Polska firma
Google Ads

Reklama Przedszkola – Jak reklamować przedszkole w Internecie?

Współcześnie za pomocą Internetu można reklamować usługi z praktycznie każdej branży. Opieka przedszkolna nie jest wyjątkiem, zważywszy na fakt, że prowadzenie żłobka czy przedszkola (niezależnie czy prywatnego, czy może publicznego) to biznes. I tak jak w każdym innym przypadku, żeby odnieść sukces i zostać zauważonym konieczne jest wdrożenie działań z zakresu marketingu. Promocja firmy w Internecie jest przydatna zwłaszcza wtedy, gdy dopiero rozpoczynasz swoją działalność i nie możesz liczyć na cud w postaci „poczty pantoflowej”. Żeby zarabiać, musisz mieć klientów – w tym przypadku są nimi rodzice przyszłych przedszkolaków. Sieć jest doskonałym miejscem na zaprezentowanie swojej oferty szerszemu gronu odbiorców. W Google możesz krok po kroku budować swoją markę, korzystając z narzędzi takich jak pozycjonowanie stron i kampanie Google Ads. Wyjdź naprzeciw oczekiwaniom rodziców, pojawiając się ze swoją ofertą wysoko w wynikach wyszukiwarki Google!

Reklama przedszkola – poznaj najważniejsze korzyści

Obecnie wyszukiwarka Google umożliwia przedsiębiorcom szerokie możliwości promocji, udostępniając im liczne narzędzia do działania. Reklama przedszkola prywatnego stanowi jeden z najbardziej istotnych elementów, bez którego nijak nie da się zdobyć szerokiego grona odbiorców. W dzisiejszych czasach potrzeby i wymagania rodziców są znacznie wyższe niż kiedyś; pod lupę brana jest między innymi lokalizacja, warunki, oferta oraz wartości jakimi kieruje się placówka. Twoje przedszkole może znaleźć się w regionalnym topie, zwłaszcza jeżeli jako kompanię wybierzesz ekspertów SEO i PPC. Lepsza widoczność w wyszukiwarce pozwala na zwiększenie przychodów nawet o kilkaset procent więcej. Najważniejsza jest jednak stałość w kontynuowaniu poszczególnych działań i bieżące aktualizacje – daj się lepiej poznać zarówno rodzicom, jak i dzieciom, tworząc stronę internetową, która będzie jednocześnie bezpieczną przestrzenią dla osób zainteresowanych zapisem swoich dzieci do przedszkola bądź żłobka. Nie musisz wertować Internetu w poszukiwaniu złotego środka na reklamę własnego przedszkola – jesteś we właściwym miejscu.

Efektywna reklama przedszkola w Google Ads

Poszukiwanie idealnej ścieżki reklamowej może być wyczerpującym procesem; zwłaszcza, jeżeli nie do końca wie się, które z dostępnych narzędzi są skuteczne. Przybywamy z podpowiedzią! Na tle możliwości promocyjnych wyróżniają się przede wszystkim kampanie Google Ads. Prawidłowe wdrożenie oraz ukierunkowanie reklamy pozwoli na znaczną poprawę statystyk oraz zwiększy zainteresowanie przedszkolem wśród rodziców poszukujących miejsca dla swoich pociech. Tworzenie kampanii jest procesem długotrwałym, wymagającym konkretnego planu działania. Nie ma jednego, z góry ustalonego przepisu na sukces, jednak pojawienie się przedszkola ponad organicznymi wynikami wyszukiwania to już ogromna szansa na zostanie zauważonym i wybicie się ponad konkurencję. Jeżeli chcesz zmaksymalizować swoje moce dotarcia do większego grona odbiorców ustal swój budżet i uruchom kampanie, które doprowadzą Cię do osób, które potrzebują wyjątkowego przedszkola dla swoich dzieci!

Daj się poznać szerszej publiczności dzięki umiejętnie przeprowadzonym kampaniom Google Ads! Pokaż się w wynikach i udowodnij, że najlepsze miejsce dla dziecka to właśnie Twoje przedszkole!

Zalety:

 • stała kontrola budżetu i miejsc w jakich wyświetlają się reklamy
 • możliwość ustawienia reklamy na konkretną lokalizację
 • szansa na zdobycie cennego budulca wizerunku marki
 • możliwość dowolnego łączenia ze sobą poszczególnych kampanii

Wady:

 • cena za kliknięcie jest wysoce uzależniona od konkurencji w danej branży
 • prowadzenie kampanii wymaga specjalistycznej wiedzy i nierzadko potrzebna jest pomoc specjalisty PPC

Wizytówka Google Moja Firma i jej wpływ na reklamę żłobka

Ogłaszanie się w gazecie, rozwieszanie ulotek czy rozdawnictwo wizytówek odchodzą w niepamięć, a na ich miejsce wchodzą strony internetowe, reklamy PPC oraz wirtualna wizytówka Google Moja Firma. Oszczędź drzewa, korzystając z innowacji technologicznych! Celem internetowej wizytówki jest przyciągnięcie uwagi internautów i przedstawienie najważniejszych informacji takich jak:

 • nazwa lokalu
 • dokładna lokalizacja (także w Google Maps)
 • godziny otwarcia
 • formy kontaktu
 • zdjęcia wewnątrz i na zewnątrz przedszkola

W tym przypadku szczegóły odgrywają znaczącą rolę, bowiem pozwalają na szybką weryfikację przez internautę tego, co dla niego najważniejsze. Google Moja Firma to dodatkowa reklama żłobka, którą można połączyć z usługą Google Ads. W tym przypadku w reklamach sieci wyszukiwania mogą wyświetlać się dodatkowe rozszerzenia lokalizacji. Zabieg ten z pewnością ułatwi potencjalnie zainteresowanym rodzicom namierzenie przedszkola. Płatne kampanie Google Ads mają pozytywy wpływ na rozszerzenie zasięgu wizytówki oraz wynoszą ją ponad wyniki należące do konkurencji.

[cta_1 text=”Reklama przedszkola skonkretyzowana na daną lokalizację umożliwi Ci uzyskanie tytułu eksperta w branży opieki przedszkolnej!” btn=”Zapraszamy do kontaktu”]

Pozycjonowanie stron jako reklama przedszkola – co musisz wiedzieć?

Dla wyszukiwarki Google nie jest ważne wyłącznie to, jak wygląda witryna. Nawet najbardziej estetyczna strona internetowa może okazać się niewystarczającą i tym samym niewartą większej uwagi. Inaczej rzec można na temat dostosowanej pod kątem technicznym strony WWW. Pozycjonowanie stron internetowych jest procesem, który kosztuje sporo czasu i cierpliwości. Przyrównać go można do budowy wieży z klocków, gdzie każdy ruch powinien być spójny i wyważony, bowiem poszczególne etapy SEO nachodzą na siebie, tworząc solidne filary sprawnej i intuicyjnej strony internetowej. W przypadku takim jak przedszkole reklama przez pozycjonowanie uchodzi za jedną z najskuteczniejszych form promocji w sieci. Mimo że efekty są widoczne dopiero po kilkunastu tygodniach (jak nie miesiącach) utrzymują się one znacznie dłużej od pozostałych form reklamy.

Zalety:

 • wzrost ruchu na stronie internetowej
 • profesjonalne zajęcie się budową wizerunku marki
 • szansa na pojawienie się w topce wyszukiwań Google
 • maksymalizacja zysków spowodowana stałym aktualizowaniem treści

Wady:

 • wydłużony czas oczekiwania
 • wymóg dokonywania niezbędnych dla pozycji aktualizacji
 • konieczność posiadania specjalistycznej wiedzy z zakresu SEO

[cta_1 text=”Skorzystaj z mocy SEO, które sprawi że Twoja reklama przedszkola prywatnego nabierze całkiem nowego wymiaru!” btn=”Dowiedz się więcej”]

Reklama żłobka w sieci
źródło:https://images.pexels.com/photos/3874429/pexels-photo-3874429.jpeg

Reklama przedszkola – skuteczne wskazówki SEO

Reklama przedszkola na podstawie konkretnych słów kluczowych

Słowa mają ogromną moc – nie tylko dla przedszkolaków, które rozwijają swoje możliwości komunikacyjne, lecz również dla marketingu. Reklama żłobka powinna rozpocząć się od doboru odpowiednich słów kluczowych, na które witryna będzie wyświetlała się w sieci. Frazy-klucze mają też znaczenie w procesie pozycjonowania i tworzenia treści. Nasza firma oferuje kompleksową analizę fraz kluczowych, dzięki którym przekonasz się, jakie słowa zwiększą Twoją szansę na pojawienie się wysoko w rankingu Google. Załóżmy, że szukasz sposobów na skuteczną reklamę przedszkola w Internecie – wpisujesz więc w okno wyszukiwarki najbardziej interesujące Cię frazy jakimi są „przedszkole reklama”, po czym… widzisz ten artykuł. To dlatego, że nasi specjaliści zadbali o wysublimowany dobór fraz, dzięki którym osoby zainteresowane tą formą promocji trafią do nas i dowiedzą się więcej o reklamie usług w sieci.

Słowo kluczowe Średnia miesięczna liczba wyszukań
przedszkole 135000
żłobek 33100
niepubliczne przedszkole 2400
publiczne przedszkole 1900
przedszkole prywatne 1900
prywatne przedszkole 1600
prywatny żłobek 480
reklama przedszkola 90

Reklama żłobka oparta o liczne dane uzyskane przez audyt SEO

Zanim wdrożysz konkretne działania marketingowe, warto lepiej poznać swoją stronę. W takim przypadku poleca się wykonanie profesjonalnego audytu SEO, którego głównym celem jest analiza strony WWW pod kątem ogólnych parametrów, zalet oraz mankamentów. Audyt SEO wspomaga proces naprawczy strony, dokładnie wyszukując błędy i ustawiając je w kolejności od najważniejszych (które koniecznie wymagają naprawy) do tych, którymi możesz zająć się trochę później. Znajomość mocnych i słabych stron swojej witryny pozwala na szybsze wdrożenie działań zapobiegawczych, a tym samym wyprzedzenie konkurencji w walce o dogodną pozycję w wyszukiwarce!

Skuteczna reklama przedszkola prywatnego dzięki contentowi family-friendly

Family friendly to jeden z wielu rodzajów content marketingu, który służyć ma zwiększeniu zainteresowania grupy docelowej i zachęceniu jej do dodatkowych interakcji na stronie WWW. Family friendly content, jak sama nazwa wskazuje, stworzony jest przede wszystkim dla rodziców z dziećmi (nigdy zaś osobno). Estetyczna strona okraszona dodatkowymi, kreatywnymi materiałami, to doskonały sposób na przyciągnięcie uwagi rodziców chcących zapisać swoje dziecko do najlepszego przedszkola w okolicy. To może być Twoja placówka! Udowodnij, że Twoja strona internetowa to tylko namiastka tego, co czeka na dzieci w rzeczywistości. Właściwe zaprezentowanie swojego biznesu to klucz do zdobycia sympatii rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Pozytywny wizerunek jest czymś, czego nie zbudujesz kodowaniem!

Na laptopy, tablety i telefony…funkcjonalna reklama przedszkola w zasięgu każdego!

Obserwujemy stały wzrost osób preferujących korzystanie z telefonu zamiast innych mobilnych nośników informacji. Żyjemy w czasach, gdzie większość społeczeństwa zawsze ma przy sobie smartfon z dostępem do sieci – dobrze więc, by reklama przedszkola wyświetlała się również na tego typu urządzeniach. Responsywność witryny jest tym, czego pod żadnym pozorem nie powinno się pomijać; to jedna z cech jakie posiada każda nowoczesna strona internetowa. Sprawia ona, że witryna wyświetla się prawidłowo na ekranach urządzeń o różnych proporcjach ekranu.

Lokalna reklama żłobka

Instytucja przedszkolna nie jest niczym ruchomy zamek z bajkowych opowieści – dotyczy konkretnej lokalizacji. Zamiast reklamować się na całą Polskę, w Afterweb oferujemy przedsiębiorcom pozycjonowanie lokalne! Skupiając się na okolicy w której działasz zawężasz grupę potencjalnych odbiorców do realnie zainteresowanych, skłonnych do skorzystania z oferty.

Reklama przedszkola we współpracy z Afterweb

Biznes jakim jest opieka przedszkolna polega przede wszystkim na zadbaniu o jak największy komfort swoich podopiecznych. Przedszkola nie mogą pozwolić sobie na cięcia kosztów, dlatego każda ich minimalizacja jest wyjątkowo istotna – samodzielne prowadzenie działań marketingowych wbrew pozorom może o wiele bardziej obciążyć rachunek niż zatrudnienie specjalistów z agencji marketingowych. Eksperci minimalizują ryzyko błędów na stronie, a w przypadku gdy wybierzesz pozycjonowanie lokalne, zmniejszają się koszta, nie zaś możliwości. Wybór dobrej agencji może przysporzyć sporo nerwów, dlatego przychodzimy z pomocą! W Afterweb wszyscy nasi Klienci są otoczeni opieką indywidualnie przydzielonych opiekunów, z którymi mogą kontaktować się kiedy tylko potrzebują. Wieloletnia obecność na rynku pozwoliła nam na poznanie wszelkich biznesów od podszewki – reklama przedszkola nie stanowi więc dla nas żadnego problemu, a ciekawe zlecenie, któremu z pewnością podołamy. Niezależnie od tego czy interesują Cię reklamy PPC, czy może chcesz wdrożyć proces pozycjonowania; w Afterweb wykonujemy szereg działań marketingowych, dzięki którym nasi Klienci mogą maksymalizować swoje zyski. Potwierdzeniem naszych słów są rekomendacje, które znaleźć można na naszej stronie internetowej. Dołącz do współpracy opierającej się na wzajemnym zaufaniu, pomocy oraz zrozumieniu potrzeb (zarówno Twoich, jak i klientów zainteresowanych ofertą przedszkola). Twój biznes plus nasi specjaliści równa się sukcesem dla obu stron.

Jak reklamować żłobek w Internecie – podsumowanie

Mawiają, że reklama jest dźwignią handlu. I rzeczywiście, w tym powiedzeniu tkwi prawda, która stale motywuje przedsiębiorców do wdrażania nowych strategii marketingowych w celu pozyskania rzeszy klientów oraz zwiększenia rozpoznawalności swojej marki. Reklama przedszkola w Internecie to strzał w dziesiątkę, o ile przeprowadzana będzie przez specjalistów. Jeżeli zależy Ci na tym by rodzice chętnie powierzali Ci swoje pociechy do opieki, zacznij działać już teraz! Pojawienie się w sieci jest szansą – nie bój się z niej skorzystać!

Najczęściej zadawane nam pytania

#1 Samodzielna reklama przedszkola – czy jest skuteczna?

Samodzielne prowadzenie kampanii w Google i jednoczesne dbanie o kondycję swojej strony internetowej jest możliwe. Wymaga jednak ogromnych nakładów pracy i czasu, którego zazwyczaj w przedszkolu może zabraknąć. Mała firma złożona z ekspertów osiągnie o wiele więcej w określonym czasie niż spora grupa osób, których wiedza dotycząca marketingu jest jedynie powierzchowna. Istnieją błędy, których za wszelką cenę nie można popełnić – większość początkujących zazwyczaj nie zdaje z nich sobie sprawy, nieświadomie je wdrażając. Współpraca z agencją wychodzi o wiele korzystniej cenowo, niż naprawa kruchej strony pełnej błędów.

#2 Lokalna reklama przedszkola w Internecie – dlaczego jest polecana?

Przedszkola to placówki działające w konkretnych miejscach, a także obsługujące określoną grupę odbiorców – w większości są nimi rodzice dzieci w wieku przedszkolnym, którzy mieszkają w okolicy. Prowadząc przedszkole w mniejszym mieście, jednocześnie reklamując się na cały kraj, całkowicie pozbywa się dostępu do osób realnie zainteresowanych ofertą. Tymczasem działając lokalnie ma się szansę na uzyskanie tytułu najlepszego przedszkola w całym mieście – co brzmi o wiele lepiej!

#3 Dlaczego reklama przedszkola w sieci jest dziś koniecznością?

Współcześnie żyjemy w czasach sprawnie rozwijającej się technologii, a tradycyjna reklama staje się dla wielu osób nieopłacalna. Zamiast wydawać pieniądze na druk plakatów, ulotek czy wizytówek, większość z przedsiębiorców woli zainwestować te pieniądze w działania internetowe. Wyszukiwarka Google od lat jest na szczycie, jeżeli chodzi o popularność i zakres możliwości. Strona internetowa biznesu jest korzystna dla właściciela pod wieloma względami – jednym z najważniejszych jest generowanie zysku.

Opinie użytkowników

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Afterweb

Specjalista SEO

14 lat doświadczenia w optymalizacji i pozycjonowaniu stron na najtrudniejsze frazy w Polsce. Właścicieli manager firmy Afterweb. Stale nadzoruje proces pozycjonowania stron wszystkich Klientów firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
+48 79 848 33 33

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33