Polska firma
Pozycjonowanie

Reklama Gabinetu Stomatologicznego – Jak reklamować gabinet stomatologiczny w Internecie

Internet to w dzisiejszych czasach najważniejsze narzędzie dla całej ludzkości. Pozwala na łatwe, a przede wszystkim szybkie znalezienie wszystkich potrzebnych informacji oraz firm świadczących konkretne usługi. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby każda branża zadbała o właściwą internetową strategię marketingową! Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta! Użytkownicy, a zarazem Twoi potencjalni Klienci muszą Cię zauważyć. Prowadzisz gabinet stomatologiczny i nie wiesz czy warto zdecydować się na działania marketingowe? Jak najbardziej tak! Konkurencja dentystów na rynku ma tendencję rosnącą, a przecież chcesz stać się widoczny dla Klientów, prawda? Skuteczna kampania reklamowa Google Ads oraz pozycjonowanie stron wznoszące Twój biznes na top 10 Google to rozwiązanie gwarantujące imponującą kolejkę pacjentów!

Reklama gabinetu stomatologicznego – poznaj najważniejsze korzyści

W dzisiejszych czasach działania marketingowe są równie ważne jak wysokie wykształcenie dentystyczne. Szukając konkretnego gabinetu sugerujemy się głównie opiniami osób, które miały już okazję korzystać z usług. A gdzie najszybciej można je znaleźć? Oczywiście, że w Internecie! Jeśli nie pokażesz swoich świadczonych usług potencjalni pacjenci nie będą mieli okazji do Ciebie trafić. Niestety, ale panuje powszechna opinia, że wizyta u dentysty nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy, a może da się to odmienić? Skuteczna reklama gabinetu stomatologicznego pozwoli przełamać publiczny strach przed korzystaniem z profesjonalnych usług dentystycznych. Marketing dla dentystów jest szczególnie ważny przy tak dużej konkurencji. Musisz pokazać swoim potencjalnym Klientom, czym się wyróżniasz i zwiększyć ich zaufanie do siebie i swojego profesjonalnego zespołu. Czas zapełnić swój kalendarz nowymi zabiegami i zyskać swoich stałych pacjentów!

Efektywna reklama gabinetu stomatologicznego w Google Ads

Myślisz, że nie da się zrobić przykuwającej uwagi reklamy dla gabinetu stomatologicznego? Przecież każdy wie czym zajmuje się dentysta. Musimy wyprowadzić Cię z błędu! Osoby zainteresowane zabiegami dentystycznymi poszukują informacji o konkretnych usługach. Aby zaprezentować swój gabinet pomocne okazują są internetowe kampanie reklamowe nakierowane na konkretnych odbiorców. Reklama gabinetu stomatologicznego Google Ads pozwala na poznanie aktualnie najczęściej wyszukiwanych usług, a tym samym dopasowaniu do nich kampanii. Im lepiej spełnisz oczekiwania i potrzeby potencjalnych pacjentów, tym masz większą szansę na poszerzenie ich grona. Reklama Google Ads daje Ci bardzo dużą elastyczność. Ustalasz jaki chcesz przeznaczyć budżet, wybierasz dni, godziny, a nawet urządzenia na jakich ma się wyświetlać reklama. Tak duży wybór możliwości pozwala na stworzenie kampanii trafionej w punkt!

Zapamiętaj--> Twoim głównym priorytetem jest zdobycie zaufania wśród przyszłych pacjentów? Niezbędna okazuje się płatna reklama gabinetu stomatologicznego w Google Ads. Niemal natychmiast zostaniesz zauważony przez wszystkie zainteresowane osoby!

Zalety

 • natychmiastowa widoczność reklamy w wynikach wyszukiwania
 • skierowanie reklamy do docelowej grupy odbiorców
 • możliwość kontrolowania pieniędzy wydawanych na reklamę
 • ustalenie konkretnej wysokości przeznaczanego budżetu
 • łatwy pomiar efektywności kampanii reklamowej
 • możliwość wyboru najbardziej dopasowanego rodzaju kampanii Google Ads
 • stworzenie lokalnej kampanii reklamowej
 • trafianie do szerokiego grona internetowych użytkowników

Wady

 • stawka za kliknięcie uzależniona od konkurencji
 • konieczność posiadania wiedzy z zakresu prowadzenia kampanii Google Ads

Pozycjonowanie stron jako reklama gabinetu stomatologicznego

Będąc już przy kampaniach reklamowych Google Ads nie można pominąć również tego jak ważną rolę pełni pozycjonowanie stron WWW. Aby można było uznać, że prowadzony marketing dla dentystów przynosi oczekiwane rezultaty konieczne jest stosowanie kompleksowych działań. Połączenie Google Ads z pozycjonowaniem to szanse na maksymalne zwiększenie swojej widoczności nie tylko wśród pacjentów ale również algorytmu Google. Zainteresowani usługami dentystycznymi szukając odpowiedniego gabinetu nie wpisują w okno wyszukiwarki jego nazwy tylko konkretny zabieg jaki chcą wykonać. Na podstawie najczęściej stosowanych słów kluczowych należy opracować strategię SEO pozwalającą zaistnieć na pierwszej stronie przeglądarki. Zależność jest bardzo prosta. Wysoko wyświetlana strona internetowa, zapewnia znacznie większą ilość odwiedzin osób zainteresowanych, a tym samym zwiększa szansę na poszerzenie grona stałych Klientów. Dzięki pozycjonowaniu wyprzedzisz swoją konkurencję nie o krok, a o dwa i zyskasz miano najbardziej rozchwytywanego dentysty w mieście.

'Pozycjonowanie stron WWW to usługa dla osób, którym zależy na trwałym zapisaniu się w pamięci Klientów. Pozycja w pierwszej dziesiątce zapewnia nie tylko większy zysk, ale przede wszystkim pozwala na precyzyjne dotarcie do głównej grupy odbiorczej, poprzez poznanie ich intencji oraz zyskanie zaufania. Tylko poprzez takie działania utrzymywanie się w TOP 10 przez długi czas jest możliwe!' - specjalista SEO, Adam Adamczyk

Zalety

 • zwiększenie ruchu na stronie internetowej
 • wyższa pozycja w wyszukiwarce Google
 • zwiększenie ilości wartościowych treści na stronie
 • lepsza widoczność na najczęściej wyszukiwane słowa kluczowe
 • szeroki zasięg wśród użytkowników internetowych
 • utrzymanie wysokiej pozycji przez długi czas

Wady

 • konieczna jest specjalistyczna wiedza z zakresu pozycjonowania
 • długi czas oczekiwania na pierwsze efekty
 • działania SEO muszą być prowadzone regularnie
Reklama gabinetu stomatologicznego w Internecie
źródło: https://pl.freepik.com/darmowe-wektory/seo-scribbles_760743.htm

Reklama gabinetu stomatologicznego – praktyczne wskazówki

Skuteczna reklama jaką powinien posiadać profesjonalny gabinet stomatologiczny powinna idealnie wpasowywać się w preferencje użytkowników. Konieczne jest nie tylko poznanie ich oczekiwań ale także stworzenie przejrzystej, a przede wszystkim intuicyjnej strony internetowej. Takie zabiegi również mają znaczący wpływ na pozycjonowanie, a tym samym zajęcie wysokiej pozycji w wyszukiwarce.

Analiza konkurencji i dobór odpowiednich słów kluczowych

Pozycjonowanie stron nie mogłoby istnieć bez słów kluczowych najczęściej wyszukiwanych przez użytkowników. Konieczne jest skrupulatne przeanalizowanie fraz, aby jak najlepiej poznać intencje głównej grupy docelowej. W tym celu dokonuje się również analizy na jakie słowa kluczowe swoje strony pozycjonuje konkurencja. Pamiętaj, że zainteresowany, potencjalny Klient musi znaleźć szukane frazy na Twoje stronie internetowej.

Przykładowe frazy dla gabinetu stomatologicznego:

Słowo kluczowe Średnia miesięczna liczba wyszukań
stomatolog 74000
dentysta 60500
gabinet stomatologiczny 8100
stomatolog dziecięcy 2900
dentysta dziecięcy 1900
gabinety stomatologiczne 1600
stomatologia estetyczna 1300
stomatologia zachowawcza 1300
gabinet dentystyczny 1300
reklama gabinetu stomatologicznego 30

Optymalizacja techniczna strony

Wiesz co najbardziej zniechęca użytkowników do wejścia na stronę? Długi czas oczekiwania na jej załadowanie. Dlatego właśnie optymalizacji poddaje się również m.in. kod strony, linkowanie wewnętrzne oraz adres URL. Powinien on być jak najprostszy bez stosowanie zbędnych znaczników mogących wzbudzać wśród odwiedzających wątpliwości.

[responsive_video]

https://www.youtube.com/watch?v=8j_hxBw5B4E

[/responsive_video]

Pozycjonowanie lokalne i Google Moja Firma

Marketing dla dentystów powinien być przede wszystkim nakierowany na lokalnych odbiorców. Każdy zainteresowany usługami dentystycznymi szuka ich w jak najdogodniejszej dla siebie lokalizacji. Warto zadbać o stworzenie wizytówki Google Moja Firma, gdzie znajdują się najważniejsze informacje o prowadzonym biznesie wyświetlające się zarówno w wyszukiwarce jak i Mapach Google.

Najistotniejszą rolę przy pozycjonowaniu stron internetowych pełni link building, czyli zdobywanie wysoce jakościowych linków na portalach zewnętrznych. Dzięki przekierowaniu do docelową stronę gabinetu dentystycznego pozwalają znacząco powiększyć szerokie grono odbiorców.

Content Marketing

Unikalne treści udostępniane na stronie są priorytetem. Ich głównym celem jest przede wszystkim zainteresowanie odbiorców, a także dostarczenie im najważniejszych informacji na tematy jakie ich intrygują. Dlaczego unikalność jest kluczowa? Ponieważ tylko i wyłącznie strona je posiadająca ma szansę na zajęcie wysokiej pozycji w przeglądarce.

Social Media

Aktywny udział w mediach społecznościowych nie tylko wpływa na większe zaufanie użytkowników ale także wpływa na ruch organiczny na stronie. Udostępniane wpisy na Facebooku, Twitterze, Instagramie zwiększają szanse na kliknięcie w link, a tym samym wejście na Twoją główną stronę internetową. Zwiększa to współczynnik konwersji, a tym samym pośrednio ma wpływ na pozycję w Google.

[cta_1 text=”Wraz z profesjonalistami Google Ads oraz SEO zbuduj silną pozycję gabinetu stomatologicznego w Internecie!” btn=”Skorzystaj z darmowej wyceny usług!”]

Jak reklamować gabinet stomatologiczny ( SEO czy PPC ) – podsumowanie

Jak widzisz nie ma na co czekać, w końcu Twoja konkurencja nie śpi. Szybkie zdecydowanie się na konkretne działania marketingowe zwiększy Twoją szansę na wyróżnienie się wśród rywali z branży stomatologicznej. Reklama gabinetu stomatologicznego pełni najważniejszą rolę jeśli chcesz zaistnieć w świadomości swojej grupy docelowej!

[Featured_snippets title=”Reklama gabinetu stomatologicznego w internecie – najczęściej zadawane pytania (FAQ)”]

Źródła

 • https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych
 • https://support.google.com/google-ads/
 • https://developers.google.com/search/docs/beginner/seo-starter-guide?hl=pl
 • https://skillshop.withgoogle.com/
 • https://twitter.com/google
 • https://moz.com/learn/seo/

Opinie użytkowników

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Afterweb

Specjalista SEO

14 lat doświadczenia w optymalizacji i pozycjonowaniu stron na najtrudniejsze frazy w Polsce. Właścicieli manager firmy Afterweb. Stale nadzoruje proces pozycjonowania stron wszystkich Klientów firmy.

3 komentarze

 1. Kiedy otworzyłem swój gabinet nie wiedziałem jak trafić do pacjentów, samodzielna reklama Google Ads gabinetu stomatologicznego rozwiązała mój problem 🙂

 2. Kiedyś w ogóle bym o tym nie pomyślał. Dziś widzę efekty reklamy gabinetu stomatologicznego, moja strona pojawia się w Internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
+48 79 848 33 33

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33