Polska firma
Google Ads

Reklama hotelu – Jak reklamować hotel w Internecie

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć jak konkurencyjna jest branża hotelarska. Każdy z przedsiębiorców oferujących miejsca noclegowe stoi przed nie lada wyzwaniem. Jak przekonać potencjalnych Klientów do spędzenia wakacji akurat w tym miejscu? Tutaj najważniejszą rolę pełni skuteczna reklama hotelu stanowiąca pewnego rodzaju przynętę zachęcającą. W tym celu warto wykorzystać Internet, a ściślej mówiąc marketing online. W dzisiejszych czasach pełni on jedno z najskuteczniejszych narzędzi do promowania konkretnej branży. Oczywiście, aby reklama hotelarstwie przyniosło oczekiwane efekty należy jak najlepiej przemyśleć jej strategie. Tutaj do wykorzystania masz kampanie reklamowe Google Ads oraz pozycjonowanie stron internetowych. Aby Klienci zarezerwowali nocleg akurat u Ciebie, muszą Cię zauważyć. Sprawdź jak to zrobić!

Reklama hotelu – poznaj najważniejsze korzyści

Przeświadczenie, że Klientów do hotelu przyciąga jedynie wysoki standard pokoju powoli odchodzi w zapomnienie. Dziś ich wymagania są znacznie większe. Przed branżą hotelarską stoi wiele wyzwań. Oczywiście największym problemem jest konkurencja, jednak aby hotel cieszył się stałymi odwiedzinami musi w pełni dopasować się do preferencji większości Klientów. Kluczowe jest poznanie ich wszystkich potrzeb! Właśnie tutaj przydaje się reklama hotelu! Dobrze zaplanowany marketing w hotelarstwie pozwoli poznać oczekiwania potencjalnej grupy odbiorczej, a tym samy dopasować do nich ofertę. Im lepiej Twój obiekt noclegowy będzie spełniał konkretne preferencje, tym większe zyski zauważysz. Co więcej, decydując się na marketing mix w hotelarstwie możesz wyprzedzić swoją konkurencję nie o krok, a o dwa i zwiększyć swoje zasięgi. Określenie, że reklama jest dźwignią handlu jest jak najbardziej trafne, a my pokażemy Ci jak to osiągnąć! To jak, gotowy jesteś na zapełnienie wszystkich wolnych terminów? Czas przygotować pokoje na przybycie nowych gości!

Efektywna reklama hotelu w Google Ads

Najczęstsze pytanie osób prowadzących branże hotelarską brzmi – czy istnieje sposób na jak najszybsze trafienie do świadomości potencjalnych odbiorców? Oczywiście, że tak! Z pomocą przychodzą działania marketingowe, wśród których prym wiodą kampanie reklamowe Google Ads. Jest to jedno z najnowocześniejszych, a przede wszystkim najszybszych narzędzi! Szczególnie przydatne jest dla hoteli, które pomimo doskonałych warunków i dużej liczbie gwiazdek mają problem z małą liczbą przybywających turystów. Częstym problemem jest właśnie brak reklamy, a tym samym nierozpowszechnianie wizerunku. Płatna reklama hotelu za pomocą Google Ads pozwala na wykorzystywanie zarówno treści tekstowych jak i grafik działających na wyobraźnię. Miej świadomość, że przy wyborze hotelu zdjęcia pełnią ważną jak nie najważniejszą funkcję. Sam decydujesz jaki budżet chcesz przeznaczyć na kampanię, miejsca i czas jej wyświetlania oraz dokładną lokalizację. Cennym posunięciem będzie zainwestowanie w remarketing, dzięki któremu reklama hotelu będzie ponownie wyświetlała się osobom wcześniej już wyświetlającym stronę hotelu.

Zalety

 • natychmiastowy efekt kampanii
 • widoczność na szczycie wyszukiwań
 • płacenie tylko za kliknięcia
 • szeroki zakres w ustaleniu budżetu przeznaczonego na kampanie
 • łatwość w zmierzeniu uzyskiwanych rezultatów
 • skupienie uwagi zainteresowanych odbiorców
 • możliwość wybrania konkretnego typu reklamy
 • skierowanie kampanii na konkretną lokalizację
 • łatwość w dotarciu do szerokiego grona odbiorców

Wady

 • koszt kliknięcia zależny od konkurencji
 • wymagane doświadczenie w prowadzeniu kampanii reklamowych Google Ads

Pozycjonowanie stron jako reklama hotelu

Kolejnym równie skutecznym działaniem marketingowym jest pozycjonowanie strony hotelu. Wielu Klientów wybiera jako główne miejsce swojej destynacji obiekty wyświetlające się w top10 Google, a nawet top3. Chcesz, aby strona hotelu się tam pojawiła? W takim razie pozycjonowanie stron www jest dla Ciebie! Dzięki spełnieniu wymagań robota indeksującego Google, a tym samym intencji odbiorców masz szansę na wyższą pozycje w wyszukiwarce. Wraz z nią zwiększeniu ulega ruch organiczny użytkowników na Twojej stronie, a tym samym wizerunek hotelu ulega rozpowszechnieniu na większą skalę. Aby stosowany marketing w hotelu przynosił oczekiwany rezultaty konieczne jest opracowanie strategii stanowiącej odzwierciedlenie charakteru prowadzonego biznesu. Tylko takie działania pozwolą Ci wybić się wśród stale rosnącej konkurencji. Pamiętaj, że na rynku utrzymają się najsilniejszy i to właśnie Ty możesz do nich należeć!

Zapamiętaj--> Pozycjonowanie stron internetowych to jedno z najlepszych narzędzi jakie oferuje marketing internetowy. Zadbanie o wysoką jakość strony i jej wpasowania się w upodobania grupy odbiorczej oraz robota indeksującego Google to dla nas priorytet! Doskonale wiemy jak dla każdego przedsiębiorcy ważny jest nie tylko zysk ale również zadowolenie Klientów. Dzięki pozycjonowaniu ogrom korzyści jest na wyciągnięcie ręki - Specjalista SEO Łukasz Buławski

Zalety

 • duży ruch organiczny na stronie
 • większy zysk dzięki wysokiej pozycji w Google
 • zwiększenie wartości strony
 • lepsza widoczność dla potencjalnej grupy odbiorczej
 • regularny rozwój biznesu
 • długotrwałe efekty

Wady

 • konieczność znania wielu technik i metod pozycjonowania
 • wydłużony okres oczekiwania na efekty
 • konieczność zachowania konsekwentności w działaniu

[responsive_video]

https://www.youtube.com/watch?v=6xtYk8optLc

[/responsive_video]

Reklama hotelu – praktyczne wskazówki SEO

Tak jak już wspominaliśmy skuteczna reklama hotelu oparta jest na dobrze dobranej strategii pozycjonowania stron stojącej za Twoim sukcesem w świecie online. Dzięki precyzyjnemu przeprowadzeniu audytu SEO możliwe jest wychwycenie wszystkich nieprawidłowości oraz niedociągnięć na stronie internetowej. Takie informacje wskazują jakie należy podjąć działania optymalizacyjne, aby strona spełniała standardy jakościowe przeglądarki Google.

Analiza konkurencji i dobór odpowiednich słów kluczowych

Bez czego nie można mówić o pozycjonowaniu stron? Oczywiście, że bez skrupulatnie przeprowadzonej analizy fraz kluczowych. Ich znaczenie jest ogromne w kwestii ustalenia intencji użytkowników. Dzięki zawarciu najpopularniejszych słów kluczowych w udostępnianych treściach widoczność Twojej strony na wybrane frazy będzie znacznie większa.

Przykładowe frazy dla branży hotelarskiej:

Słowo kluczowe Średnia miesięczna liczba wyszukań
hotel 1000000
hotele 823000
motel 27100
hotel spa 22200
krynica morska noclegi 22200
hotele nad morzem 18100
hotel nad morzem 18100
pensjonat 14800
hotel z basenem 12100
hotel z jacuzzi w pokoju 9900
apartament z jacuzzi 9900
ustronie morskie noclegi 8100
noclegi krynica morska 8100
hotel nad morzem z basenem 6600
reklama hotelu  210

Optymalizacja techniczna strony

Spełnienie wszystkich kwestii technicznych to absolutny obowiązek każdego kto chce, aby jego strona wyświetlała się na wysokiej pozycji. Dopasowanie kodu strony, odpowiedniego rozmiaru grafik, adresów URL i wielu innych ułatwia robotowi Google indeksowanie strony oraz wpływa to na wygodę użytkowników podczas przeglądania. Wszystkie kwestie techniczne mają znaczący wpływ na szybko ładowania oraz płynne przeglądanie zawartości.

Pozycjonowanie lokalne i Google Moja Firma

Chcesz trafić do lokalnych gości pobliskich miejscowości oraz ułatwić kontakt z Twoim hotelem w celu dokonania rezerwacji? Pozycjonowanie lokalne i wizytówka Google Moja Firma będą strzałem w przysłowiową dziesiątkę. To właśnie tutaj potencjalni Klienci będą mogli sprawdzić opinie o prowadzonym przez Ciebie hotelu, co dodatkowo wpłynie na Twoją wiarygodność.

Największą moc przy pozycjonowaniu pełnią linki! Ich pozyskiwanie z dobrych oraz sprawdzonych źródeł jest priorytetem, aby podjęte działania przyniosły oczekiwane rezultaty. Link building prowadzony zgodnie z wymaganiami Google pozwoli na prowadzenie skutecznego pozycjonowania, a tym samym uzyskania wysokiej pozycji w wyszukiwarce.

Reklama hotelu w internecie
źródło: https://cdn.pixabay.com/photo/2019/09/09/08/23/internet-4463031_960_720.jpg

Content Marketing

Tworzenie wartościowych treści nasyconych z umiarem słowami kluczowymi spełniają intencje informacyjne użytkowników, a dodatkowo pomagają w nawiązywaniu nici zaufania z Klientami, co pomaga im w podejmowaniu decyzji zakupowych. Dobrze prowadzony content marketing umożliwia przekształcenie intencji informacyjnej w transakcyjną.

Social Media

Media społecznościowe są dużym ułatwieniem nie tylko w nawiązywaniu kontaktu z grupa odbiorczą ale także na tworzenie skutecznej reklamy zachęcającej do odwiedzenia strony internetowej. Social media nie wpływają bezpośrednio na pozycję w wyszukiwarce ale z pewnością stanowią ułatwienie w prowadzeniu skutecznego marketingu w hotelarstwie.

Jak reklamować hotel – podsumowanie

Jeśli zależy Ci na pozyskaniu nowych Klientów to zdecydowanie postaw na marketing w hotelu. Dzięki niemu wybijesz się na tle nawet najsilniejszych konkurentów. Utrzymywanie wysokiego standardu usług w połączeniu z dobrze prowadzoną strategią reklamową zdecydowanie zwiększy Twoją szansę na wzniesienie swojego biznesu na wyżyny.

[Featured_snippets title=”Reklama hotelu w internecie – najczęściej zadawane pytania (FAQ)”]

Źródła

 1. https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych
 2. https://support.google.com/google-ads/
 3. https://developers.google.com/search/docs/beginner/seo-starter-guide?hl=pl
 4. https://skillshop.withgoogle.com/
 5. https://twitter.com/google
 6. https://moz.com/learn/seo/

Opinie użytkowników

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Afterweb

Specjalista SEO

14 lat doświadczenia w optymalizacji i pozycjonowaniu stron na najtrudniejsze frazy w Polsce. Właścicieli manager firmy Afterweb. Stale nadzoruje proces pozycjonowania stron wszystkich Klientów firmy.

1 komentarz

 1. Z jednej strony treść całkiem spoko, jako podstawa, z drugiej jednak, pracowałem sam przez kilka lat w marketingu hotelowym. W jednej ze startujących wówczas agencji typowo hotelarskich. Z doświadczenia powiem, że to nie zawsze wygląda różowo i sprowadza się do podjętych działań. Jest w Polsce mnóstwo obiektów z ogromnym potencjałem, piękną lokalizacją itd, ale brakiem świadomości potrzeb. Bo są portale jak booking, slowhop i jeszcze więcej coraz to nowszych rozwiązań. Więc w zasadzie „Panie, po co mi ta reklama i inne pozycjonowanie?”. A że muszę płacić prowizję? Co z tego, skoro mam święty spokój. Przynajmniej ja przez lata pracy w branży, tak to odebrałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
+48 79 848 33 33

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33