Google Ads

Reklama RTV i AGD – Jak reklamować sklep ze sprzętem RTV/AGD w Internecie

Branża RTV/AGD jako jedna z pierwszych rozwinęła się w zakresie e-commerce. Ze względu na zróżnicowany sektor, a przy tym nasycony wieloma kategoriami produktów, wzbudza on zainteresowanie Polaków. Dobrą informacją jest fakt, że współczesny Klient ma szerokie pole do wyboru, ze względu na liczebność wielkich firm czy sieci handlowych. Istnieje jednak druga strona medalu, jaką jest trud lokalnych przedsiębiorców ku zaistnieniu na arenie lokalnej. Afterweb zna jednak wyjście z letargu i sposoby na promowanie sklepu z lodówkami i innymi sprzętami elektronicznymi. W dzisiejszych czasach biznes i promocja przenoszą się w dużej mierze do sieci – najwyższy czas wkroczyć na ścieżkę marketingu internetowego i dowiedzieć się o korzyściach jakie niesie reklama sklepu z AGD. Chcesz poznać narzędzia promocji online, które sprawią, że reklama sklepu RTV AGD będzie skuteczna i pozwoli Ci wznieść się na wyżyny wyszukiwarki Google? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Reklama sklepu RTV AGD – poznaj najważniejsze korzyści

Wyszukiwarka Google jest obecnie gigantem, który zdominował prawie cały świat. Nic dziwnego, że przedsiębiorcy decydują się dołożyć wszelkich starań do tego, by móc zaistnieć wśród konkurencji i – co ważne – wyróżnić się na jej tle. Z roku na rok Google przekracza rekordy wejść notowane w miliardach! To jeden z dowodów na to, że reklama w internecie daje potężne możliwości. Ponadto dzisiejsze narzędzia oferowane przez wyszukiwarkę są dostępne do skorzystania dla wszystkich przedsiębiorców, niezależnie od wielkości czy zasięgu ich biznesu. Celem każdej osoby prowadzącej sklep RTV/AGD jest pozyskanie jak największej ilości Klientów i wzmocnienie relacji z osobami, które poczyniły już zakup. Internet daje możliwość dotarcia z przekazem reklamowym do poszczególnych grup docelowych, a same działania promocji wirtualnej są znacznie korzystniejsze cenowo niż reklama tradycyjna. Dodatkowo reklamę w sieci można dowolnie modyfikować, jeżeli okaże się, że nieskuteczna, zaś jej efekty można monitorować dzięki narzędziom Google. Reklama internetowa sklepu ze sprzętem AGD może przynieść Ci upragniony sukces, o ile wdrożysz odpowiednie działania. Przedstawimy Ci te najskuteczniejsze.

Skuteczna reklama sklepu z telewizorami dzięki Google Ads

Google Ads jest systemem reklamowym Google, który daje Ci możliwość promowania firmy w wynikach wyszukiwania lub sieci reklamowej. System ten wyróżnia się elastycznością; oferuje bowiem wiele różnych formatów reklamy, które możesz dostosować wedle własnych priorytetów. Różne rodzaje reklam możesz dowolnie ze sobą łączyć. Wśród dostępnych opcji wymienia się:

 • reklamę w aplikacjach;
 • reklamę w wynikach wyszukiwania (wyświetlana najczęściej nad wynikami organicznymi);
 • reklamę w serwisie YouTube;
 • reklamę produktową dla sklepów internetowych (wyświetla się na szczycie wyników wyszukiwania);
 • reklamę skierowaną do osób, które już odwiedziły Twoją stronę internetową czy sklep, jednak nie dokonały pożądanego przez Ciebie działania (remarketing).

Możliwości jest więc wiele, zaś efekty reklamy Google Ads są relatywnie szybkie; ich potencjał określany jest mianem nieograniczonego, a system zapewnia ogromny zasięg i szeroką publiczność.

[ramka text=”Przed wdrożeniem działań reklamowych w Google Ads, poznaj lepiej swojego Klienta. Wtedy dostosowanie działań będzie o wiele prostsze, natomiast efekty mogą pojawić się w przeciągu kilku dni”] Zalety:

 • wielotypowość reklam
 • szybkie efekty
 • spory zasięg reklam
 • możliwość dotarcia do określonej grupy odbiorców
 • kontrola nad skutecznością kampanii Google Ads
 • duże możliwości kreowania kampanii
 • stały nadzór nad budżetem reklamowym
 • zwiększenie świadomości marki

Wady:

 • efektywność kampanii znika zaraz po jej zamknięciu
 • moc przebicia uzależniona jest od wielkości konkurencji
 • nierzadko prowadzenie kampanii wymaga specjalistycznej wiedzy

Działanie reklamy Google Ads w przystępny sposób tłumaczy samo Google. W krótkim filmiku powstałym w celu rozwiązania zagadki pojawiania się reklam, zarówno Klient i sprzedawca mogą poznać dokładny schemat internetowych działań marketingowych:

[responsive_video]

https://www.youtube.com/watch?v=j0q_7SRcLWY

[/responsive_video]

Wizytówka Google Moja Firma i jej wpływ na marketing sklepu RTV AGD

Tradycyjne wizytówki odchodzą w niepamięć – wszystko przez ich znikomą siłę dotarcia do większego grona osób. Koszty produkcji papierowych, wymuskanych wizytówek często stanowią dodatkowy powód do zaprzestania ich zamawiania i wykorzystywania jako formy reklamy. Ich miejsce zastępują wirtualne wizytówki firm, mające na celu przyciągnięcie uwagi wielu internautów poszukujących danego produktu. Samo stworzenie identyfikatora nie wymaga żadnego nakładu finansowego, jednak by był on skuteczny, należy szczegółowo go skonstruować. Dobrze wykonana wizytówka Google Moja Firma powinna posiadać:

 • nazwę firmy
 • dokładną lokalizację
 • informacje dotyczące godzin otwarcia
 • formy kontaktu (numer telefonu/adres e-mail)
 • zdjęcia sklepu i jego wnętrza

Istnieje możliwość połączenia profilu Google Moja Firma wraz z usługą Google Ads. Wtedy w reklamach sieci wyszukiwania mogą wyświetlać się dodatkowe rozszerzenia lokalizacji. Płatne kampanie Google Ads umożliwiają znaczne rozszerzenie zasięgu wizytówki i sprawienie, że będzie się ona wyświetlała nad konkurencją (ze znacznikiem sugerującym, iż jest to reklama). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kampanii Google Ads i łączenia jej z wirtualnym identyfikatorem swojej firmy, eksperci z Afterweb czekają na Twoje zapytania!

[cta_1 text=”Lokalna reklama sklepu RTV AGD we współpracy z Afterweb sprawi, że wyróżnisz się na tle konkurencji ” btn=”Zapraszamy do kontaktu”]

Pozycjonowanie stron jako reklama sklepu z AGD – co musisz wiedzieć?

Internet pokazał wielu osobom, że nawet z najpiękniejszą stroną internetową nie zwojują konkurencji, jeżeli nie będzie ona doskonale dostosowana pod kątem technicznym. Pozycjonowanie stron internetowych jest procesem, w skład którego wchodzi szereg działań mających na celu uczynienie danej witryny przyjaznej dla Klienta. Zależy Ci na doskonałej reklamie sklepu RTV, opartej na filarach mocnej strony internetowej? Pozycjonowanie sklepu internetowego lub placówki handlowej związanej z obraną przez Ciebie branżą jest doskonałym sposobem na zwiększenie popularności firmy oraz generowanej w niej dochodów. Zasada jest prosta – im więcej osób wie o Twoim biznesie, tym większe prawdopodobieństwo ruchu na stronie i uzyskaniu nowych Klientów. Badania wykazują, że im wyższa jest pozycja strony w wyszukiwarce, tym lepiej – przedsiębiorstwo jest uznawane za godne zaufania, a jego oferta zdaje się o wiele bardziej atrakcyjna. Pozycjonowanie jest obecnie uznawane jako najskuteczniejsze działanie promocyjne, głównie przez wysoki zasięg możliwości i korzyści, jakie odnieść może inwestor.

Zalety:

 • maksymalizacja zysków
 • wzrost liczby zainteresowanych internautów i ruchu na stronie
 • skuteczna konstrukcja wizerunku marki w sieci
 • długotrwale utrzymujące się efekty prac
 • szansa na pojawienie się w topie wyszukiwań Google

Wady:

 • konieczność posiadania specjalistycznej wiedzy SEO
 • potrzeba stałej aktualizacji strony
 • kilkutygodniowy czas oczekiwania

[cta_1 text=”Zaproś SEO do swojego biznesu! Reklama sklepu RTV AGD w sieci nigdy nie była prostsza” btn=”Dowiedz się więcej”]  

Reklama sklepu z RTV
źródło: https://images.pexels.com/photos/7195232/pexels-photo-7195232.jpeg

Marketing sklepu RTV AGD – skuteczne wskazówki SEO

Promowanie sklepu z lodówkami na podstawie konkretnych słów kluczowych

Słowa w reklamie mają wielką moc. Reklama sklepu ze sprzętem RTV AGD powinna rozpocząć się od doboru słów kluczowych, na których oparte będzie późniejsze tworzenie treści i proces pozycjonowania. Analiza fraz kluczowych to nieodłączny element działań promocyjnych; słowa kluczowe powinny dokładnie wskazywać, co masz do zaoferowania. W przypadku prowadzonego przez Ciebie biznesu, słowa kluczowe powinny oscylować wokół oferty sprzętów elektronicznych.

Przykładowe frazy kluczowe dla sklepu RTV/AGD:

Słowo kluczowe Średnia miesięczna liczba wyszukań
sklep agd 8100
sklep rtv 6600
sklep rtv agd 2900
sklep agd rtv 720
sklep z telewizorami 480
sklep z rtv 210
sklep internetowy agd 170
sklepy z częściami agd 170

Reklama sklepu RTV oparta na danych z audytu SEO

Decydując się na współpracę z agencją marketingową możesz skorzystać z audytu SEO, zawierającego dogłębną analizę strony www; jej wad, zalet i stanu czynników, które mają ogromny wpływ na pozycjonowanie. Audyt SEO wykonywany jest po to, by móc lepiej poznać zakres prac jaki trzeba włożyć w reanimację strony internetowej. Czasami zdarzają się sytuacje, gdzie strona jest obarczona karami od Google, których nijak nie da się zniwelować – w takim przypadku lepiej jest wybrać stworzenie nowej strony www, niż podejmować się prób o wyjątkowo niepewnych efektach.

Lokalny marketing sklepu z telewizorami

Działasz na określonym obszarze? Wybierz pozycjonowanie lokalne! Pozwala ono dotrzeć dokładnie do tych osób, do których kierujesz swoją ofertę. Frazy lokalne są mniej konkurencyjne niż ogólne, zaś koszta usług są znacznie niższe niż w przypadku pozycjonowania globalnego. Dzięki działaniom lokalnym możesz osiągnąć szybsze efekty, a także zwiększyć grono swoich odbiorców o Klientów, którzy są w stanie rzeczywiście dokonać zakupu właśnie u Ciebie (z powodu mieszkania w tym samym mieście czy jego okolicach). Zwiększony ruch na stronie www od użytkowników generuje większe prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu w sprzedaży. Szacuje się, że około 80% lokalnych wyszukań na urządzeniach mobilnych finalnie kończy się sprzedażą offline.

Nie tylko wygląd – funkcjonalna reklama sklepu z RTV

Kwestie wyglądu odłóż na bok – liczy się przede wszystkim funkcjonalność. Jeżeli Twoja piękna strona internetowa nie wyświetla się na urządzeniach mobilnych, potencjalnie zainteresowani internauci udadzą się do innych sprzedawców internetowych. Promowanie sklepu z lodówkami, opierając się o funkcjonalną i estetyczną stronę, to strzał w dziesiątkę.

Chwytliwa reklama sklepu RTV AGD dzięki content marketingowi!

Branża elektroniczna, ze względu na swój szeroki zasięg, ma multum możliwości chwytliwej i skutecznej kampanii reklamowej. Umiejętnie przeprowadzony content marketing pozytywnie wpływa na budowanie marki. W dzisiejszym świecie inwestycja w marketing treści jest oznaką postępowości danej firmy. Chwytliwa treść okraszona kreatywnymi materiałami to świetny sposób na przyciągnięcie uwagi internautów. Suchym wpisom mówimy stanowczo nie! Czas na nową formę reklamowania swoich produktów.

[cta_1 text=”Pozycjonowanie stron to diament, który oszlifujesz z pomocą Afterweb” btn=”Razem znajdziemy rozwiązanie!”]

Reklama sklepu ze sprzętem RTV AGD we współpracy z Afterweb

Przy prowadzeniu biznesu każda minimalizacja ponoszonych kosztów jest istotna. Samodzielne prowadzenie działań marketingowych w celu oszczędzenia na reklamie to błąd, który popełnia wielu przedsiębiorców (zazwyczaj dopiero startujących z promocją swojej strony w sieci). Skuteczne prowadzenie kampanii reklamowej czy umiejętne wdrażanie strategii pozycjonowania stron w życie nierzadko wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu marketingu internetowego. Współpraca z doświadczoną agencją reklamową jest równoznaczna z zyskaniem dostępu do części jej specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Afterweb oferuje swoje usługi od ponad dekady; na bieżąco śledzimy nowinki ze świata marketingu, usprawniając tym samym nasze autorskie metody promocji internetowej. Każdego Klienta traktujemy indywidualnie, przez co możesz mieć pewność, że reklama posiadanego przez Ciebie sklepu internetowego będzie awangardowa. W naszych szeregach znajdziesz osoby wyspecjalizowane w konkretne umiejętności i wiedzę z zakresu marketingu. Niezależnie od wyboru ścieżki Google Ads/SEO, reklama sklepu ze sprzętem AGD przeprowadzona będzie przez doświadczonych Opiekunów, z którymi będziesz w stałym kontakcie. Dowodem naszej skuteczności są setki zadowolonych Klientów – i Ty możesz być jednym z nich.

Podsumowanie – jak reklamować sklep ze sprzętem RTV AGD w Internecie

Choć na początku marketing sklepu z telewizorami może wydawać się czarną magią, dla dobrej agencji nie ma rzeczy niemożliwych. Niezależnie od tego czy prowadzisz biznes lokalnie, czy może globalnie, w każdej chwili masz prawo skorzystać z eksperckiej pomocy. Pamiętaj o tym, że konkurencja nie śpi – wyprzedź ją na starcie, wdrażając pozycjonowanie stron czy Google Ads wraz ze specjalistami. Twoja reklama sklepu RTV AGD ma szanse zaistnieć na pierwszej stronie wyszukiwarki Google. Nie pozwól, by szansa na to została zmarnowana. Już dziś skorzystaj z oferty nie do odrzucenia i wstrząśnij konkurencją, wywracając ją do góry nogami. Piedestał Google może być Twój – jeżeli się pospieszysz.

[Featured_snippets title=”Reklama sklepu ze sprzętem AGD/RTV (FAQ) – najczęściej zadawane pytania”]

Źródła

 • https://developers.google.com/search/docs/beginner/seo-starter-guide
 • https://www.youtube.com/c/GoogleSearchCentral/videos
 • https://developers.google.com/search/blog
 • https://twitter.com/google

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
+48 79 848 33 33

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33