Polska firma
Pozycjonowanie

Reklama Biura Podróży – Jak reklamować biuro podróży w Internecie

Zastanawiasz się, jak skutecznie wypromować swoje biuro podróży? Jak wiadomo, profesjonalny marketing w turystyce potrafi zdziałać cuda. Wybranie właściwej strategii wzrostu popularności sprawi, że Twoje biuro podróży wyróżni się na tle konkurencji z samego topu. To niezwykle istotne, aby zdobyć ogromną, a przy tym stabilną rozpoznawalność. Dlaczego? Ponieważ sezon urlopowy nigdy się nie kończy – mniejsze czy większe wakacje są nierozerwalną częścią życia każdego z nas. Biura podróży wpadają w lepsze bądź gorsze okresy dla biznesu. Ze skutecznie dobraną kampanią reklamową w Afterweb możesz przechylić szalę na jedyną słuszną stronę. My wiemy, jak to zrobić, a nasza reklama biura podróży to potwierdzi. Sprawdź, jak wykorzystać potencjał pozycjonowania stron internetowych oraz kampanii Google Ads, do wypracowania wymarzonych zysków.

Reklama biura podróży – poznaj najważniejsze korzyści

Osoby zainteresowane wyjazdem na wczasy wprost uwielbiają przeglądać oferty w Internecie, porównując je ze sobą. Co oczywiste – każda osoba chciałaby wydać jak najmniej, a zyskać jak najlepszą ofertę. Nasza kampania reklamowa firmy turystycznej zapewni Ci świetną widoczność, a ta jest szczególnie ważna w przypadku wyjątkowych ofert last minute. Trzeba jasno zaznaczyć, że łowców okazji w Internecie nie brakuje. Realna konkurencja o uwagę potencjalnego Klienta odbywa się tylko na szczycie wyszukiwań w Google. Nasza reklama dla Twojego biura turystycznego musi się tam znaleźć! Dzięki temu nie tylko zwiększysz ruch na stronie, ale maksymalnie zwiększysz szanse na to, że ktoś skorzysta z Twojej oferty. Zarówno pozycjonowanie, jak i Google Ads skoncentrowane są na dotarcie na szczyt popularności w wyszukiwarce. Gdy już tam trafisz, to szybko zobaczysz, że kliknięcia w Twoje oferty wzrosną do niebotycznych rozmiarów.

Efektywna reklama biura podróży w Google Ads

Twierdzi się, że reklama nie sprzedaje, lecz utrwala wizerunek marki. Na pewnym poziomie ogólności możemy się z tym zgodzić, jednakże mówimy wyraźne „nie!”, jeśli ten skrót myślowy oprzemy o reklamę biura podróży w Google Ads. Przestrzeń internetu rządzi się nieco innymi zasadami – nasi specjaliści doskonale o tym wiedzą. Kampania reklamowa Google Ads umożliwia dotarcie do niezliczonej liczby użytkowników Internetu praktycznie od razu po jej włączeniu. Co więcej, w tym przypadku mówimy o dostępie do sprecyzowanych grup docelowych oferty Twojego biura podróży. Reklama w turystyce z wykorzystaniem Google Ads to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Z nami idealnie skalibrujesz budżet na konkurencyjnym poziomie i wyświetlisz swoją stronę internetową w najbardziej widocznym miejscu wyszukiwarki. Dobrze przemyślana reklama biura podróży błyskawicznie przełoży się na wysokie wskaźniki konwersji. Stawiając na nas, stawiasz na realne zyski.

Zapamiętaj--> Pragniesz dołączyć do wyścigu o realnych Klientów? Z nami wyprzedzisz konkurencję. Reklama biura podróży w Google Ads błyskawicznie wyświetli Cię w premiowanych, płatnych wynikach wyszukiwania. To wzrost popularność strony o nawet kilkaset procent!

Zalety

 • Błyskawiczna widoczność w wyszukiwarce Google
 • Zdobycie uwagi realnie zainteresowanych Klientów
 • Promocja strony w najbardziej widocznym miejscu
 • Milionowy zasięg wyszukiwarki Google w Polsce
 • Płatność wyłącznie za kliknięcie w reklamę
 • Elastyczność w wyznaczaniu budżetu
 • Dostęp do cennych statystyk od Google
 • Możliwość skierowania reklamy na wybraną lokalizację

Wady

 • Cena za kliknięcie jest uzależniona od poziomu konkurencji
 • Prowadzenie Google Ads wymaga specjalistycznej wiedzy

[responsive_video]

https://www.youtube.com/watch?v=cOTMWqwUXPU

[/responsive_video]

Wizytówka Google Ads jako skuteczne narzędzie reklamy firmy turystycznej

Wizytówka Google Moja Firma to znakomita opcja, jeżeli naszym celem jest dopracowana reklama biura podróży. Marketing w turystyce jest mocno rozwinięty, a konkurencja jest bardzo wysoka – im szybciej stworzysz wizytówkę, tym większe będziesz miał szanse na pojawienie się powyżej swoich rywali. GMF odpowiada za wizerunek Twojego przedsiębiorstwa w Internecie. Buduje świadomość brandingową i sprawia, że prowadzona przez Ciebie cała gama usług turystycznych jest dostrzegalna dla większej ilości osób. Wizytówka Google Moja Firma to dodatkowy kanał reklamowy, w którym zawrzeć możesz najważniejsze informacje stanowiące kwintesencję prowadzonej przez Ciebie działalności. Mowa tu o:

 • nazwie;
 • numerze telefonu;
 • adresie e-mail;
 • godzinach otwarcia;
 • adresie siedziby.

Dodatkowo w wizytówce zawrzeć można opis działalności, oferowane usługi i adres strony internetowej, który przyciągnie grono zainteresowanych. Reklama biura podróży będzie wtedy bardziej doprecyzowana, zaś Ty zyskasz możliwości zaistnienia wśród konkurencji i wypromowania swojej firmy turystycznej. Samo założenie wizytówki nic nie kosztuje; ważne jest jednak to, by była ona skonstruowana w nowoczesny i czytelny dla odbiorcy sposób. Afterweb zajmuje się profesjonalnym tworzeniem wizytówek dla Klientów z wielu branż; dołożymy wszelkich starań, by reklama prowadzonych przez Ciebie usług turystycznych była na wysokim poziomie – zwłaszcza w wyszukiwarce Google.

Pozycjonowanie stron jako reklama biura podróży

Wyszukiwarka Google to lider promocji online, a aby działać w tych strukturach skutecznie, wcale nie musisz korzystać tylko z płatnych reklam Ads. Jako reklama biura turystycznego fenomenalnie sprawdzi się także pozycjonowanie stron internetowych. Dlaczego? Ponieważ większość użytkowników Internetu działa bardzo logicznie. Otwierają oni pierwszą kartę wyszukiwarki Google, aby znaleźć w niej idealnie skalibrowaną pod swoje potrzeby ofertę. Jeśli znajdą w pierwszych wynikach coś dla siebie, to nie przechodzą dalej. Dobra widoczność w przeglądarce Google jest więc na wagę złota. Skutecznie dobrana strategia SEO zapewni Twojej firmie długotrwałą pozycję na szycie, a także wprowadzi wiele innych cennych zmian, które docenią potencjalni Klienci w Twojej branży. Dzięki zwiększeniu zasięgu strony, Twoje biuro podróży zyska odpowiednią renomę, a także stanie do walki o lidera lokalnego rynku. To świetny sposób na wzmocnienie dobrego wizerunku marki!

Zapamiętaj--> Skuteczne pozycjonowanie stron stanowi idealne rozwiązanie biznesowe dla Twojej branży. Naczelnym powodem jest fakt, że obecność na szczycie wyszukiwań Google pod kalorycznymi frazami zapewnia najważniejsze dla Twojego biznesu korzyści, czyli wzrost ruchu na stronie i ślad po nim w postaci lepszych zysków. Warto pamiętać, że to zaledwie kropla w oceanie zalet, które nasz marketing internetowy w turystyce ma do zaoferowania. Jeśli zależy Ci na długotrwałych efektach, to pozycjonowanie strony Twojego biura podróży z całą pewnością będzie usługą godną rozważenia - specjalista SEO, Adam Adamczyk

Zalety

 • Poprawa pozycji w wynikach wyszukiwania Google
 • Zwiększenie ruchu na stronie internetowej nawet o kilkaset procent
 • Wzbogacenie strony biura podróży o wartościowe treści dla odbiorców
 • Duża widoczność na wybrane frazy kluczowe
 • Milionowy zasięg wyszukiwarki Google w Polsce
 • Zachowanie długotrwałych i skutecznych efektów

Wady

 • Pozycjonowanie może być skuteczne tylko z profesjonalną agencją SEO
 • Pozycjonowanie stron wymaga wprowadzania regularnych zmian
 • Efekty mogą stać się zauważalne dopiero po kilku tygodniach lub nawet miesiącach
Reklama biura podróży w internecie
źródło: https://pl.freepik.com/darmowe-wektory/aplikacja-online-dla-turystyki-podrozny-ktory-ma-rezerwacje-na-telefon-komorkowy-i-paszport-lub-kupuje-bilet-lotniczy_11235774.htm

Reklama biura podróży – praktyczne wskazówki SEO

Analiza konkurencji i dobór odpowiednich słów kluczowych oraz ich wpływ na marketing w turystyce

W skutecznym pozycjonowaniu stron pierwszoplanową rolę odgrywa umiejętne dobranie słów kluczowych. Wyznaczenie fraz gwarantujących widoczność w miejscach, w których grupy docelowe Twojego biura podróży realnie poszukują dla siebie ofert, jest możliwa dzięki dokładnej analizie fraz. Hasła, na które będziemy pozycjonować Twoją stronę, będą stanowić dla realne wsparcie dla Twojego biznesu. Reklama biura podróży nie skrywa przed nami żadnych tajemnic.

Przykładowe frazy dla branży turystycznej:

Słowo kluczowe Średnia miesięczna liczba wyszukań
biura podróży 90500
biuro podróży 90500
wycieczka zagraniczna 3600
biuro turystyczne 2900
najlepsze biura podróży 1900
biuro podróży zielona góra 1000
agencja turystyczna 480
dobre biuro podróży 260
wakacje z biurem podróży 170
reklama biura podróży 170

Optymalizacja techniczna strony firmy turystycznej

Wejście na sam szczyt rankingu Google bardzo często wymaga wprowadzenia wielu zmian. Optymalizacja techniczna strony polega na wdrożeniu wielu czynników, które algorytmy Google szczególnie premiują. Na ten moment można wymienić je w setkach. Dobrze działająca strona to pierwszy krok, dzięki któremu Twoja reklama biura podróży będzie przyciągać Klientów. Pamiętaj, że nawet najpiękniejsza witryna nic nie zdziała, jeżeli nie będzie sprawna technicznie.

Reklama biura podróży poprzez pozycjonowanie lokalne

Twoje biuro podróży może działać na terenie całej Polski. Z drugiej strony skuteczne pozycjonowanie lokalne może wynieść Cię na pozycję lidera Twojego regionu. Zdobądź poparcie lokalnej społeczności i zaproś do siebie mieszkańców Twojego miasta i okolic!

Kampania reklamowa firmy turystycznej a UX/UI

W skutecznym pozycjonowaniu warto pamiętać o tym, że strona ma być oceniana pozytywnie zarówno przez roboty Google, jak i przez prawdziwych użytkowników. Dzięki wprowadzeniu zmian pod kątem UX/UI strona Twojego biura podróży będzie przyjemna także dla ludzkiego oka, co jest równie ważne pod kątem zwiększania konwersji. Sprawimy, aby odwiedzający Twoją stronę zapragną wyjechać na dłuższe wakacje!

Content Marketing

Content Marketing polega na wprowadzaniu treści, która zostanie doceniona przez potencjalnych Klientów. Skuteczne pozycjonowanie powinno uwzględniać jakościowy content, ponieważ dzięki niemu rośnie wizerunek twojego biura podróży. Dobrze przeprowadzona kampania reklamowa to klucz do osiągnięcia wymarzonego sukcesu na skalę lokalną, a nawet krajową!

[cta_1 text=”Nie czekaj ani chwili dłużej. Zwiększ widoczność swojego biura podróży z wykwalifikowanymi specjalistami SEO i Google Ads. Z nami zbudujesz renomę” btn=”Skontaktuj się z nami już teraz!”]

Reklama biura podróży we współpracy z Afterweb

Będąc na rynku od kilku lat, z roku na rok obserwujemy zmiany zachodzące w sposobie promowania się w Internecie. Możemy bezapelacyjnie stwierdzić, że w kwestii reklamy firmy turystycznej, najskuteczniejszymi elementami są pozycjonowanie i Google Ads. Chętnie potowarzyszymy Ci w podróży na sam szczyt wyszukiwarki Google; nasza załoga składa się z wykwalifikowanych specjalistów, wśród których znajdują się między innymi specjaliści SEO, Google Ads, sprzedawcy i copywriterzy. Marketing w turystyce nie należy do najprostszych – jednak sama branża daje multum inspiracji do wykorzystania w prowadzeniu kampanii. Dotychczas zaufało nam wielu klientów z różnych branż. Prowadzenie firmy turystycznej jest czasochłonne; samodzielne pozycjonowanie bez wiedzy przynieść może jedynie wiele szkód. A po co płakać nad rozlanym mlekiem, kiedy można powierzyć pracę osobom doświadczonym? Każda kampania reklamowa biura podróży jest dla nas ciekawym wyzwaniem, któremu jesteśmy gotów sprostać. Okres wakacji to prawdziwy rozkwit zainteresowania usługami firmy turystycznej – Afterweb pomoże Ci w przygotowaniach.

Jak prowadzić marketing w turystyce – podsumowanie

Jeśli pragniesz, aby Twoje biuro podróży nie utopiło się w morzu ofert konkurencji, to nie warto dłużej czekać. Skuteczna reklama firmy turystycznej to rzecz, o którą należy zadbać już teraz. Wielu naszych Klientów łączy ze sobą usługi pozycjonowania i Google Ads. Co nimi kieruje? Przede wszystkim chęć regularnego budowania cennej, organicznej struktury oraz zagwarantowanie sobie najlepszej możliwej widoczności oferty w mgnieniu oka. Taki mariaż zapewnia fantastyczny efekt. Wybierz idealne rozwiązanie dla swojego biznesu – nasi eksperci służą pomocą.

[Featured_snippets title=”Reklama biura podróży w Internecie – najczęściej zadawane pytania (FAQ)”]

Źródła

 • https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych
 • https://developers.google.com/search/docs/beginner/seo-starter-guide?hl=pl
 • https://support.google.com/google-ads/
 • https://moz.com/learn/seo/
 • https://skillshop.withgoogle.com/

Opinie użytkowników

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Afterweb

Specjalista SEO

14 lat doświadczenia w optymalizacji i pozycjonowaniu stron na najtrudniejsze frazy w Polsce. Właścicieli manager firmy Afterweb. Stale nadzoruje proces pozycjonowania stron wszystkich Klientów firmy.

3 komentarze

 1. Dobra reklama biura podróży to dzisiaj nawet konieczność niż ewentualna decyzja biznesowa.

 2. Marketing mix w turystyce działa dość dobrze. Jeśli zwróci się uwagę na to, że internet jest naprawdę obszernym miejscem, to nie dziwi to w ogóle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
+48 79 848 33 33

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33