Google Ads

Reklama Firmy Ogrodniczej – Jak reklamować usługi ogrodnicze w Internecie

Doskonała pogoda sprawia, że coraz więcej osób zatrudnia profesjonalne firmy ogrodnicze, aby pomogły one doprowadzić ich posesję do znakomitego stanu. Reklama firmy ogrodniczej w dzisiejszych czasach jest potrzebna przedsiębiorstwu tak, jak woda jest potrzebna roślinom – nie da się bez niej obejść. Skuteczna reklama usług ogrodniczych obfita jest w liczne korzyści, wśród których można wymienić między innymi przyrost zleceń i idące za tym zwiększenie zysków. W branży ogrodniczej zarobki są wysoce uzależnione od ilości Klientów – powinno się ich mieć jak najwięcej, by uniknąć tak zwanych „martwych okresów”. Szczególnie w sezonie, gdy rzeczywiście pracy jest dużo i dla wielu właścicieli ogrodów jest ona przytłaczająca. Reklama ogrodnika powinna być szyta na miarę naszych czasów – a przecież współcześnie każdy prowadzi „dwa życia”: w realiach i w Internecie. Ludzie codziennie wpisują miliony haseł w wyszukiwarki, dlatego też warto zadbać o to, by zaistnieć w sieci, zachęcając przy tym potencjalnie zainteresowane osoby do zapoznania się z Twoją ofertą. Wykorzystaj okres przebudzenia i rozwoju roślin na to, aby profesjonalnie zadbać o swoją stronę, wzbogacając ją o kilka elementów (Google Ads i pozycjonowanie stron), dzięki których będziesz mógł zachęcić rzeszę osób potrzebujących pomocy w swoim ogrodzie.

Reklama firmy ogrodniczej – poznaj najważniejsze korzyści

W pracy ogrodnika liczy się przede wszystkim dokładność i profesjonalizm – podobnie jest w marketingu. Odpowiednie umiejętności oraz znajomość narzędzi mogą przynieść niesamowity efekt. Strona prowadzona według określonych filarów marketingowych z pewnością ma szansę pojawić się przed oczyma wielu internautów, co finalnie przynieść może popularność i zachęcić większą grupę osób do skorzystania z listy usług, jakie oferujesz. Funkcjonowanie firmy ogrodniczej jest zależne od sezonu, dlatego należy subtelnie wykorzystać te okresy, w których wielu potencjalnych Klientów szuka prawdziwych fachowców, mogących zająć się ich ogrodem. Eliminowanie pustki w kalendarzu połączone ze skutecznym marketingiem pozwoli na uniknięcie przestoju i ustabilizuje rozwój Twojej działalności. Zainteresowany?

Efektywna reklama firmy ogrodniczej w Google Ads

Jeżeli zależy Ci na szybkim osiągnięciu wyników w krótkim tempie i ostrożnej inwestycji w reklamę, świetnym rozwiązaniem jest inwestycja w kampanie Google Ads – powstały one bowiem z myślą o małych i dużych firmach, dając przede wszystkim równe możliwości startowe dla każdego przedsiębiorstwa. Szeroki wybór kampanii zapewnia możliwość dostosowania odpowiednich elementów do Twojego trybu działania – kanał umożliwia skuteczne dotarcie do określonej grupy odbiorców, zwiększając szanse na to, że kilkunastu z nich skorzysta z Twojej oferty. Połączenie odpowiedniej optymalizacji kampanii na konkretne słowa kluczowe i wpisania przez potencjalnego użytkownika wyszukiwarki danej tej samej frazy, jaką obrałeś, może przynieść niezwykle zadowalający efekt – w postaci nowego Klienta.

[ramka text=”Zapamiętaj–>Już dziś dołącz do grona osób korzystających z kampanii Google Ads. Buduj wizerunek swojej marki i spraw, aby reklama firmy ogrodniczej przyciągała wzrok wszystkich, którzy zainteresowani są usługami firmy takiej jak Twoja!”]

Zalety

 • decyzja o budżecie przeznaczonym na kampanie zależy tylko od Ciebie
 • im lepszy wynik Twojej reklamy, tym niższe koszty Twych działań
 • możliwość wprowadzania zmian w kwestii limitu budżetu w każdej chwili
 • reklama wyświetla się ekspresowo w wyszukiwarce
 • przyciągnięcie uwagi osób zainteresowanych konkretnymi usługami
 • rozbudowana struktura kampanii
 • skuteczne narzędzia do pomocy (np. planer słów kluczowych)
 • stałe kontrolowanie wyników

Wady

 • kampania i jej efekty znikają zaraz po jej zamknięciu
 • umiejętnie prowadzona reklama wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu Google Ads
 • efektywność reklamy uzależniona jest od konkurencji i tego, jakim budżetem dysponujesz

Pozycjonowanie stron jako reklama firm ogrodniczych

Świat opiera się dziś na wyszukiwarce Google – nie jest to stwierdzenie tylko konkretny fakt, który przede wszystkim odzwierciedlają dane. Szacuje się, że na początku 2022 roku, około 87% społeczeństwa polskiego korzysta z Internetu na co dzień. Internauci radzą się „wujka Google” w wielu kwestiach, dlatego warto wkroczyć na arenę branży ogrodniczej. Można tego dokonać i wybić się wśród konkurencji dzięki odpowiedniemu pozycjonowaniu stron internetowych. Wieloelementowe działanie jest już na tyle popularne, że korzysta z niego spory odsetek firm z różnej branży. Odpowiednio zaplanowana strategia SEO przede wszystkim pozwoli Ci na poprawę w organicznych wynikach wyszukiwania, w efekcie czego ruch na twojej stronie internetowej będzie zdecydowanie większy – co za tym idzie? Większa rozpoznawalność marki oznacza przede wszystkim fundamentalną budowę jej wizerunku w sieci, a także napływ Klientów, którzy szukają fachowej firmy ogrodniczej do zadań specjalnych. Określenie swoich celów i sumienne podążanie wobec podstawowych zasad SEO może doprowadzić Twoją firmę na sam szczyt wyszukiwarki Google. Zadbaj o swoją stronę internetową tak samo, jak dbasz o ogrody swoich Klientów – niech stanie się Twoją wizytówką. W dzisiejszych czasach to właśnie ona jest jednym z decydujących czynników, wpływających na odbiorców i osoby zainteresowane usługami ogrodniczymi.

[ramka text=”Zapamiętaj–>”Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wdrożenie działań SEO – konkurencja nie śpi, a w dzisiejszych czasach zaistnienie na pierwszych stronach wyszukiwarki daje swoisty prestiż i benefity. Zwiększona liczba klientów równa się wzrostowi zysków. Odpowiedzialne i rzetelne pozycjonowanie stron internetowych to świetne rozwiązanie dla osób, które nastawione są na długotrwałe efekty płynące ze szczegółowo przemyślanych działań marketingowych.” – specjalista SEO, Łukasz Buławski”]

Zalety

 • długotrwały efekt działań
 • kreowanie swoistej „wizytówki” firmy
 • szeroki zasięg wyszukiwarki Google w Polsce
 • możliwość osiągnięcia topowych wyników w wyszukiwarce
 • skupienie uwagi większej ilości potencjalnych Klientów
 • kilka pakietów usług pozycjonowania do wyboru
 • pakiet „korzyści łańcuchowych” (popularność-zwiększenie liczby klientów-zysk)

Wady

 • konieczność stałej aktualizacji strony i wzbogacania jej o wartościowe treści
 • efekty widoczne po kilkunastu tygodniach
 • działania SEO wymagają specjalistycznej wiedzy
Reklama firmy ogrodniczej w internecie
źródło: https://cdn.pixabay.com/photo/2018/05/18/16/25/statistics-3411473_960_720.jpg

Reklama firm ogrodniczych – praktyczne wskazówki SEO

 • Jak wspominaliśmy wcześniej, w każdym działaniu liczą się przede wszystkim słowa. Skuteczna analiza fraz kluczowych to podstawa do późniejszego działania. Słowa kluczowe muszą być przede wszystkim trafne i skonkretyzowane na daną branżę. Na samym początku najlepiej poczynić listę fraz, która według Ciebie dokładnie opisuje Twój biznes. Wciel się w rolę potencjalnego Klienta i zastanów się, co wpisałbyś w wyszukiwarkę, gdybyś szukał firmy ogrodniczej, która upora się nawet z najwyższymi chwastami.

Przykładowe frazy dla branży ogrodniczej:

Słowo kluczowe Średnia miesięczna liczba wyszukań
ogrodnik 9900
firma ogrodnicza 1000
firma ogrodnicza tarnów 20
reklama firmy ogrodniczej 10
 • Twoja branża charakteryzuje się przede wszystkim działaniem na określonym terenie – uczyń z tego faktu swój atut i zastanów się nad inwestycją w lokalne pozycjonowanie. Ustawienie słów kluczowych opartych na schematach typu „słowo klucz+miasto” pomoże Ci zdobyć Klientów z rejonu, w którym rzeczywiście działasz.
 • Przystępując do obmyślania wyglądu strony, warto wpierw zastanowić się, jakie są współczesne oczekiwania potencjalnie zainteresowanych osób w kwestii wyglądu i treści umieszczanych na danej stronie. W związku z faktem, że dziś ludzie uwielbiają konkretne informacje o lokalizacji danej firmy i usługach, musisz dostosować swoją stronę tak, aby przede wszystkim była ona zrenderowana pod ich potrzeby. Umieszczane treści powinny być wartościowe i przyjazne dla algorytmów Google. Unikaj duplikatów – stawiaj na oryginalność. W dokładniejszym zrozumieniu całej idei „doskonałej strony” pomoże ci zaznajomienie się z pojęciami UX i UI.
 • SEO wymaga specjalistycznej wiedzy – obecnie wiele firm współpracuje z agencjami marketingowymi, dla których hasło „reklama ogrodnika” nie stanowi najmniejszego problemu. Jeśli więc nie czujesz się dobrze w całej marketingowej otoczce, zdecydowanie zgłoś się do ekspertów w fachu!

[cta_1 text=”Marketing firmy ogrodniczej wykonany przez profesjonalistów od SEO i Google Ads to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Już teraz podejmij decyzję o wkroczeniu w świat reklam, promując swoje usługi!” btn=”Wypełnij formularz!”]

Jak reklamować firmę ogrodniczą – podsumowanie

Z wdrożeniem kampanii marketingowej jest jak z zadbaniem o ogród – im dłużej to odkładasz, tym ciężej jest później ogarnąć cały stworzony przez zwlekanie chaos. Tymczasem konkurencja nie śpi, cały czas ulepszając swoje strony i zachęcając do siebie liczniejsze grono Klientów. Dlatego już dziś zdecyduj się na przyszłościowy krok i zainwestuj w reklamę dla swojej firmy! Efekty mogą okazać się równie piękne, co najbardziej efektowne kwiaty!

[Featured_snippets title=”Reklama firmy ogrodniczej w internecie – najczęściej zadawane pytania (FAQ)”]

Źródła

 1. https://widoczni.com/blog/5-powodow-dla-ktorych-warto-laczyc-pozycjonowanie-i-google-ads/
 2. https://semcore.pl/czy-seo-i-kampanie-google-ads-czym-sie-roznia-i-czy-warto-je-laczyc/
 3. https://ads.google.com/intl/pl_pl/home/resources/seo-a-ppc/

2 komentarzy “Reklama Firmy Ogrodniczej – Jak reklamować usługi ogrodnicze w Internecie

 1. Działania marketingowe w ogrodnictwie – coś fascynującego! Polecam artykuł każdemu, kto ma swój własny biznes – nawet, jeżeli niekoniecznie dotyczy on ogrodnictwa :))

 2. Możliwość zareklamowania się w Internecie otrzymali również ogrodnicy 🙂 Okazuje się, że nie ma branży, która nie mogłaby się reklamować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
+48 79 848 33 33

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33