Pozycjonowanie

Jak dodać stronę do Google? Krótki poradnik, z którego mogą skorzystać wszystkie nowe witryny Google

Wyszukiwarka Google skupia dzisiaj ponad 90% internautów na świecie. To tutaj zaczynają oni swoje poszukiwania i stąd wyruszają, aby poznać miliony stron internetowych dostępnych w sieci. Wpisanie konkretnej frazy w polu wyszukiwania jest pierwszym krokiem do znalezienia stron, produktów i usług, które ich interesują. Aby móc zanotować ruch z wyszukiwarki w witrynie, trzeba… najpierw się w niej znaleźć. Zatem dodaj stronę do Google! Obecnie istnieje kilka sprawdzonych i bezpiecznych sposobów na to, jak zgłosić stronę internetową do wyszukiwarki. Poniżej prezentujemy najłatwiejsze z nich. Zapraszamy do lektury – przekonaj się, jak zgłosić stronę do Google i zaindeksować ją w krótkim czasie!

dodaj stronę do google

Dodaj stronę do wyszukiwarek w parę chwil. Najpierw jednak sprawdź, czy indeksowanie się powiedzie

Na początek, zanim zaczniesz dodawanie strony do Google, warto upewnić się, że nie została ona w żaden sposób zablokowana przed zaindeksowaniem. W panelu administratora sprawdź więc plik robots.txt i zweryfikuj, czy nie wpisano w nim polecenia:

User-agent: *

Disallow: /

albo:

User-agent: Googlebot

Disallow: /

Taka komenda powoduje, że robot Google nie może zobaczyć Twojej witryny, a co za tym idzie, dodanie strony do wyszukiwarki jest niemożliwe. Nietrudno się więc domyślić, że właściciele witryn internetowych wytrwale sprawdzają, czy występuje ona w strukturze ich strony. Oczywiście wybrane wcześniej treści i zawartości możesz spokojnie zablokować przed indeksacją, używając do tego celu atrybutu noindex w meta tagu robots. Najczęściej należą do nich regulamin czy polityka prywatności. Dzięki temu unikniesz niechcianej duplikacji treści albo zaindeksowania fragmentów, które nie wpływają na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Teraz możesz już skorzystać z podanych poniżej metod: zgłoś stronę do Google i ciesz się zyskami.

Już dziś dodaj stronę do wyszukiwarek za darmo. Możesz to zrobić samodzielnie albo z pomocą specjalistów

Pierwszym sposobem na zgłoszenie strony do Google jest skorzystanie z własnego konta w tym serwisie. Wejdź na stronę https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url, wprowadź adres swojej witryny i postępuj zgodnie ze wskazówkami. Teraz wystarczy tylko poczekać, aż rozpocznie się indeksowanie strony w Google. Możesz też wspomóc się narzędziem Google Search Console, którego używamy w naszej Agencji Afterweb. Na początku trzeba potwierdzić własność domeny – tylko wtedy zgłaszanie strony do Google przebiegnie prawidłowo. W tym celu wybierz opcję Pobierz jako Google, dodaj tag weryfikacyjny w kodzie witryny, a następnie kliknij w przycisk Indeksowanie. Teraz możesz wpisać adres strony internetowej, potwierdzić i… czekać. Dodawanie stron do Google trwa dłuższą chwilę. Jeśli nie do końca wiesz, jak zaindeksować stronę w Google, a chcesz ułatwić sobie pracę, przygotuj mapę strony w postaci pliku XML. Można ją zbudować za pomocą odpowiednich wtyczek i dzięki temu uprościć robotom wyszukiwarki indeksowanie stron.

Jeszcze inną, mniej ingerującą w kod strony metodą jest pozyskiwanie linków zwrotnych. Odniesie ona sukces, jeśli masz kogoś, kto może Cię polecić i tym samym usprawnić dodawanie strony do wyszukiwarek. Możesz też poczekać, aż robot sam odwiedzi Twoją stronę i zapoczątkuje na niej indeksowanie Google.

Opinie użytkowników

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Afterweb

Specjalista SEO

14 lat doświadczenia w optymalizacji i pozycjonowaniu stron na najtrudniejsze frazy w Polsce. Właścicieli manager firmy Afterweb. Stale nadzoruje proces pozycjonowania stron wszystkich Klientów firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33