Google Ads

Reklama dietetyka – Jak reklamować gabinet dietetyczny w Internecie

Wraz ze zwiększoną świadomością dotyczącą zdrowego odżywiania i korzyści wynikających ze zmiany trybu życia, obserwuje się większe zainteresowanie internautów, bezpośrednio związane z dietetyką i usługami dietetycznymi w pobliżu ich miejsc zamieszkania. Nastały zupełnie nowe czasy dla gabinetów dietetycznych – w sieci walczą one o zdobycie uznania potencjalnych Klientów, opisując bogato ofertę, jaką posiadają dla wszystkich, którzy chcą zmienić swój komfort życia. Jeżeli więc przystępujesz do tej walki, warto mieć na uwadze zasady skutecznego marketingu dla reklamy poradni dietetycznej. Przede wszystkim powinna ona być na tyle konkurencyjna, aby móc ubiegać się o pierwsze miejsca w wynikach wyszukiwania. W branży dietetycznej często o zarobkach decyduje ilość pacjentów, których przyjmuje się do swojego gabinetu. Skutecznie opracowana reklama dietetyka może sprawić, że Twój kalendarz wypełniony będzie godzinami spotkań z osobami, które chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe. Z tym wszystkim w parze idzie profesjonalna budowa marki i oczywiście zysk. Czas podjąć radykalne zmiany i zająć się formowaniem swojego wizerunku w sieci.

Reklama gabinetu dietetycznego – poznaj najważniejsze korzyści

Jeżeli przemknęło ci przez myśl, że współcześnie można przecież obejść się bez reklamy w internecie, zdecydowanie popełniłeś spory błąd. Dzisiejszy świat funkcjonuje w sieci – tam też szuka informacji. Około 90% osób przed umówieniem się do specjalisty, szuka potencjalnej diagnozy w wynikach wyszukiwarki Google. Czy jest to prawidłowe zachowanie? Niekoniecznie, jednak ma ono swój cel – wiele osób po przeczytaniu ewentualnych skutków wynikających z prowadzonego przez nich życia i pokarmu, który spożywają, decyduje się podjąć racjonalne kroki i rzeczywiście umówić się na spotkanie z prawdziwym znawcą tematu. Jednak poszukiwania gabinetu dietetycznego dzieją się również z pomocą wyszukiwarki Google – zaistnienie tam jest konieczne, aby zainteresować swoją ofertą potencjalnych Klientów i zapełnić swój kalendarz licznymi zleceniami. Eliminacja dni, w których nie ma się pacjentów pomoże zwiększyć zysk i zbudować konkretne filary promocji Twojego gabinetu. Jesteś gotów podążyć ścieżką skutecznej reklamy poradni dietetycznej? Najlepsze dopiero przed Tobą.

Efektywna reklama poradni dietetycznej z Google Ads

Wejście z przytupem w grono konkurencji jest możliwe, dzięki szybkiej inwestycji w kampanie Google Ads. Ta forma reklamy przeznaczona jest szczególnie dla osób, które oczekują błyskawicznych rezultatów i chcą szybko wdrożyć reklamę swojego gabinetu dietetycznego. Różnorodność kampanii i pomocna strona internetowa Google jest dowodem na to, że zarówno małe i ogromne przedsiębiorstwa mogą korzystać z tego samego narzędzia – od nich zależy, czy odpowiednio nim pokierują. Warto wspomnieć, że kampania nie wymaga początkowo sporego wkładu – informacja przydatna jest przede wszystkim dla osób, których dzienny przychód zależny jest od ilości zleceń czy – jak w przypadku dietetyków – pacjentów. Skuteczna kampania Google Ads obfituje w korzyści, jakich może doświadczyć inwestor. Przede wszystkim sprawić, że do gabinetu dietetycznego będą ustawiać się kolejki.

[ramka text=”Skuteczna kampania Google Ads wymaga przede wszystkim przemyślanej strategii. Dokładna analiza oraz rozumienie potrzeb i oczekiwań grupy, do której przede wszystkim kieruje się ofertę, to klucz do rozpoczęcia reklamy przynoszącej realne efekty”] Zalety:

 • możliwość dostosowania budżetu pod swoje aktualne możliwości finansowe
 • szeroki wybór kampanii i pomoc Google w kwestii doboru idealnej dla biznesu
 • narzędzia pomagające zwiększyć skuteczność kampanii Google Ads (np. planer zasięgu)
 • aplikacja mobilna pozwalająca zarządzać kampaniami z dowolnego miejsca
 • błyskawiczne zaistnienie w wyszukiwarce i możliwość rywalizacji z konkurencją
 • wzrost potencjalnych Klientów zainteresowanych ofertą

Wady:

 • koniec kampanii ściśle związany jest z końcem efektów, jakie przynosiła
 • w zależności od konkurencji, niewielki budżet może nie wystarczyć, aby się wyróżnić
 • skuteczność kampanii uzależniona jest również od doświadczenia osoby prowadzącej

Wizytówka Google Moja Firma jako skuteczna reklama dietetyka

Niezależnie od branży, wizytówka zawsze miała znaczenie. Dziś, gdy biznes z reklamą przenoszą się do Internetu, czas na stworzenie internetowej wizytówki – jest to możliwe w zupełności za darmo, wraz z Google Moja Firma. Umiejętnie zaprojektowana wizytówka powinna zawierać nazwę Twojego gabinetu, adres, numer telefonu oraz e-mail, a także być wzbogacona o zdjęcia gabinetu czy poradni dietetycznej i informacje odnośnie godzin otwarcia. Konstrukcja wizytówki jest dość prosta, jednak jej szczegółowość uchodzi za najbardziej efektywną. Wśród zalet posiadania wizytówki Google Moja Firma wymienia się:

 • posiadanie dodatkowego kanału reklamowego;
 • łatwość optymalizacji;
 • nowy sposób na dotarcie do lokalnych partnerów biznesowych;
 • prostotę weryfikacji danych przez potencjalnych Klientów.

Wizytówka Google Moja Firma obecnie uchodzi za znakomity sposób na promocję gabinetu dietetycznego w Internecie. Zwłaszcza, jeżeli prowadzisz biznes na określonym terenie, a Twoim celem jest regularne pozyskiwanie stałych Klientów. Wizytówka jest swoistą wisienką na torcie reklamy i dodatkiem skutecznego pozycjonowania stron. [cta_1 text=”Agencja Afterweb zadba o Twoją wizytówkę!” btn=”Skontaktuj się z nami!”]

Pozycjonowanie stron jako reklama gabinetu dietetycznego

Zdając sobie sprawę z faktu, że aktualnie coraz więcej osób porusza się biegle w sieci i to właśnie tam szuka informacji na nurtujące pytania, warto wziąć pod uwagę stan swojej strony internetowej. Ludzkie preferencje zmieniają się z czasem, dlatego Twoja strona musi trafiać w każde gusta i sprawiać, aby zainteresowani przemienili się w Twoich nowych pacjentów. Aby to nastąpiło, ważna jest przede wszystkim widoczność – istnieje szansa na jej realną poprawę, poprzez profesjonalne pozycjonowane strony internetowej. Jak już zapewne doskonale wiesz, dziś królem wśród wyszukiwarek jest Google i to właśnie na tej wyszukiwarce należy się skupić. Taka reklama gabinetu dietetycznego może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, głównie przez sporą ilość zalet i udogodnień, jakie dzięki niej może otrzymać inwestor.

Zalety:

 • wzrost liczby klientów i ruchu na stronie internetowej
 • maksymalizacja zysków
 • skuteczne budowanie swojego wizerunku w sieci
 • możliwość pojawienia się na pierwszej stronie wyszukiwań Google
 • kreowanie wizerunku eksperta w danej branży
 • długotrwale utrzymujące się efekty
 • wartościowe treści wzbudzające zainteresowanie internautów

Wady:

 • czas oczekiwania na rzeczywiste efekty wynosi około kilkunastu tygodni
 • działania SEO wymagają konkretnej wiedzy – eksperckiej
 • brak aktywnego pozycjonowania i ulepszania strony powoduje spadek w rankingu Google
Reklama gabinetu dietetycznego w internecie
źródło: https://pixabay.com/pl/

Reklama gabinetu dietetycznego – skuteczne wskazówki SEO

Sumienne zaplanowanie słów kluczowych w reklamie gabinetu dietetycznego

Reklama dietetyka powinna być rozpoczęta od obmyślenia słów kluczowych, które mają za zadanie przede wszystkim przyciągnąć wzrok zarówno Klienta, jak i algorytmów Google. Analiza fraz kluczowych dokonywana przez wyszukiwarkę decyduje, czy dana strona jest na tyle obfita w oryginalną treść i merytorykę, aby umieścić ją na samym szczycie listy wyszukiwań. Słowa kluczowe powinny wskazywać na to, co konkretnie oferujesz. Warto wyposażyć się we frazy takie jak: dietetyk reklama, marketing dietetyka. Skuteczność często tkwi w prostocie.

Przykładowe frazy dla branży dietetycznej:

Słowo kluczowe Średnia miesięczna liczba wyszukań
dietetyk 12100
dietetyka sportowa 590
gabinet dietetyczny 320
reklama dietetyka 20

Audyt SEO a skuteczny marketing poradni dietetycznej

Warto pamiętać, że kiedy zdecydujesz się na współpracę z agencją, przygotowuje ona dla Ciebie specjalny audyt SEO, zawierający analizę strony www i czynników, które mają wpływ na pozycjonowanie. Dzięki takiemu zabiegowi poznasz lepiej swoją witrynę – jej plusy, a także wady.

Pozycjonowanie lokalne gabinetu dietetycznego

Jeżeli przystępujesz do reklamy swojej strony, nie zapomnij zadbać o jej wygląd i zawartość. Strona www musi być przede wszystkim czytelna dla zainteresowanych (na każdym urządzeniu), a także posiadać dokładną lokalizację gabinetu i cennik konkretnych usług. W celu zwiększenia rozpoznawalności swojego gabinetu lokalnie, warto zastanowić się nad inwestycją w pozycjonowanie lokalne – skupienie się na konkretnej grupie osób (w tym przypadku: potrzebujących dietetyka i mieszkających w Twojej miejscowości) zapewnić może o wiele lepsze wyniki i uczynić Cię lokalnym ekspertem w danej dziedzinie.

Reklama dietetyka nie musi być nudna! Content marketing poradni dietetycznej

Daj się poznać! SEO, które idzie w parze z content marketingiem, zdecydowanie zacieśnia więzi między właścicielem gabinetu i potencjalnymi Klientami. Wartościowe treści zachęcające do pozostania na stronie dłużej i lepszego zintegrowania się osoby zainteresowanej nigdy nie przynosi niczego złego – wręcz przeciwnie. Content marketing wpływa na budowanie marki, a doskonale prowadzony zdecydowanie jest czymś wysoce opłacalnym. Publikowanie zdjęć pracowników gabinetu dietetycznego, krótkiego opisu dotyczącego ich samych, zwiększa zaufanie osób, które zastanawiają się nad podjęciem decyzji o kontakcie z dietetykiem.

[cta_1 text=”Marketing gabinetu dietetycznego to ważna sprawa – powierz ją naszym ekspertom. Już dziś zacznij pozyskiwać Klientów, zyskując kilkukrotny zysk!” btn=”Skontaktuj się z nami”]

Marketing poradni dietetycznej z Afterweb

Proces promowania swoich usług w Internecie potrafi być czasochłonny, zaś na efekty można czekać nawet przez kilkanaście tygodni. Jeżeli cierpisz na brak czasu, współpraca z agencją marketingową stanie się dla Ciebie wybawieniem od dodatkowego obowiązku – zwłaszcza, jeżeli nie posiadasz specjalistycznej wiedzy w kwestiach internetowego promowania gabinetu dietetycznego. Poszukujesz agencji, która zajmie się Twoją stroną internetową? Afterweb jest gotów się tym zająć. Nasze wieloletnie doświadczenie w marketingu internetowym sprawia, że nawet reklama dietetyka nie jest dla nas straszna! Oddając swoją stronę do weryfikacji przez naszych specjalistów masz pewność, że nadamy jej zupełnie nowe życie i wykorzystamy autorskie sztuczki, które uczynią ją rozpoznawalną. Konkurencja lokalna spędza Ci sen z powiek? Pozwól nam przejąć ster – razem znajdziemy sposób, byś stał się pretendentem do tronu wyszukiwarki Google.

Jak reklamować gabinet dietetyczny – podsumowanie

Jedną z najlepszych części pracy dietetyka jest widzenie poprawy u swoich pacjentów. Wymaga ona czasu, lecz już raz rozpoczęta i kontynuowana przynosi niesamowite efekty. Podobnie jest z promowaniem swojej strony internetowej – warto zacząć je już dziś, aby z czasem móc dostrzec, jak wiele pozytywów przyniosła ta decyzja. Nie czekaj, aż konkurencja wyprzedzi Cię tak, że nie będziesz mógł za nią nadążyć. Już dziś zgłoś swoją kandydaturę w wyścigu o najwyżej położoną stronę internetową w wyszukiwarce Google.

[Featured_snippets title=”Reklama gabinetu dietetycznego w internecie – najczęściej zadawane pytania”]

Źródła

 • https://ads.google.com/intl/pl_pl/home/resources/seo-a-ppc/
 • https://support.google.com/google-ads/answer/7324514?hl=pl&ref_topic=7323793
 • https://support.google.com/google-ads/topic/10546785?hl=pl&ref_topic=10286611,3181080,3126923,
 • https://support.google.com/google-ads/answer/6146252?hl=pl&ref_topic=10286612&visit_id=637890625128168142-3060704075&rd=1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
+48 79 848 33 33

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33