Pozycjonowanie

Pozycjonowanie i optymalizacja stron – czy Twój biznes na pewno ich potrzebuje?

Zarządzasz sklepem internetowym i czujesz, że brakuje Ci dobrej reklamy? A może prowadzisz firmę usługową i zdecydowałeś się rozszerzyć swoją działalność o internet? Jeśli tak, prawdopodobnie wątpliwości nie dają Ci spokoju. Nie trać czasu na zastanawianie się, czy promocja w sieci sprawi, że Twoja firma zacznie generować większe zyski. Powierz sprawy w ręce specjalistów SEO i obserwuj, jak biznes się rozwija. Wcześniej jednak sprawdź, czym są optymalizacja i pozycjonowanie stron internetowych. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i świadomie podejmij współpracę z agencją, która zajmie się doprowadzeniem Twojej strony www na pierwsze pozycje w wyszukiwarce.

Zarezerwuj sobie miejsce w Google, albo inni je zabiorą! Pozycjonowanie to konieczność

Każde zapytanie, jakie wpisujemy w okno wyszukiwarki sprawia, że algorytm wybiera dla nas najbardziej trafne strony. W zależności od tego, jakie hasło nas interesuje, wyniki będą inne. Optymalizacja i pozycjonowanie stron internetowych mają sprawić, że użytkownik szukający produktu lub usługi, którą możemy mu zaproponować, zobaczy w Google naszą stronę www. W teorii jest to proste. W praktyce, znacznie się komplikuje – z racji tego, że każda branża ma konkurencję, dostanie się z witryną na samą górę, to nie lada wyzwanie. Czemu więc nie zostać na końcu kolejki? Badania pokazują, że większość internautów klika wyłącznie w pierwsze trzy wyniki wyszukiwania. Im dalej strona jest na liście, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że ktokolwiek ją odwiedzi. I mimo, że pozycji w Google nie można kupić, istnieją techniki, pozwalające ją zwiększyć. Należą do nich optymalizacja i pozycjonowanie stron www, działania konieczne do wdrożenia, jeśli zależy nam na promowaniu się w organicznych wynikach wyszukiwania.

optymalizacja i pozycjonowanie

Pozycjonowanie a optymalizacja: istotne różnice i powody, dla których warto je wdrożyć

Chcąc omówić pojęcia związane z marketingiem internetowym, należy podkreślić rozróżnienie na działania prowadzone On-Site (w obrębie strony internetowej) oraz Off-Site (poza stroną). Pierwsze z nich to optymalizacja SEO, na którą składają się m.in. takie czynności, jak: dostosowanie kodu źródłowego, przygotowanie treści nasyconych frazami kluczowymi czy wyeliminowanie błędów. Optymalizacja to część pozycjonowania, które obok wcześniej wymienionych działań, zawiera również te, wychodzące poza strukturę witryny. Można tu wymienić np. content marketing i link building. Satysfakcjonujące efekty zapewniają wyłącznie wtedy, gdy są realizowane łącznie.

Jak to się odbywa? Najpierw specjaliści przygotowują audyt SEO i opracowują strategię marketingową, a następnie wdrażają zmiany i realizują założony plan. Początkowo może się wydawać, że pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych nie przynoszą rezultatów – na te trzeba bowiem poczekać. Zazwyczaj pozycja witryny zaczyna się podnosić po kilku tygodniach. Z czasem pnie się w górę coraz szybciej, aż w końcu zajmuje zaszczytne miejsce w pierwszej dziesiątce. Im większa konkurencja i trudniejsze frazy kluczowe, tym bardziej wyboista droga na górę. Jeśli jednak pozycjonowanie i optymalizacja stron www są prowadzone umiejętnie i z zaangażowaniem, przynoszą zadowalające efekty. Pokaźny wzrost sprzedaży oraz zapytań ofertowych, regularne pozyskiwanie kolejnych klientów i rozwój biznesu na wielu płaszczyznach to tylko wybrane argumenty przemawiające za tym, że postawić na promocję w sieci. Zainteresowany? Skontaktuj się z nami poprzez formularz lub telefonicznie +48 79 848 33 33.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
+48 79 848 33 33

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33