Polska firma
Pozycjonowanie

Reklama Firmy Budowlanej – Jak reklamować firmę budowlaną w Internecie

Dobór skutecznej strategii marketingowej dla firm budowlanych to element, dzięki któremu możesz wyróżnić swoje przedsiębiorstwo na tle rosnącej z miesiąca na miesiąc konkurencji. Każda marka potrzebuje dobrej reklamy. Dzisiaj to jedyny sposób na dotarcie do szerokiego grona odbiorców, co w konsekwencji przełoży się na maksymalizację sprzedaży usługi. Jej filozofia jest bardzo prosta. Na samym początku potencjalny Klient musi dowiedzieć się o Twoim istnieniu! Reklama firmy budowlanej w Internecie będzie więc strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Zobacz, jak wykorzystać potencjał pozycjonowania stron internetowych oraz kampanii Google Ads do wypracowania wymarzonych zysków.

Reklama firmy budowlanej – poznaj najważniejsze korzyści

Przez lata funkcjonowania reprezentowanej przez Ciebie branży utarło się przekonanie, że wysoka jakość świadczonej usługi, niezawodność oraz terminowość to czynniki, które same w sobie pełnią rolę marketingową. Nic bardziej mylnego. Reklama dla firmy budowlanej powinna opierać się o zwiększenie rozpoznawalności przedsiębiorstwa wśród potencjalnych Klientów. Jeżeli finalny odbiorca nie dowie się o istnieniu usługi, Twoja marka zginie w tłumie konkurentów, a śmietankę z tortu zgarnie najgroźniejszy rywal. Starannie zaplanowany marketing firmy budowlanej umożliwia docieranie do jak największej liczby Klientów oraz wieloletnie utrzymywanie ich przy swoich realizacjach. Współczesna reklama firm budowlanych w internecie ma także inne priorytetowe dla Ciebie zalety. Mowa tutaj przede wszystkim o zachowywaniu ciągłości otrzymywanych zleceń. Wyeliminowanie tzw. „martwych okresów” pozwoli Ci osiągnąć zyski na wymarzonym poziomie. Stabilny rozwój działalności i regularne zainteresowanie ze strony Konsumenta. Jesteś na to gotowy?

Efektywna reklama firmy budowlanej w Google Ads

Zastanawiasz się, jak zrobić reklamę firmy budowlanej, która przyniesie mierzalny i relatywnie szybki efekt? Kampanie Google Ads w największej wyszukiwarce na świecie powstały właśnie z myślą o Tobie. Kanał ten umożliwia tworzenie skutecznego przekazu marketingowego, trafiającego bezpośrednio do konsumenta zainteresowanego konkretną usługą. Reklama firmy budowlanej w Google Ads cieszy się ogromną popularnością wśród przedsiębiorców. Głównie ze względu na elastyczność promocji oraz możliwość konrtolowania dziennych, tygodniowych i miesięcznych wydatków. Ustal budżet na konkurencyjnym poziomie i wyświetlaj swoją stronę internetową w najbardziej widocznym miejscu wyszukiwarki w godzinach, kiedy możesz liczyć na największe zainteresowanie potencjalnych konsumentów. Marketing w firmie budowlanej poprzez Google Ads to jedyna taka możliwość na rynku!

[ramka text=”Zależy Ci na ekspresowym dołączeniu do wyścigu o względy potencjalnych Klientów? Reklama firmy budowlanej w Google Ads pozwoli Ci natychmiastowo pojawić się w płatnych wynikach wyszukiwania. To zwiększy popularność strony nawet o kilkaset procent!”]

Zalety

 • natychmiastowa widoczność w wyszukiwarce
 • promowanie strony w najbardziej widocznym miejscu wyszukiwarki
 • płatność tylko za realne kliknięcia w reklamę
 • możliwość ustalenia konkretnego budżetu dziennego lub miesięcznego
 • dostęp do szczegółowych i rzetelnych statystyk od Google
 • przyciągnięcie uwagi Klientów zainteresowanych usługą
 • kilka skutecznych rodzajów kampanii Google Ads do wyboru
 • możliwość skierowania reklamy na konkretną lokalizację
 • milionowy zasięg wyszukiwarki Google w Polsce

Wady

 • cena za kliknięcie uzależniona jest od poziomu konkurencji
 • prowadzenie Google Ads wymaga specjalistycznej wiedzy

[responsive_video]

https://www.youtube.com/watch?v=cOTMWqwUXPU

[/responsive_video]

Pozycjonowanie stron jako reklama firm budowlanych

Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że niekwestionowanym liderem wśród efektywnych kanałów promocyjnych online jest wyszukiwarka Google. Usługi dostarczane przez giganta zza Oceanu to nie tylko płatna opcja Ads. Jako dobra reklama firmy budowlanej sprawdzi się również pozycjonowanie stron internetowych. Skutecznie obrana strategia SEO zapewni Twojej marce nie tylko długotrwały efekt zwiększonej widoczności w sieci, ale również szereg innych zalet, które są mile widziane w reprezentowanej przez Ciebie branży. Zauważalna poprawa w organicznych wynikach wyszukiwania to przede wszystkim zwiększenie ruchu na stronie internetowej, która w ramach pozycjonowania zostanie wzbogacona o wartościowe treści dla potencjalnych Klientów. Dzięki SEO kompleksowo podejdziesz do trudnego tematu, jakim jest skuteczny marketing firmy budowlanej. Zadbasz dodatkowo o stworzenie wizerunku eksperta i zawalczysz o prestiżowy tytuł lokalnego lidera branży budowlano-remontowej.

[ramka text=”Rzetelnie wykonywane pozycjonowanie stron to idealne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, któremu zależy na długotrwałych efektach płynących z marketingu. Obecność w pierwszej dziesiątce rankingu Google na poszczególne frazy kluczowe daje multum korzyści zarobkowo-wizerunkowych. Wzmożony ruch na witrynie, maksymalizacja zysków czy nawet kreowanie obrazu eksperta branży budowlanej. To tylko część zalet płynących z profesjonalnego SEO!” – specjalista SEO, Łukasz Buławski”]

Zalety

 • maksymalizacja ruchu na stronie internetowej
 • poprawa pozycji w wynikach wyszukiwania Google
 • wzbogacenie strony o treści wartościowe dla odbiorców
 • duża widoczność na wybrane frazy kluczowe
 • milionowy zasięg wyszukiwarki Google w Polsce
 • zachowanie długotrwałych i skutecznych efektów

Wady

 • pozycjonowanie wymaga współpracy z agencją SEO
 • efekty zauważalne są dopiero po kilku tygodniach lub miesiącach
 • pozycjonowanie stron wymaga regularności działania
Reklama firmy budowlanej w internecie
źródło: https://cdn.pixabay.com/photo/2020/05/18/16/17/social-media-5187243_960_720.png

Reklama firm budowlanych – praktyczne wskazówki SEO

1. Za prawdziwy fundament skutecznego pozycjonowania stron od lat uznaje się słowa kluczowe. Prawidłowo wykonana analiza fraz umożliwia skuteczne docieranie do wielu potencjalnych Klientów. Pamiętaj – pozycjonowane dla Ciebie hasła powinny być adekwatne do tego, co konsument z branży budowlanej wpisuje w okno wyszukiwarki.

Przykładowe frazy dla branży budowlanej

 

Słowo kluczowe Średnia miesięczna liczba wyszukań
firma budowlana 14800
usługi remontowo budowlane 2400
firma remontowo budowlana 1600
wizytówka firmy budowlanej 390
usługi remontowe wykończeniowe 390
reklama firmy budowlanej 210
uslugi remontowe 170
usługi remontowo budowlane cennik 90
szukam firmy budowlanej do budowy domu 50

2. Kolejnym krokiem do sukcesu w reprezentowanej przez Ciebie dyscyplinie jest profesjonalna optymalizacja pod wyszukiwarkę Google. Aktualnie można wymienić kilkaset czynników rankingowych, które realnie wpływają na pozycje zajmowane na poszczególne słowa kluczowe.

3. Twoja firma budowlana działa przede wszystkim na obszarze konkretnego miasta lub województwa? Wybierz lokalne pozycjonowanie stron internetowych. Tytuł regionalnego lidera branży budowlanej może należeć właśnie do Ciebie.

4. Skuteczne pozycjonowanie stron i content marketing powinny iść ze sobą w parze. Umieszczenie wiarygodnych, eksperckich treści na Twojej witrynie to dopiero początek. Artykuły z odnośnikiem do prowadzonego przez Ciebie portalu znajdą się również na zewnętrznych serwisach o wysokiej renomie. Dbamy o Twój wizerunek.

5. UX/UI to nic innego, jak dopasowanie prowadzonej przez Ciebie strony pod kilka konkretnych oczekiwań potencjalnych Klientów. Witryna powinna być czytelna i łatwa w obsłudze. Zachowanie parametrów UX/UI zwiększy skuteczność pozycjonowania!

[cta_1 text=”Zadbaj o marketing Twojej firmy budowlanej razem z wykwalifikowanymi ekspertami Google Ads i SEO” btn=”Skontaktuj się z nami”]

Jak reklamować firmę budowlaną – podsumowanie

Nie czekaj ani sekundy dłużej. Bez odpowiednio dobranej promocji prowadzone przez Ciebie przedsiębiorstwo budowlane może zginąć w tłumie regularnie rosnącej konkurencji. Reklama firmy budowlanej w dzisiejszych czasach stanowi absolutny obowiązek. Jeżeli wykorzystasz do tego wyłącznie skuteczne kanały marketingowe, możesz liczyć na zachowanie ciągłości w realizacjach.

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat reklamy firmy budowlanej.

[Featured_snippets title=”Najczęściej zadawane pytania – FAQ”]

Źródła

 1. https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych
 2. https://support.google.com/google-ads/
 3. https://developers.google.com/search/docs/beginner/seo-starter-guide?hl=pl
 4. https://skillshop.withgoogle.com/
 5. https://twitter.com/google
 6. https://moz.com/learn/seo/

3 komentarzy “Reklama Firmy Budowlanej – Jak reklamować firmę budowlaną w Internecie

 1. Bardzo ważny tekst! Już od dawna zauważam, że marketing firmy budowlanej to absolutna podstawa. Zwłaszcza w tak konkurencyjnej branży. Niestety… Nadal większość przedsiębiorców wychodzi z założenia, że wysoka jakość usługi będzie czynnikiem wyróżniającym.

 2. Zgadzam się. Reklama firmy budowlanej w internecie to doskonały pomysł. Zwłaszcza, że internet jako narzędzie marketingowe jest bardzo elastyczny (przytoczony tutaj przykład kampanii Google Ads).

 3. Zastanawia mnie tylko jedno… Kiedy to wszystko się zmieniło? Kiedyś każdy uważał, że reklama outdoorowa to absolutny must have dla takich branż. Dziś marketing firmy budowlanej, remontowej itp. przenosi się całkowicie do sieci, która staje się bezkonkurencyjna dla tradycyjnych form, popularnych jeszcze parę lat temu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
+48 79 848 33 33

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33