Pozycjonowanie

Marketing Trenera Personalnego – Jak reklamować trenera personalnego w Internecie

W dzisiejszych czasach dbanie o zdrowy styl życia to dla wielu osób priorytet. Każdy szuka jak najwięcej możliwości na to, aby podtrzymywać i dbać o dobrą kondycję zdrowia. Właśnie z tego powodu wszystkie siłownie cieszą się tak dużą popularnością. Jednak nie tylko kluby fitness są tak rozchwytywane przez szerokie grono osób. Dużym zapotrzebowaniem z roku na rok cieszą się również trenerzy personalni. Kluczowa jest zatem odpowiedź na pytanie jak zbudować dobry wizerunek instruktora, aby cieszyć się stałym zainteresowaniem osób chcących dbać o swoją fizyczność pod okiem specjalisty? Musisz mieć świadomość, że aktualnie dobrze prowadzony marketing trenera personalnego to podstawa dla zaistnienia w świadomości grupy odbiorczej oraz pokazania swoich umiejętności. Jak się promować w Internecie? Tutaj świetnie sprawdzą się kampanie reklamowe Google Ads oraz usługa jaką jest pozycjonowanie strony internetowej. Sprawdź jak wykorzystać je we własnym biznesie!

Marketing trenera personalnego – poznaj najważniejsze korzyści

Wiele osób uważa, że zawód trenera personalnego to wymarzona praca, jednak jak w każdym biznesie tutaj również jest bardzo duża konkurencja szczególnie teraz, gdy uprawianie sportu jest w modzie. Dobry instruktor fitness powinien posiadać nie tylko szeroki wiedzę z zakresu ćwiczeń sportowych, odpowiedni wizerunek fizyczny ale także dobrą reklamę w Internecie. Z marketingiem w branży sportowej jest jak z ćwiczeniami. Im lepiej o niego dbasz i każdego dnia będziesz wprowadzać odpowiednie działania zwiększające zasięg tym bardziej sprawiasz, że Twój wizerunek biznesowy staje się silny i dobrze rozpoznawalny na tle konkurentów. Aby można było mówić, że marketing trenera personalnego jest skuteczny musisz dokładnie wiedzieć czego oczekują Twoi potencjalni Klienci. Nie chodzi tylko i wyłącznie o zareklamowanie swoich usług. Kluczem do sukcesu jest to, aby reklama trenera personalnego budziła wśród zainteresowanych zaufanie co do jakości świadczonych usług, przecież masz zadbać o ich kondycję fizyczną, a tym samym zdrowie. Nadszedł najwyższy czas na przekonanie do siebie swoich odbiorców!

Efektywny marketing trenera personalnego w Google Ads

Myśląc o reklamowaniu swoich usług w Internecie pierwsze co przychodzi na myśl to oczywiście media społecznościowe. Oczywiście jest to dobra forma ale aktualnie korzysta z niej praktycznie każdy, przez co wybicie się spośród konkurencji nadal jest bardzo utrudnione. Marketing online posiada znacznie więcej bardziej efektywnych działań. Jednym z nich są płatne kampanie reklamowe Google Ads. Pozwalają na natychmiastowe dotarcie do określonej grupy odbiorczej. Mogą być wyświetlane zarówno w wyszukiwarce Google jak i różnych portalach internetowych. Skąd mieć pewność, że reklama trafi do odpowiednich osób? Analizie poddaje się najczęściej wpisywane słowa kluczowe, które uwzględniane są w treści reklamy. Użytkownik po wpisaniu określonego hasła z łatwością zauważy Twoją reklamę. Stanowi ona pewnego rodzaju przynętę skłaniającą do zastanowienia się nad skorzystaniem z usług profesjonalisty. Powszechnie uważa się, że dzięki płatnym kampaniom reklamowym Google Ads zwiększa się ilość zapytań wśród zainteresowanej grupy odbiorczej.

Zalety

 • reklama widoczna jest w wyszukiwarce natychmiast po rozpoczęciu kampanii
 • promowanie usług w pierwszych wyszukiwaniach
 • budżet przeznaczany tylko na realne kliknięcia
 • samodzielność w ustalania budżetu reklamowego
 • łatwość w zmierzeniu efektów
 • zwrócenie uwagi potencjalnej grupy odbiorczej
 • możliwość wyboru kampanii dopasowanej do charakteru biznesu
 • łatwość w skierowaniu reklamy na konkretna lokalizację
 • dotarcie do szerokiego grona odbiorców

Wady

 • kwota przeznaczona na kliknięcie zależna od konkurencji
 • konieczność posiadania specjalistycznej wiedzy z zakresu Google Ads

[responsive_video]

https://www.youtube.com/watch?v=mxdelKnGybM

[/responsive_video]

Pozycjonowanie stron jako marketing trenera personalnego

Strona internetowa jest Twoją wizytówką! Tutaj przedstawimy Ci kolejne działanie marketingowe równie ważne jak reklama Google Ads, a mianowicie pozycjonowanie stron internetowych! Usługa ta ma na celu umieścić Twoją stroną www w wysokich pozycjach wyszukiwania, a także dopasować ją do wymagań użytkowników, aby była jak najbardziej przejrzysta i intuicyjna. Warto także, aby umieścić na niej treści spełniające wszystkie trzy intencje użytkowników: informacyjną, nawigacyjną oraz transakcyjną. Zakładka „o mnie”, prowadzenie bloga z interesującymi wpisami na temat dbania o kondycję fizyczną, pokazywanie metamorfoz obecnych Klientów z pewnością zwiększy zainteresowanie wszystkich osób zastanawiających się nad rozpoczęciem treningów pod okiem profesjonalnego trenera personalnego. Dzięki umieszczaniu treści bogatych w najpopularniejsze słowa kluczowe staniesz się o wiele lepiej widoczny w przeglądarce Google, a tym samym obejmując pozycję w TOP10 wyprzedzisz swoich rywali rynkowych.

[ramka text=”Zapamiętaj–> Pozycjonowanie stron internetowych to usługa marketingowa, która pozwala nie tylko na wyświetlanie się na najczęściej klikalnych pozycjach w wyszukiwarce Google. Optymalizacja daje znacznie więcej korzyści wpływających również na budowanie dobrego kontaktu z Klientem. Im lepiej strona dopasowana jest do oczekiwań, tym bardziej prowadzony biznes staje się wiarygodny i cieszy się znacznie większym zainteresowaniem.” – specjalista SEO Adam Adamczyk”] Zalety

 • maksymalizacja ruchu organicznego na stronie
 • bardziej zauważalna pozycja w wyszukiwaniach Google
 • wzbogacenie strony internetowej wartościowym contentem
 • lepsza widoczność na konkretne słowa kluczowa
 • łatwość w dotarciu do szerokiego grona odbiorców
 • długofalowe, satysfakcjonujące efekty

Wady

 • wymagane jest doświadczenie w prowadzeniu strategii SEO
 • czas oczekiwania na pierwsze zauważalne efekty
 • konieczność podejmowania konsekwentnych działań
Marketing trenera personalnego w Internecie
źródło: https://pl.freepik.com/darmowe-wektory/ilustracja-koncepcja-marketingu_10802152.htm

Marketing trenera personalnego – praktyczne wskazówki SEO

Przy pozycjonowaniu stron przyjęcie odpowiedniej strategii SEO to bez wątpienia priorytetowy element. Tylko i wyłącznie podejmowanie konkretnych działań zwiększy prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu o jakim marzysz. Poniżej przedstawimy Ci kilka najważniejszych kwestii na jakich skupiamy się podczas prowadzonej optymalizacji.

Analiza konkurencji i dobór odpowiednich słów kluczowych

Cały proces pozycjonowania rozpoczyna się od skrupulatnie przeprowadzonej analizy słów kluczowych. Bez niej niemożliwe było dokładne określenie person marketingowych, a także rozpoznanie ich najważniejszych potrzeb odnośnie świadczonych przez Ciebie usług. Ocenie poddajemy zarówno ogólne słowa kluczowe jak i frazy z długim ogonem, których konkurencja jest znacznie mniejsza.

Przykładowe frazy dla trenera personalnego:

Słowo kluczowe Średnia miesięczna liczba wyszukań
trener personalny 8100
trening personalny 1000
trenerka personalna 390
trener osobisty 320
trening z trenerem personalnym 210
trening personalny zielona góra 210
siłownia z trenerem 110
trener personalny dla dzieci 70
zajęcia z trenerem personalnym 70
dobry trener personalny 50
reklama trenera personalnego 20

Optymalizacja techniczna strony

Dla funkcjonalności strony niezwykle ważną kwestią jest zadbanie o jej prawidłowe parametry techniczne. Długość kodu strony, odpowiednie rozmiary grafik, adresy URL, a także cała struktura strony internetowej są istotne dla robota indeksującego ale także wpływają na komfort użytkowników. Im lepiej strona spełnia wymagania techniczne, tym szybciej się ładuje oraz posiada większą płynność podczas przeglądania.

Pozycjonowanie lokalne i Google Moja Firma

Marketing trenera personalnego powinien także uwzględniać pozycjonowanie lokalne. W większości przypadków, Klienci szukają instruktorów w pobliżu miejsca zamieszkania dlatego właśnie rozreklamowanie swoich usług na konkretne miasta z pewnością będzie tu pomocne. Zalecamy także zadbanie o wizytówkę Google Moja Firma, gdzie widoczne są opinie innych osób, dane kontaktowe oraz Twoja lokalizacja na Mapach Google.

Link building pełni jedną z najważniejszych ról przy pozycjonowaniu. Zdecydowanie ułatwia to zwiększanie zasięgu wśród odbiorców. Pozyskiwanie linków z portali zewnętrznych zwiększa widoczność w wynikach wyszukiwania w przeglądarce Google.

Content Marketing

Content marketing dla trenera personalnego powinien przede wszystkim obejmować unikalne treści przekazujące najważniejsze wartości wszystkim zainteresowanym użytkownikom. Sprawdzi się tutaj prowadzenie tematycznego bloga, a także udostępnianie treści graficznych. Zdjęcia pokazujące realne efekty ćwiczeń pod okiem trenera personalnego działają zachęcająco oraz stanowią najlepszy element motywacji.

Social Media

Promowanie swojego wizerunku w mediach społecznościowych to w dzisiejszych czasach absolutny must have. Co prawda, nie mają wpływu na pozycję w wyszukiwarce Google, jeśli jednak zależy Ci na utrzymaniu z zainteresowanymi osobami dobrego kontaktu to social media sprawdzą się świetnie. Regularne umieszczanie inspirujących oraz motywujących wpisów zwiększy zaufanie, a także skutecznie zachęci do odwiedzenia strony głównej i zyskania nieco większej ilości informacji.

[cta_1 text=”Zbuduj silny marketing trenera personalnego i dotrzyj do szerokiego grona odbiorców z Afterweb!” btn=”Wypróbuj darmową wycenę”]

Jak reklamować trenera personalnego – podsumowanie

Jak widzisz sposobów na reklamowanie swoich usług masz mnóstwo. Kluczem jest jedynie ustalenie konkretnych kroków zmierzających do celu, którym jest satysfakcjonujący sukces w internecie. Silny, a przede wszystkim regularny marketing trenera personalnego pozwoli Ci na wyprzedzenie swojej rosnącej konkurencji. Stań się niedoścignionym liderem!

[Featured_snippets title=”Reklama trenera personalnego – najczęściej zadawane pytania (FAQ)”]

Źródła

 • https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych
 • https://support.google.com/google-ads/
 • https://developers.google.com/search/docs/beginner/seo-starter-guide?hl=pl
 • https://skillshop.withgoogle.com/
 • https://twitter.com/google

3 komentarzy “Marketing Trenera Personalnego – Jak reklamować trenera personalnego w Internecie

 1. Dzięki za ten wpis! Dużo mi uświadomił. Nawet nie zdawałam sobie sprawy jak powinienem prowadzić swój marketing.

 2. Wiele rzeczy opisanych tutaj zgadza się z tym co wprowadzałam na własnej stronie.
  Odkąd zdecydowałam się na marketing internetowy widzę znacznie większe zainteresowanie moimi usługami.

 3. Moja reklama obecna jest w sieci już od dłuższego czasu. Nie sądziłem, że Google Ads daje mi tyle możliwości. Sam ustalam swój budżet, czas wyświetlania reklamy, dzięki czemu mam pewność, że trafiam do docelowej grupy odbiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
+48 79 848 33 33

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33