Polska firma
Pozycjonowanie

Jak przenieść stronę na inną domenę? Odpowiadamy na przykładzie serwisu WordPress

Przenoszenie strony na inną domenę to nie to samo, co przeniesienie jej na inny serwer. Wiąże się ono z wytężoną praca ekspertów – nie tylko programistów, webmasterów czy grafików, ale także specjalistów SEO. Zaplanowana migracja strony, na przykład z serwisu WordPress, może skutkować obniżeniem pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania. Istnieją więc dwa wyjścia: albo pozostać przy starej domenie, albo razem ze zmianami wdrożyć też intensywne pozycjonowanie nowej strony. Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiesz, nie warto rozpoczynać przenoszenia witryny na inną domenę bez wdrożenia działań zorientowanych na SEO. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, dlaczego tak ważne jest tutaj pozycjonowanie i na co zwrócić uwagę podczas wprowadzania zmian na WordPressie.

Przeniesienie strony WordPress na inną domenę jest proste. Sprawdź, jak to zrobić

Podczas przenoszenia strony na inną domenę zmienia się jedynie jej nazwa (przykładowo domena.wordpress.com na domena.pl), a inne aspekty, jak struktura, wygląd, treści – są takie same. Taka „przeprowadzka” nie jest trudna, trzeba tylko pamiętać o kilku kluczowych sprawach. Podstawa to wdrożenie poprawnego przekierowania 301, które pozwoli użytkownikowi na sprawne przeniesienie strony na nową domenę. Do Twoich zadań, jako administratora, należy też założenie nowego konta w Google Search Console i praca nad świeżo utworzoną stroną. Niezbędne okaże się również kolejne konto w Google Analytics, dzięki któremu będzie można podglądać bieżący ruch w witrynie. Specjaliści z naszej Agencji Afterweb doradzają również, by już na początku przenoszenie strony WordPress na inną domenę wiązało się z budową mapy strony oraz z prośbą o indeksację w Google. Ostatnim, ale tak samo ważnym krokiem jest zmiana znaczników firmowych: Title, Description, nagłówki. Dzięki temu przenoszenie strony takiej jak WordPress nie sprawi najmniejszego problemu.

jak przenieść stronę wordpress na inny serwer

Jak wygląda przeniesienie strony na inną domenę? Nasi eksperci znają odpowiedź!

Wspominaliśmy już w poprzednim akapicie, że przenoszenie strony WordPress lub umieszczonej na podobnym serwerze nie musi być trudne. Zanim jednak przystąpisz do działania, przemyśl dokładnie krok po kroku jego plan. Nowy system zarządzania treścią powinien bowiem pracować na Twój sukces – a tutaj nie ma miejsca na pomyłki. W Afterweb doskonale o tym wiemy, dlatego z chęcią pomożemy Ci odpowiedzieć na pytanie, jak przenieść stronę na inny hosting. Na tym jednak nie koniec, gdyż nasi specjaliści będą czuwać nad Twoją witryną na każdym etapie wprowadzanych zmian. Na początek trzeba wziąć pod lupę nową strukturę strony, gdyż inny system CMS może mieć rozszerzone lub zupełnie inne możliwości. Następny krok to prace nad witryną przeprowadzane w środowisku testowym, które chroni ją przed zbyt szybką indeksacją (potem można ją odblokować). Konieczne jest też przeniesienie na nową domenę całej zawartości strony i zoptymalizowanie jej pod kątem odświeżonych znaczników oraz czasu ładowania. Teraz czas na zmianę adresów URL na stronach zewnętrznych, chociażby w mediach społecznościowych, w Google Moja Firma czy na portalach branżowych. Przeniesienie strony na inną domenę wiąże się też ze zweryfikowaniem linków wewnętrznych i monitorowaniem ewentualnych błędów 404.

[Featured_snippets id=”1″]

Opinie użytkowników

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 3,40 out of 5)
Loading...

Afterweb

Specjalista SEO

14 lat doświadczenia w optymalizacji i pozycjonowaniu stron na najtrudniejsze frazy w Polsce. Właścicieli manager firmy Afterweb. Stale nadzoruje proces pozycjonowania stron wszystkich Klientów firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
+48 79 848 33 33

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33