Disavow Tool – zrzekanie się linków

Wyrzeknij się toksycznych linków do Twojej strony zanim jej zaszkodzą! Takie możliwości daje nam Google Disavow Links Tool

Każdy dąży do jak najlepszej pozycji swojej strony w wyszukiwarce. Niestety znalezienie się w top10 pod konkurencyjnymi frazami wymaga od nas czasu i sporego nakładu pracy. Wykorzystując nieuczciwe metody pozyskiwania linków dobry wynik można osiągnąć o wiele szybciej. Za to grozi jednak kara w postaci filtra na frazy i obniżeniu pozycji strony na pozycjonowane słowa kluczowe. Zanim jednak tak się stanie Google poprzez Disavow Tool umożliwiło nam wyrzeczenie się tych linków, które uważamy za spamerskie i niskiej jakości. Jeśli więc uważasz, że do Twojej strony prowadzą toksyczne linki zdobyte przez poprzednią agencję czy pracownika SEO zgłoś się do nas zanim będzie za późno!

Jak używać Disavow Tool?

Zanim podejmiemy decyzję o wyrzeczeniu się  określonych linków sprawdźmy czy są one szkodliwe. Analiza odnośników zwrotnych powinna być wnikliwa i wykonana przez osoby z doświadczeniem. Nie warto kierować się informacjami znalezionymi w sieci, gdyż mogą nas wprowadzić w błąd. Niewłaściwa ocena skutkować będzie wyrzeczeniem się linków, które są wartościowe dla danej witryny. Zlecając audyt Off-Site SEO firmie Afterweb uzyskujesz obszerny raport oceny toksyczności odsyłaczy do Twojej strony internetowej. Nasi specjaliści mogą przeprowadzić Twoją witrynę przez cały proces wyrzekania się linków. Z nami zyskujesz pewność, że Twoja domena będzie wolna od spamu. ZAPAMIĘTAJ: Na początku niewartościowe linki powinniśmy spróbować wyeliminować ręcznie, prosząc administratorów stron gdzie są zamieszczone o ich usuniecie. Dopiero w drugiej kolejności możemy sięgnąć po narzędzie Google. Disavow Tool należy używać tylko wtedy, gdy mamy pewność, że dany odsyłacz jest szkodliwy a administrator strony emitującej linka do naszej witryny nie chce go usunąć. Warto podkreślić, że tylko zrzekając się odsyłaczy nie mamy pewności zdjęcia filtru algorytmicznego, o wiele skuteczniejsze i pewniejsze jest ich trwałe usunięcie z Internetu.

Proces przygotowania pliku disavow

Po poprawnym zidentyfikowaniu toksycznych linków do naszej strony powinniśmy podjąć próby ich usunięcia. Najlepszą metodą jest napisanie próśb mailowych do właścicieli stron emitujących odnośniki z informacją o ich skasowanie. Jeśli usunięcie ich się nie powiedzie możemy użyć narzędzia Google Disavow Tool . Zaloguj się pod tym adresem: https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main i następnie kliknij linki zrzeczenia się. Tworząc pliki disavow.txt powinniśmy umieszczać kilka słów w komentarzu wyjaśniających dlaczego uznaliśmy dane linki za niewłaściwe. Wszelkie adnotacje w Disavow Tool umieszcza się po znaku #. Następnie w celu przesłania pliku należy kliknąć przycisk „wybierz plik”, wskazać dokument zawierający niewłaściwe linki i kliknąć „prześlij”. Po pomyślnym przesłaniu pliku na ekranie wyświetli się stosowna informacja potwierdzająca ten fakt.

Jeśli nadal masz problem z przeglądnięciem i wyrzeczeniem się linków możesz skorzystać z naszej pomocy!

Proces oceny toksyczności linków i ich późniejszego wyrzekania się nie jest prosty. Jeśli masz problem z właściwą oceną lub obsługą narzędzi Google Disavow Tool skorzystaj z wiedzy i umiejętności wrocławskich specjalistów z Afterweb. Oddając swoją stronę w nasze ręce masz pewność, że przeprowadzimy Cię w sposób poprawny przez całą procedurę zrzekania się linków. Twoja strona stanie się wolna od spamu i kar Google.

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33