Polska firma
Pozycjonowanie

Reklama małej firmy – Jak reklamować małą firmę w Internecie

W dzisiejszych czasach Internet daje szerokie spectrum możliwości. Dlatego właśnie praktycznie każdy biznes przenosi się do świata online, gdzie znacznie łatwiej promować swoje usługi oraz produkty. Nawet jeśli jesteś właścicielem dobrze prosperującej działalności, skuteczny marketing w małej firmie jest Ci potrzebny. Musisz mieć świadomość, że za Twoim sukcesem stoją przede wszystkim Klienci. Dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby zostać przez nich zauważonym, a tym samym nie utonąć w morzu konkurencji! Tutaj pomocną dłoń wyciągają kampanie reklamowe Google Ads oraz pozycjonowanie stron www. Ich głównym celem jest budowanie Twojej silnej pozycji na rynku, a także rozpowszechnienie wizerunku wśród odbiorców. Reklama małej firmy jest najważniejsza jeśli chcesz osiągnąć imponujące zyski!

Reklama małej firmy – poznaj najważniejsze korzyści

Co jest największym problemem małych firm? Bez wątpienia są to konkurenci w postaci dużych przedsiębiorstw świadczących usługi oraz produkty na szeroką skalę. Nawet jeśli oferowane przez Ciebie usługi cechuje znacznie wyższa jakość to niestety to nie wystarczy, aby przebić się przez pasmo rywali. Pojawia się zatem kluczowe pytanie – jak wyróżnić się spośród nich? Z pomocą przychodzi marketing internetowy, który dla Ciebie jest kluczem otwierającym furtkę zwaną sukcesem. Marketing w małej firmie pozwala na zbudowanie silnego, a przede wszystkim zauważalnego wizerunku. Dodatkowo dzięki niej znacznie łatwiej będzie Ci przekonać potencjalnych Klientów do wybrania Twoich usług oraz produktów, w końcu dążysz do uzyskania szerokiego grona odbiorców, prawda? Nie zniechęcaj się obecnością na rynku wielkich firm. To właśnie oni są Twoją motywacją do podejmowania jak najbardziej skutecznych działań. Zadbaj o marketing małej firmy i stań się jednym z najgroźniejszych rywali!

Skuteczny marketing w małej firmie – postaw na Google Ads

Nie wiesz od czego zacząć budować marketing w małej firmie? Jeśli zależy Ci na natychmiastowych efektach to zacznij od wdrożenia kampanii reklamowej Google Ads! Jest to najszybszy sposób na dotarcie do milionów użytkowników internetowych. Określ swoją grupę odbiorców, ustal kwotę jaki chcesz przeznaczyć na reklamę i zacznij działać. Pamiętaj jedną podstawową zasadę – Twoja konkurencja nigdy nie śpi. Im szybciej zaczniesz realizować określone kroki, tym szybciej zobaczysz pierwsze efekty wpływające na skuteczny marketing w małej firmie! Google Ads wyróżnia bardzo duża elastyczność i możliwość dopasowania do własnych potrzeb. Sam ustalasz konkretny budżet oraz rodzaj kampanii reklamowej. Dzięki precyzyjnej analizie słów kluczowych, zyskujesz pewność, że reklama małej firmy trafi do określonej grupy odbiorczej, a dodatkowo będzie wyświetlać się w najlepiej widocznym miejscu w wyszukiwarce.

Zalety

 • pierwsze efekty widoczne od razu o wdrożeniu kampanii
 • szeroki zasięg wśród odbiorców
 • płacenie tylko i wyłącznie za wejście w reklamę
 • możliwość ustalenia konkretnego budżetu
 • możliwość łatwego i szybkiego zmierzenia efektywności reklamy
 • skupienie uwagi Klientów na oferowanych usługach i produktach
 • łatwość wyboru najlepiej dopasowanego rodzaju reklamy do prowadzonej działalności
 • stworzenie lokalnej kampanii reklamowej
 • szybkie i łatwe dotarcie do szerokiego grona odbiorców

Wady

 • wysokość budżetu uzależniona od działań konkurencji
 • konieczność posiadania specjalistycznej wiedzy z zakresu kampanii reklamowej

Pozycjonowanie stron jako skuteczna reklama małej firmy

Następnym krokiem zaraz obok kampanii reklamowych Google Ads jest pozycjonowanie strony internetowej. Oczywiście, oba działania nie muszą iść w parze. Google Ads nie jest powiązane z pozycjonowaniem. Wspólną cechą łącząca te dwie usługi jest to, że zwiększają widoczność w internecie, dzięki czemu Twoja reklama małej firmy dociera do imponującego grona odbiorców. Pozycjonowanie stron www, dzięki podjęciu określonych działań zwiększą Twoją szansę na zajęcie wysokiej pozycji w wyszukiwarce Google, a tym samym zwiększa prawdopodobieństwo wejścia na stronę przez użytkownika. Wraz ze znalezieniem się w top 10 widoczny jest wzrost sprzedaży, a także poszerzenie stałych Klientów. Co najważniejsze, skuteczny marketing w małej firmie z wykorzystaniem pozycjonowania pozwoli Ci znacząco wyprzedzić swoją konkurencję. Tutaj masz do wyboru zarówno pozycjonowanie lokalne nakierowane ściśle na regionalnych odbiorców jak i ogólnopolskie. Sam zdecyduj od czego chcesz zacząć najpierw!

[ramka text=”Zapamiętaj–> Poznanie najważniejszych potrzeb i preferencji potencjalnych Klientów to dla każdego przedsiębiorcy priorytet! Skuteczny marketing w małej firmie poprzez pozycjonowanie oparty na rzetelnej analizie fraz kluczowych pozwoli dopasować stronę nie tylko do użytkowników ale także algorytmu Google. Wysoka pozycja w top 10 daje nieograniczony szereg zalet, których głównym efektem jest zwiększenie sprzedaży i stworzenie jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek – specjalista SEO Adam Adamczyk”] Zalety

 • większa ilość odwiedzin na stronie internetowej
 • zajęcie wysokiej pozycji w top 10 Google
 • posiadanie na stronie unikalnych i wartościowych treści
 • lepsza widoczność na najczęściej wyszukiwane słowa kluczowe
 • widoczność dla szerokiego grona użytkowników internetowych
 • utrzymanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania

Wady

 • wymagana jest specjalistyczna wiedza z zakresu SEO
 • długi czas oczekiwania na pierwsze rezultaty
 • konieczność zachowania regularności w prowadzonych działaniach
Reklama małej firmy w internecie
źródło: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/tekst-analityczny-185576/

Marketing w małej firmie – praktyczne wskazówki

Skuteczny marketing w małej firmie pełni dla Ciebie najważniejszą rolę. Celem jest dopasowanie nie tylko do wymagań robota indeksującego Google ale również potrzeb użytkowników. Wartościowe treści, intuicyjna oraz przejrzysta strona internetowa to najważniejsze kwestie jakie musisz spełnić chcąc stworzyć skuteczny marketing w małej firmie oraz zachęcić swoich użytkowników do skorzystania z oferowanych usług.

Analiza konkurencji i dobór odpowiednich słów kluczowych

Bez analizy fraz kluczowych pozycjonowanie stron www, a tym samym efektywna reklama małej firmy nie mogłaby istnieć. To właśnie najpopularniejsze słowa ściśle określają intencje użytkowników, a tym samym ich potrzeby, które chcą zrealizować. Wyselekcjonowanie konkretnych słów kluczowych pozwoli Ci na dopasowanie do nich wszystkich treści umieszczanych na stronie, co zostanie pozytywnie ocenione zarówno przez użytkowników jak i algorytm Google. Pamiętaj, że skuteczny marketing w małej firmie może mieć miejsce tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie stanowił odpowiedź na oczekiwania odbiorców.

Przykładowe frazy dla małej firmy:

Słowo kluczowe Średnia miesięczna liczba wyszukań
Sklep z książkami 480
Sklep z roletami 210
Sklep z drukarkami 170
Sklep ze skuterami 140
Sklep z sukniami 90
Sklep z lodami 70
Sklep z wędkami 50
Reklama wulkanizacji 50
Reklama baru 40
Reklama dietetyka 20
Reklama sklepu budowlanego 20
Reklama gabinetu masażu 10

Optymalizacja techniczna strony – priorytet wpływający na marketing małej firmy

Co najbardziej zniechęca użytkowników do zapoznania się z treścią odwiedzanej strony? Czas jej ładowania! Bez wątpienia to najbardziej frustrująca rzecz, szczególnie jeśli zależy nam na szybkim sprawdzeniu konkretnej informacji. Efekt? Ucieczka do konkurencji, a tym samym wzrost współczynnika odrzuceń. Pamiętaj, że zadbanie o optymalizację techniczną strony, czyli dopasowanie jej kodu strony, adresów URL do wymagań jest niezbędne, jeśli chcesz aby znacząco przyśpieszyć czas jej otwierania się. Miej na uwadze, że nawet najskuteczniejsza reklama małej firmy nie przyniesie oczekiwanych rezultatów jeśli Twoja strona www nie zachowa płynności.

Pozycjonowanie lokalne i reklama małej firmy – dotrzyj do konkretnych osób z Twojej okolicy

Przy małych firmach pozycjonowanie lokalne może okazać się strzałem w przysłowiową dziesiątkę! Marketing w małej firmie nakierowany na lokalną grupę docelową przynosi równie wysokie efekty, a co najważniejsze konkurencja jest znacznie mniejsza! Dzięki temu łatwiej będzie Ci ją wyprzedzić oraz rozreklamować swoje usługi lub produkty. Dopiero kiedy osiągniesz silną pozycję lokalną można próbować zająć rynek ogólnopolski.

Wizytówka Google Moja Firma – sposób na skuteczny marketing w małej firmie

Jak już zapewne zdążyłeś zauważyć, marketing małej firmy obejmuje szereg działań koniecznych do spełnienia. Brak realizacji choćby jednego stwarza miejsce dla konkurencji. Jeśli nie chcesz, aby Cię wyprzedziła, zadbaj o wszystkie, nawet najmniejsze elementy. Jednym z nich jest stworzenie darmowej wizytówki Google Moja Firma! Co ona daje? Odpowiedź jest bardzo prosta! Sprawia, że Twoja mała firma staje się widoczna na Mapach Google, co pozwala odbiorcom na sprawdzenie dokładnej lokalizacji, ale nie tylko! Wizytówka pozwala na umieszczenie podstawowych informacji związanych z danymi kontaktowymi, godzinami otwarcia lokalu, a co najważniejsze umożliwia sprawdzenie opinii innych użytkowników! Oczywiście nie możemy zapomnieć o najważniejszym! Zakładając profil w Google Moja Firma, można z łatwością ocenić liczbę wyświetleń oraz wyszukiwań wizytówki. Dzięki temu sprawdzisz, jak dużym zainteresowaniem cieszy się Twoja firma, a tym samym czy prowadzony marketing w małej firmie przynosi oczekiwane rezultaty. Czy wizytówka wpływa na wyższą pozycję strony w przeglądarce Google? Nie, ale zdecydowanie sprawia, że reklama małej firmy jest obecna w wielu miejscach, co skutkuje lepszym docieraniem do szerokiego grona odbiorców!

[responsive_video]

https://www.youtube.com/watch?v=AhvkIr2pghE&list=PL590L5WQmH8dpP0RyH5pCfIaDEdt9nk7r

[/responsive_video]

Linki mają moc większą niż myślisz. Umieszczanie ich na portalach zewnętrznych pozwala dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, a dodatkowo jest pozytywnie oceniane przez robot indeksujący Google. Zależność jest bardzo prosta – im bardziej jakościowe linki uzyskasz tym większa jest Twoja szansa na to, aby wdrożony został skuteczny marketing w małej firmie zwiększający pozycję w top 10!w

Zachęcająca reklama małej firmy – postaw na content marketing

Marketing małej firmy w dużej mierze oparty jest na tworzeniu unikalnych treści przekazujących użytkownikom najważniejsze informacje. Umieszczane one są zarówno na blogu wewnętrznym jak i w artykułach zewnętrznych. Miej świadomość, że content marketing jest nieodłącznym elementem pozycjonowania stron.

Social Media – najpopularniejsza reklama małej firmy w XXI wieku

W dzisiejszych czasach obecność w mediach społecznościowych to absolutny must have! Instagram lub Facebook daje pełen zakres możliwości na budowanie trwałych relacji z Klientami. Udostępnianie przyciągających uwagę wpisów zachęca odbiorców do odwiedzenia Twojej strony internetowej.

[cta_1 text=”Zadbaj o skuteczny marketing w małej firmie z gronem specjalistów Google Ads oraz SEO” btn=”Dowiedz się więcej!”]

Reklama małej firmy i współpraca z agencją Afterweb

Skuteczny marketing w małej firmie pozwala dotrzeć do szerokiego grona odbiorców w krótkim czasie. Konieczne jest, aby wszystkie podejmowane działania były zgodne z obowiązującymi standardami. Musisz mieć świadomość, że wdrażanie rozwiązań nieakceptowanych przez algorytm Google skutkuje poważnymi karami utrudniającymi cały proces reklamowania. Nasza agencja Afterweb posiada wieloletnie doświadczenie, a także zaplecze wysoce wykwalifikowanych specjalistów, dzięki czemu doskonale wiemy jak dopasować konkretne działania do charakteru prowadzonego biznesu. Z naszą pomocą Twój marketing małej firmy zwiększy prawdopodobieństwo odniesienia przez Ciebie sukcesu. Kluczem do tego, aby reklama była efektywna, czyli zwiększała zyski, jest również umiejętność prawidłowego interpretowania wyników. Tylko wtedy wiadomo, co należy poprawić lub jakie jeszcze działanie dodać. Błędna interpretacja wykonana samodzielnie lub prowadzona chaotycznie niestety przyniesie odwrotny efekt od oczekiwanego. Nie ryzykuj! Z Afterweb ryzyko popełnienia błędu wynosi zero! Na koniec zostawiliśmy najważniejszą informacją! Kiedy marketing w małej firmie jest najbardziej skuteczny? Wtedy, gdy działania prowadzone są regularnie! Zadbaj o swoją firmę, a naszym profesjonalistom powierz kwestie reklamowe!

Jak powinien wyglądać skuteczny marketing w małej firmie – podsumowanie

To jak gotowy jesteś na wdrożenie działań marketingowej w Twojej firmie? Nie ma na co czekać! Już teraz możesz stać się zauważalny wśród Klientów i wyprzedzić swoją rosnącą konkurencję. Mając efektywny marketing w małej firmie, żaden konkurent nie będzie stanowił dla Ciebie problemu. Reklama małej firmy oparta na kampanii reklamowej Google Ads oraz pozycjonowaniu stron internetowych zadba o Twoich stałych Klientów, a także zwiększy zyski ze sprzedaży.

[Featured_snippets title=”Reklama małej firmy w internecie – najczęściej zadawane pytania (FAQ)”]

Źródła

 • https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych
 • https://support.google.com/google-ads/
 • https://developers.google.com/search/docs/beginner/seo-starter-guide?hl=pl
 • https://skillshop.withgoogle.com/
 • https://twitter.com/google
 • https://moz.com/learn/seo/

3 komentarzy “Reklama małej firmy – Jak reklamować małą firmę w Internecie

 1. Prowadzę małą firmę zaopatrującą sklepy w produkty lokalne. Nie sądziłam, że mój biznes tak bardzo się rozwinie kiedy zainwestuje w marketing małej firmy. Zaczęłam od Google Ads, a teraz czekam na pierwsze efekty pozycjonowania stron.

 2. Myślę że w obecnych czasach nie ma znaczenia czy jest to marketing w małej firmie czy dużej. Jest to po prostu 'must have’ aby mieć szanse na rozwój i sukces firmy.

 3. Małe firmy bez wątpienia potrzebują wsparcia. Dziś pojawiam się w na pierwszej stronie Google i mam o wiele więcej zapytań o usługi niż przed wdrożeniem odpowiednich działań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
+48 79 848 33 33

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33