Google Ads

Skuteczna reklama firmy w Internecie – poznaj sposoby na maksymalizację zysków

Promocja własnej firmy w Internecie to nie lada wyzwanie – zwłaszcza, jeżeli jest się osobą początkującą. W dzisiejszych czasach, skuteczna reklama firmy w sieci to konieczność, jeżeli zależy Ci na zwiększeniu liczby odbiorców; ci zaś mogą w krótkim czasie zamienić się w stałych klientów, dzięki którym nie tylko wypromujesz swoją markę, lecz także zwiększysz swoje przychody. Na wstępie musisz pamiętać, że reklama firmy w Internecie rządzi się swoimi prawami; każdy niewłaściwy ruch lub źle obrana strategia, może przysporzyć Ci więcej strat, niż rzeczywistych korzyści. Oczywiście – kto nie ryzykuje, ten nie ma szans na wyróżnienie, jednak bez odpowiednio przygotowanego, szczegółowego planu działania, promocja nie pozostawi po sobie żadnego echa. Zatem reklama firmy w Internecie jest skuteczna wtedy, gdy z jej pomocą realizujemy wcześniej obrane cele. Sieć daje nam multum kreatywnych możliwości na zaprezentowanie swojej marki. W Afterweb na co dzień zajmujemy się promocją biznesów naszych Klientów w Internecie, wykorzystując jedne z najskuteczniejszych narzędzi promocyjnych. Poniżej prezentujemy sposoby na skuteczną reklamę firmy w Internecie – dla każdej branży!

Reklama firmy w Internecie jako podstawa każdego e-biznesu

Skuteczność reklamy internetowej w dużej mierze opiera się na ekonomii popytu i podaży. Celem każdego reklamodawcy jest stymulacja potrzeb konsumentów i ich zaspokojenia. Do głównych celów reklamy online należą kolejno: poprawa świadomości marki, zwiększenie udziału głosu na rynku, a także zwiększenie sprzedaży. Reklama firmy w Internecie jest skuteczna zwłaszcza wtedy, gdy z jej pomocą dochodzi do realizacji wcześniej postawionych celów. Wyznacznikiem skuteczności reklamy firmy jest ROI (ang. Return On Investment – zwrot z inwestycji. ROI będzie dodatni wtedy, gdy koszt reklamy w Internecie będzie niższy niż wygenerowany zysk. Twoim celem, jako przedsiębiorcy, jest znalezienie takiej formy reklamy, by utrzymać zwrot z inwestycji na jak najlepszym poziomie lub osiągnąć najwyższą sprzedaż.

Od czego powinieneś rozpocząć reklamę firmy w Internecie?

Każde działanie w sieci powinno być zgodne z wcześniej obraną strategią – odpowiednio dobrana reklama to kwestia bardzo istotna. W końcu to ona uchodzi za podwaliny dobrze wypromowanej marki w Internecie. Aby móc nadać kształtu swojemu planu, powinieneś odpowiedzieć samemu sobie na kilka zasadniczych pytań, na podstawie których powstanie Twoja własna ścieżka sukcesu:

  • Jaki jest główny cel Twojej kampanii marketingowej w sieci?
  • Do kogo kierujesz swoją ofertę?
  • Czy treść Twojej strony internetowej jest dostosowana do głównej grupy odbiorców?
  • Czy reklamowany przez Ciebie produkt lub usługa jest dobrem powszechnie znanym i wyszukiwanym czy czymś zupełnie nowym?
  • Z czego korzysta Twoja konkurencja i jakie formy reklamy są najpopularniejsze dla Twojej branży?
  • Jaki budżet posiadasz na reklamę?

Odpowiedzi na te pytania są milowym krokiem w stronę sukcesu i znacznie ułatwiają proces ostatecznego wyboru ścieżki internetowej promocji swojej firmy. Obecnie wyróżnia się trzy najpopularniejsze typy reklam, które są wykorzystywane przez przez przedsiębiorców z wielu branż. Łączy je przede wszystkim wysoka skuteczność.

Skuteczna reklama firmy w Google na trzy sposoby – wybierz najlepszy dla swojego biznesu!

Wyszukiwarka Google jest obecnie prawdziwym tytanem – popularna niemalże na całym świecie, stanowi pierwszy wybór internautów. Google daje szereg narzędzi i możliwości przedsiębiorcom, niezależnie od wielkości ich dobytku. Firmy zajmujące się reklamą w Internecie jasno wskazują trzy typy promocji, które cieszą się największą skutecznością.

Reklama firmy w Internecie typu inbound – SEO, content marketing i social media

Każdego dnia miliony użytkowników wertują strony internetowe w celu znalezienia interesujących ich usług, informacji czy produktów. Niestety, internauci nie są łaskawi dla witryn, które znajdują się na drugiej i dalszej stronie wyników wyszukiwań – szacuje się, że około 80% z nich nigdy nie przechodzi dalej niż na pierwszą stronę. Dodatkowo to właśnie pierwsza trójka plasująca się na szczycie wyszukiwarki zyskuje najwięcej uznania. Wielu użytkowników sugeruje się faktem, że im wyżej znajduje się dana strona internetowa, posiadająca ją marka cieszy się większym uznaniem – nie tylko według realnych osób, lecz również ze strony Google.

Pozycjonowanie stron internetowych uchodzi za jedną z najskuteczniejszych form reklamy firmy w Internecie. Proces ten jest jednak czasochłonny i wymaga interdyscyplinarnej wiedzy z wielu dziedzin. Pomimo tego, że czas oczekiwania na efekty wynosi od kilku tygodni do paru miesięcy, dobrze wypozycjonowana strona może zapewnić Ci stały przypływ Klientów.

Nieodłączną częścią procesu pozycjonowania jest content marketing. Dziś bez niego ani rusz! Marketing treści to doskonała forma reklamy firmy w Internecie, pozwalająca na solidną budowę wizerunku marki. Angażujące treści publikowane na blogu firmowym pomogą Ci w zdobyciu tytułu eksperta w danej dziedzinie i tego, kto wyznacza nowe trendy w branży. Artykuły reklamowe dla firm to jedno – pamiętaj też o jego odpowiedniej promocji. Mimo że zbudowanie własnego contentu również zabiera sporo czasu, odpowiednia strategia obrana w marketingu treści ma pozytywny wpływ na proces promowania strony firmy w Internecie.

Żyjemy w czasach, w których social media stanowią sporą część życia wielu osób. Nie mogło zabraknąć ich również w naszym wyliczeniu. Prowadzenie social mediów na platformach takich jak Facebook, Instagram czy Linkedin to dziś wyznacznik obecności firmy w codziennym życiu użytkowników, którzy zdecydowali się śledzić profil marki. Tutaj musisz pamiętać o regularności w publikowaniu treści – tylko aktywni zwyciężą!

[cta_1 text=”Nie masz czasu na aktualizację swojej witryny? Zrobimy to za Ciebie!” btn=”Sprawdź aktualną ofertę SEO”]

Produkty i usługi reklamowe a outbound marketing

Outbound to tradycyjna forma marketingu, zakładająca że przekaz reklamowy powinien trafić do jak największej liczby osób wertujących sieć. Działania wychodzące nie wymagają długiego oczekiwania na rezultaty, co jest istotną informacją głównie dla tych przedsiębiorców, którzy nie lubią długo czekać na efekty. Współczesne firmy zajmujące się reklamą w Internecie jako jeden z najskuteczniejszych sposobów promocji podają Google Ads. Wyszukiwarka Google umożliwia wyświetlenie płatnej reklamy w wynikach wyszukiwania oraz sieci partnerów Google, m.in. na stronie internetowej w postaci licznych banerów graficznych przedstawiających produkty czy usługi. Reklama Google Ads jest najczęściej rozliczania według modelu PPC (ang. Pay Per Click), czyli płatności za kliknięcie. Stawka uzależniona jest przede wszystkim od konkurencyjności w branży na dane słowo kluczowe, wahając się od kilkunastu groszy do kilkudziesięciu złotych za wejście użytkownika na stronę WWW firmy poprzez wyświetlaną reklamę.

Aby lepiej zrozumieć działanie Google Ads, warto w tej kwestii zaczerpnąć porad prosto ze źródła. Google Polska wypuściło cały szereg materiałów dotyczących działania kampanii Google Ads oraz wskazówek dotyczących właściwego doboru słów kluczowych czy stworzeniu dobrego tekstu reklamowego na miarę skutecznej promocji. Osobom, dla których reklama firmy w Internecie jest czymś nowym, polecamy zapoznanie się z krótkim wstępem do obsługi narzędzia, jakim jest Google Ads:

[responsive_video]

https://www.youtube.com/watch?v=VRaFiDvYZDc&t=27s

[/responsive_video]

SEM – czyli hybrydowa reklama dla firm

Search Engine Marketing (w skrócie SEM) to określenie na wszystkie działania przyczyniające się do poprawy wskaźnika konwersji oraz pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Hybrydowy charakter reklamy wynika z faktu, że SEM składa się na SEO oraz PPC. Strategia łączy w sobie zarówno promocję w organicznych wynikach wyszukiwania (pozycjonowanie stron), jak i korzystanie z płatnych form reklamy firmy w Internecie (publikacja reklam płatnych, wyświetlających się nad organicznymi wynikami wyszukiwania). Te dwa odrębne działania nie wpływają na siebie nawzajem, jednak ich jednoczesny rozwój i kontynuowanie prowadzone przez specjalistów, mogą przynieść podwójnie wysokie korzyści.

 

Sprawdź: Jakie działania marketingowe w Internecie może wykonać Twoja firma

Reklama firmy
źródło: https://images.pexels.com/photos/5652069/pexels-photo-5652069.jpeg

Reklama lokalnych firm – czy to się opłaca?

Przed wejściem do sieci ze swoją ofertą wstrzymuje Cię myśl, że Twój lokalny biznes stanie się jedynie kroplą w oceanie pełnym konkurencji? Wyszukiwarka Google nie marginalizuje lokalnych przedsiębiorców i ich biznesów, dając im takie same narzędzia do rozwoju, z jakich korzystają większe firmy. Lokalna reklama firmy w Internecie to świetny sposób na promocję dla tych, którzy działają w określonej lokalizacji i mają na celu promocję swojego biznesu wśród mieszkańców danego miasta i jego okolic. Działania marketingowe skupione na danej lokalizacji mają na celu przyczynić się do wyświetlania się strony WWW osobom szukającym specjalistów z danej branży w określonej w wynikach wyszukań lokalizacji. W kwestii takiej jak skuteczna reklama firmy przykład jest najlepszą formą zobrazowania korzyści płynącej z inwestycji w lokalną promocję: Prowadzisz lokalną pizzerię we Wrocławiu, jednak masz w swojej ofercie opcję dowozu tylko w obrębie położonych blisko siebie dzielnic. Postanawiasz uruchomić własną stronę internetową, by lepiej wypromować swój biznes. Słowa kluczowe takie jak „pizzeria” czy „pizzeria włoska” są bardzo ogólne, co wiąże się z wysokimi kosztami promocji – również w Google Ads. Zamiast używania fraz ogólnych i działań marketingowych na całą Polskę, możesz wybrać pozycjonowanie lokalne i zawęzić swój zakres słów kluczowych; schemat „pizzeria”+miasto+dzielnica będzie miał o wiele dokładniejsze zastosowanie i pomoże pozyskać Ci realnych Klientów – takich, którzy mają możliwość skorzystania z oferty Twojego lokalu. Lokalna reklama firmy w Internecie może dopomóc Ci zyskać tytuł najlepszego pizzermana w mieście! Zwłaszcza, gdy nowi klienci zaczną częściej zajmować stoliki w Twojej restauracji.

Przykładowe branże korzystające z reklamy internetowej

Samodzielnie czy z pomocą? Firmy reklamowe oferujące promocję w sieci

Wiele osób startujących z reklamą swojej firmy w sieci, zazwyczaj zastanawia się nad jej samodzielnym prowadzeniem. Złudna wizja oszczędności przy jednoczesnym kierowaniu się metodą prób i błędów? To zdecydowanie się wyklucza. Najczęstszym błędem popełnianym przez przedsiębiorców zaczynających ze swoim biznesem online jest próbowanie wcielania w życie wszystkich sposobów reklamy naraz. Każde wcześniej wymienione przez nas działanie wymaga eksperckiej wiedzy, której niestety nie da się pozyskać w miesiąc czy dwa. Współpraca z agencją marketingową pozwoli Ci lepiej określić swoje priorytety, a także będzie sporą oszczędnością czasu i pieniędzy. Dlaczego? Źle ustawiona kampania Google Ads może stać się prawdziwym pożeraczem pieniędzy, przy jednoczesnym braku widoczności jej efektów. Przedsiębiorcom bardzo ciężko jest znaleźć czas wolny na tworzenie artykułów i opisów produktów, a także stałe aktualizowanie profilów w mediach społecznościowych – tymczasem każde z tych działań wpływa na wizerunek marki. Z pomocą agencji reklamowej o wiele łatwiej jest skupić się na aktualnych zadaniach, będąc jednocześnie spokojnym o swoją stronę internetową i jej reklamę.

Jako firma zajmująca się internetową reklamą przedsiębiorstw naszych Klientów, radzimy Ci nie podejmować się współpracy z osobami, które obiecują wysokie wyniki w zaledwie kilka tygodni – rzetelna agencja nigdy czegoś takiego nie zrobi, zważywszy na fakt, że nikt (prócz samej firmy Google) nie zna wszystkich czynników oddziałujących na pozycję w Google. I tak jednego dnia możesz plasować się na samym szczycie, zaś w ciągu zaledwie tygodnia spaść na drugie miejsce. Mimo swojej zmienności, przedsiębiorcy wciąż korzystają z eksperckich usług specjalistów do spraw reklamy w Internecie. Lata doświadczeń ukształtowały sprawdzone schematy oparte na znajomości wyszukiwarki i jej stałych aktualizacji sprawiły, że agencje marketingowe stale zyskują w oczach osób z wielu branż, chcących rozpocząć promocję swojej firmy w sieci. Im dłużej czekasz, tym większy dystans będzie dzielił Cię od konkurencji idącej naprzód – zacznij działać już dziś.

Najczęściej zadawane nam pytania

#1 Reklama firmy w Internecie: czym różnią się inbound a outbound marketing?

Najważniejsza różnica dotycząca dwóch form marketingu dotyczy sposobu reklamowania swoich usług; inbound marketing to nowoczesna opcja promocji, polegająca na prowadzeniu swoistego dialogu z Klientem – poprzez social media, artykuły publikowane na stronie czy darmowe e-booki, które w nienachalny sposób zachęcają do interakcji użytkownika z marką. Z kolei outbound marketing obejmuje aktywne działania reklamowe w stosunku do klienta, polegające na uruchomieniu płatnych kampanii w celu „zakupu” uwagi internautów. Metody różnią się więc znacząco – zupełnie jak działania SEO i Google Ads. Mimo to obie znajdują swoje zastosowanie w wielu strategiach marketingowych; wybór którejś z nich jest najczęściej podyktowany wcześniej określonym celem reklamy firmy w Internecie i osobistymi preferencjami przedsiębiorcy odnośnie m.in. czasu trwania prac i widoczności efektów.

#2 Skuteczna reklama firmy: na co muszę zwrócić uwagę, promując stronę swojej firmy?

Aby móc wdrożyć skuteczne działania na swojej stronie internetowej, najpierw dowiedz się o tym, w jaki sposób Google postrzega Twoją stronę WWW. W przeciwieństwie do internautów, roboty Google widzą strony internetowe w sposób „surowy” - bez oprawy graficznej czy zmian edytorskich w tekście. Indeksacji podlega wyłącznie treść witryny, co stanowi podpowiedź, że to właśnie na niej należy się skupić przy projekcie strony i kolejnych aktualizacjach wpływających na skuteczność reklamy firmy w Internecie.

#3 Czy reklama firmy w Internecie to dziś konieczność?

W czasach, w których Internet jest nie tylko źródłem rozrywki czy informacji, ale również podłożem sprzedażowym dla wielu przedsiębiorców, aby dołączyć do rywalizacji musisz posiadać własną stronę internetową i wdrożyć działania związane z promocją swojej firmy w Internecie. Tylko tak będziesz w stanie zrównać się ze swoją konkurencją w walce o potencjalnych klientów.

Źródła

  • https://mfiles.pl/pl/index.php/Rodzaje_reklamy
  • http://abcnplus.com/cechy-miec-dobra-reklama/
  • https://support.google.com/google-ads/answer/6154846

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
+48 79 848 33 33

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33