Polska firma
Pozycjonowanie

Dowiedz się, co to jest serwer FTP i co musisz udostępnić fachowcom pozycjonującym Twoją stronę

Skrót FTP oznacza File Transfer Protocol i jest to sposób, w jaki łączymy się z serwerem, na którym znaleźć się mają pliki składające się na naszą stronę. Do zarządzania tymi plikami niezbędna jest odpowiednia aplikacja – jest to tzw. klient FTP i dziś mamy do wyboru wiele rozwiązań tego typu.

Zagadnienie to jest istotne dlatego, że współcześnie pozycjonowanie stron wiąże się z koniecznością bardzo wielu zmian, niekiedy wręcz całkowitej przebudowy witryny – od dawna nie wystarczy napisanie nowych treści. Nie sposób tego wszystkiego dokonać, jeśli FTP server pozostaje dla nas niedostępny. Daj więc fachowcom swobodę pracy, jeśli zależy Ci na jej wynikach!

serwer ftp

Dlaczego dostęp do serwera FTP jest konieczny przy pracach SEO?

Wiemy już, co to serwer FTP. Innym pojawiającym się w tym kontekście pojęciem jest CMS. Dostęp do tego panelu istotnie pozwala na bardzo głęboką ingerencję w witrynę i wiele zmian, choćby wprowadzenie nowych tekstów, jak najbardziej można dokonać z tego poziomu. Zwłaszcza, że jest to łatwe i nie wymaga zmian w pikach źródłowych. Bardzo często jednak jest to dalece za mało. Aby zrealizować pełen zakres prac, a także móc zadbać o bezpieczeństwo, a więc wykonać kopie zapasowe czy przeprowadzić skanowanie pod kątem wirusów, musimy dostać się na FTP server.

W tym celu niezbędne jest udostępnienie następujących danych, które znajdziemy w panelu administracyjnym serwera: jego adresu, loginu oraz oczywiście hasła. Każdy administrator strony pownien takimi danymi dysponować, jednak w razie niemożności dotarcia do nich, należy skontaktować się firmą, w której wykupiony mamy hosting. Nigdy nie powinno to jednak nastręczać żadnego problemu. Resztą martwić się nie trzeba – specjaliści SEO, mogąc dostać się na serwer FTP, dobrze wiedzą co dalej robić.

[Featured_snippets id=”1″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
+48 79 848 33 33

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33