Pozycjonowanie stron zrealizowanych na CMS Magento to dla nas nie pierwszyzna. Wypromujemy Twój e-sklep Magento w Google!

Pozycjonowanie sklepów internetowych na silniku Magento

Od 2020 roku sektor e-commerce rozwija się niezwykle dynamicznie. Konsumenci coraz więcej zakupów dokonują w internecie. Jeśli chcesz do nich dotrzeć, musisz zadbać o jak najwyższe pozycje swojego biznesu w wyszukiwarce. Na tym polega pozycjonowanie, jakie oferujemy Ci w agencji SEO Afterweb. Jeśli korzystasz z platformy Magento, to nie można było lepiej trafić! Zrealizowaliśmy już sporo projektów dla sklepów internetowych, które bazowały na tym CMS-ie. Całościowa optymalizacja Magento nie sprawia nam poważniejszych problemów. Na bieżąco śledzimy wskazówki Google dla webmasterów oraz nowinki w branży SEO. Wybierając Afterweb masz 1000% pewności, że powierzasz pozycjonowanie Magento w ręce doświadczonych, godnych zaufania fachowców.

Platforma e-commerce Magento potrzebuje pewnych poprawek pod kątem SEO i UX

Potrzebujesz konsultacji SEO dla sklepu na Magento CMS?

Skoro twórcy CMS-a nie są w stanie zadbać o pełną zgodność z wytycznymi Google, potrzebujesz fachowego wsparcia specjalisty SEO w tym zakresie. Nikt nie zrobi tego lepiej, niż doświadczony zespół agencji Afterweb! W trakcie optymalizacji Magento zajmujemy się wszystkimi aspektami funkcjonowania Twojego sklepu internetowego, a w tym:

  • szybkością ładowania podstron
  • objętością i przejrzystością kodu
  • wyświetlaniem na urządzeniach mobilnych
  • parametrami kluczowymi dla botów Google
  • wdrożeniem wymaganych zabezpieczeń
  • ustawieniem adresów kanonicznych
  • wyeliminowaniem problemów z przekierowaniami i duplikacją treści

Oczywiście w ramach pozycjonowania Magento wykonujemy znacznie więcej zadań. Dla Ciebie liczy się głównie finalny rezultat całego SEO. Dzięki poprawieniu całej struktury sklepu internetowego, stanie się on czytelniejszy dla wyszukiwarki. Jednocześnie użytkownicy będą mogli łatwiej odnaleźć się w gąszczu oferowanych przez Ciebie produktów. Szczególnie modyfikacja istniejących kategorii pod frazy kluczowe z największym potencjałem sprzedażowym wymaga sporo pracy. Warto podjąć ten wysiłek – i wydatek – gdyż rezultaty są naprawdę rewelacyjne!

Pełna optymalizacja Magento otworzy Ci drzwi do pierwszej strony wyników wyszukiwania

Chcąc zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym z silnikiem Magento, najpierw trzeba zadbać o widoczność w Google

Internauci w 95% przypadków odwiedzają tylko te strony, które Google umieszcza w TOP 10 odpowiedzi na przesłane zapytanie. Wyszukiwarka eksponuje tę zawartość, którą algorytmy uznają za najbardziej przydatną dla konkretnego odbiorcy. Poprzez pozycjonowanie Magento uczynimy z Twojego sklepu internetowego atrakcyjną platformę handlową, która jednocześnie oferuje pożyteczną wiedzę i wskazówki. Zatrzymując uwagę odbiorców na dłużej, zwiększamy prawdopodobieństwo dokonania zakupu. Content marketing będzie jednym z filarów pozycjonowania sklepu – nawet, jeżeli czasami na konwersję trzeba poczekać do którejś kolejnej wizyty użytkownika. Budując silną pozycję marki i wizerunek firmy, która zna się na rzeczy, sprawimy że wzrośnie zaufanie klientów do Twojej działalności.

Optymalizacja już istniejących treści to kolejne działanie, jakie wydatnie pomaga w awansie do TOP 10 Google. Aktualizacja wcześniej opublikowanych artykułów obejmuje nie tylko dodanie nowej zawartości, ale też zmiany redakcyjne. Dokładnie przeanalizujemy Twoje wpisy pod kątem SEO – Magento umożliwia relatywnie szybkie nanoszenie poprawek. Czasami wystarczy kilka niewielkich korekt w opisach kategorii produktów.

Mamy wiedzę konieczną do skutecznego pozycjonowania sklepów internatowych. Kolejne wersje CMS-a Magento poznajemy na wylot

Aktualizacje platform e-commerce potrafią diametralnie zmienić sposób ich funkcjonowania. Pomiędzy Magento 1 a wydanym w 2015 roku Magento 2 było mnóstwo zasadniczych różnic. Począwszy od wyglądu i warstwy wizualnej, a skończywszy na podstawowych rozwiązaniach programistycznych. To, jak wyglądało pozycjonowanie Magento 5 czy 10 lat temu nijak ma się do tego, co robimy obecnie. I możemy w ciemno zakładać, że z czasem aktualnie stosowane techniki SEO trzeba będzie zmodyfikować. Na przykład ułatwiając zakupy na urządzeniach mobilnych.

Optymalizacja Magento dla urządzeń mobilnych to jedno z priorytetowych zadań w pozycjonowaniu

Zmiany wewnątrz CMS-a dla sklepów internetowych to jedna kwestia. Drugą rzeczą, wymuszającą dopasowanie optymalizacji Magento do nowego zestawu czynników, są modyfikacje algorytmów Google. Kolejne udoskonalenia najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej wymuszają wdrażanie nowych standardów na wszystkich witrynach w sieci. Sklepy internetowe z silnikiem Magento nie są tu żadnym wyjątkiem. Jeżeli nie chcesz pozostać daleko w tyle za konkurencją, nie możesz przerwać pozycjonowania od razu po osiągnięciu zakładanych celów.

Dzięki kompleksowemu SEO Magento napędzające Twój sklep zafunkcjonuje zdecydowanie lepiej

O ile wzrosłaby sprzedaż, gdyby na prowadzony przez Ciebie serwis trafiało 3 razy więcej osób niż do tej pory? Takie wzrosty są jak najbardziej realne! Efektywna optymalizacja Magento połączona z działaniami Off-Site zwielokrotni liczbę odwiedzin i unikalnych użytkowników. Poprawki z zakresu SEO oraz user experience pomogą potencjalnym Klientom odnaleźć w Twoim sklepie dokładnie to, czego szukali w Google. Ciekawe, pomocne artykuły na sklepowym blogu pomogą im w podjęciu konkretnej decyzji zakupowej i zachęcą do ponownych odwiedzin w przeszłości.

Nie możesz czekać, aż pozycjonowanie Magento przyniesie efekty?

Jak widzisz, poprzez profesjonalnie pozycjonowanie Magento w Google zyskujesz znacznie więcej, niż widoczność w wyszukiwarce. Skutecznie wykreujemy pożądany wizerunek i zwiększymy świadomość stworzonej przez Ciebie marki we wskazanej grupie docelowej. W agencji SEO Afterweb dysponujemy odpowiednim know-how i narzędziami do skutecznego reklamowania sklepu w internecie. Wystarczy, że wypełnisz formularz lub skontaktujesz się z nami w inny sposób, a przygotujemy indywidualną, atrakcyjną ofertę specjalnie dla Ciebie! Im wcześniej rozpoczniemy pozycjonowanie Magento, tym większy będzie Twój sukces!

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33