli zaistnieć, to tylko w Google. Wyszukiwarka cieszy się największą popularnością prawie na całym świecie – widać w tym fakcie furtkę do sukcesu dla wielu firm, które decydują się postawić na reklamowanie swojej strony internetowej w pierwszych wynikach Google. Proces pozycjonowania stron internetowych jest złożony z kilkunastu elementów – wykonane prawidłowo przynieść mogą masę korzyści, przez co warto jest skierować na nie swoją uwagę; szczególnie, gdy prowadzi się gospodarstwo agroturystyczne. Ciekawa i doskonale przeprowadzona działalność SEO na stronie, zdecydowanie odpłacić się może napływem Klientów i zysków. Pozycjonowanie stron również wpływa na kształtowanie wizerunku – Twojego i biznesu, jaki prowadzisz. Możesz stać się prawdziwym ekspertem i najdoskonalszym gospodarzem w Twoim rejonie – wszystko to, dzięki odpowiednio wykonanemu SEO. Reklama ośrodka wypoczynkowego będzie niczym z żelaza, a Ty otrzymasz możliwość pojawienia się w topce wyszukiwań Google. Ciężka praca się opłaca – powiedzenie doskonale sprawdza się w kwestii prowadzenia działań związanych bezpośrednio z pozycjonowaniem stron.

Zalety

 • skrupulatne budowanie swojego wizerunku w sieci
 • długofalowe pozyskiwanie Klientów
 • długotrwałe rezultaty pozycjonowania
 • możliwość kontroli nad efektami swojej pracy
 • niższe koszty długoterminowe

Wady

 • efekty widoczne są zazwyczaj po kilkunastu tygodniach
 • często wymagana jest specjalistyczna pomoc agencji marketingowej
 • wymóg dokładnego działania i stałego dopracowywania określonych elementów

[ramka text=”Zapamiętaj–>”Skuteczne pozycjonowanie stron składa się na szereg działań, które muszą spocząć w rękach profesjonalistów. Nie należy obawiać się skorzystania z profesjonalnej pomocy agencji SEO – mamy jeden cel. Uskutecznić przebicie się strony na szczyt wyszukiwarki Google! – specjalista SEO, Adam Adamczyk”]

Reklama agroturystyki w internecie
źródło= https://images.pexels.com/photos/5849577/pexels-photo-5849577.jpeg

Reklama gospodarstwa agroturystycznego – praktyczne wskazówki SEO

 • Nigdy nie należy zapominać o tym, że SEO nie jest pojedynczym działaniem. Na skuteczne pozycjonowanie strony internetowej składa się wiele elementów. Pierwszy z nich to słowa kluczowe i skuteczna analiza fraz. Pozycjonowane hasła powinny być przede wszystkim bezpośrednio związane z prowadzonym przez Ciebie biznesem. W przypadku gospodarstwa agroturystycznego, pomyśl co konkretnie cechuje Twoją ostoję i zapisz wszystko na kartce. W celu dokładnej analizy słów kluczowych, wykorzystać możesz dostępne na rynku programy, takie jak planer słów kluczowych w panelu Google Ads.

Przykładowe frazy dla branży agroturystycznej:

Słowo kluczowe Średnia miesięczna liczba wyszukań
gospodarstwo agroturystyczne 8100
ośrodki wypoczynkowe 1000
gospodarstwo agroturystyczne ze zwierzętami 260
reklama agroturystyki 20
 • Twoje gospodarstwo znajduje się w konkretnej lokalizacji – dlatego w tym przypadku znakomicie sprawdzi się pozycjonowanie lokalne. Zapewni Ci ono miejsce w rankingu wyszukiwań w konkretnym obszarze i pomoże dotrzeć do konkretnych Klientów, którzy szukają ośrodka wypoczynkowego właśnie w Twojej okolicy.
 • Pamiętaj, aby prócz doskonałej optymalizacji strony pod wyszukiwarkę Google, wzbogacać ją o wartościowe treści, gdyż mają one wpływ na Twoją pozycję. Algorytmy Google preferują treści oryginalne, a także merytoryczne. W końcu taki jest cel samej wyszukiwarki – dostarczać szukającym trafnych odpowiedzi na jakiekolwiek ich zapytania.
 • Jeżeli potencjalny Klient zauważył Twoją stronę, musisz teraz dołożyć wszelkich starań, by został on na niej dłużej i przede wszystkim skorzystał z prezentowanej przez Ciebie oferty. Reklama gospodarstwa agroturystycznego powinna być więc dopasowana niczym najbardziej finezyjny kapelusz. W naszej firmie dbamy o wiele stron, doskonale zdając sobie sprawę, że estetyka i czytelność są kluczem do bram interakcji Klienta wraz ze stroną internetową. Na wszystko składają się elementy UX i UI, które pokrótce scharakteryzować można jako skupiające się na potencjalnym odbiorcy strony; jego doświadczeniach i szczegółach, na które szczególnie zwraca uwagę.

[cta_1 text=”Zadbaj o reklamę agroturystyki tak, jak dbasz o zwierzęta! Już dziś podejmij się współpracy z prawdziwymi ekspertami Google Ads i SEO i ciesz się efektami, a także gronem nowych Klientów!” btn=”Wypełnij formularz!”]

Jak reklamować gospodarstwo agroturystyczne – podsumowanie

Działanie w awangardowej branży wymaga zupełnie świeżego podejścia, którego filarem są schematy obrane przez profesjonalistów. Odpowiednia agroturystyka reklama to w dzisiejszych czasach podstawa, aby jakkolwiek zaistnieć i przede wszystkim wyróżnić się spośród licznej konkurencji. Uczyń swój ośrodek wypoczynkowy wyjątkowym i zaproś do niego całe stadko nowych Klientów – to i jeszcze więcej osiągnąć możesz dzięki skutecznym kanałom marketingowym. Nie pozwól, by Twoje gospodarstwo było zamknięcie na świat wirtualny – zacznij promować je już teraz!

[Featured_snippets title=”Reklama gospodarstwa agroturystycznego – najczęściej zadawane pytania (FAQ)”]

Źródła

 1. https://ads.google.com/intl/pl_pl/home/resources/seo-a-ppc/
 2. https://delante.pl/seo-vs-google-ads-co-wybrac/
 3. https://widoczni.com/blog/pozycjonowanie-czy-google-ads-co-wybrac/

2 komentarzy “Reklama Agroturystyki – Jak reklamować gospodarstwo agroturystyczne w Internecie

 1. Reklama agroturystyki w Internecie to na pewno spora szansa dla tych gospodarstw. Wybierając agroturystykę zawsze sprawdzam liczne oferty przedstawiane na stronach. Coraz więcej osób chce odciąć się od szumu miasta, wybierając pobyt w gospodarstwie – a żeby znaleźć takie miejsce, najpierw muszą wiedzieć o jego istnieniu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
+48 79 848 33 33

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33