Pozycjonowanie

Reklama salonu kosmetycznego – Jak reklamować salon kosmetyczny w Internecie

Gdzie najlepiej promować oferowane usługi? Odpowiedź jest bardzo prosta – w Internecie! W dzisiejszych czasach króluje przekonanie, że jeśli nie ma Cię w świecie online to nie istniejesz. Szczególnie istotne jest to w branży beauty. Potencjalni Klienci zainteresowani usługami, jakie mogą wykonać w salonie kosmetycznym, najpierw przeglądają strony internetowe, aby zapoznać się z ofertą salonu jak i opiniami innych osób. Dlatego właśnie marketing w kosmetologii jest tak istotny. Musisz stać się widoczny dla swojej grupy odbiorców! Nie wystarczy jedynie stworzyć strony internetowej. Należy podjąć odpowiednie działania marketingowe przynoszące oczekiwane rezultaty. Właśnie w tym celu stosuje się kampanie reklamowe Google Ads oraz pozycjonowanie stron. Dzięki nim reklama gabinetu kosmetycznego jest lepiej widoczna dla potencjalnych Klientów, a także zwiększa się prawdopodobieństwo wyprzedzenia rosnącej konkurencji!

Reklama salonu kosmetycznego – poznaj najważniejsze korzyści

Niektórzy wychodzą z błędnego założenia, że marketing w salonie kosmetycznym jest zupełnie niepotrzebny. Ale czy, aby na pewno? Dlaczego w takim razie do Twojej konkurencji ustawia się kolejka Klientów, a u Ciebie kalendarz świeci pustkami? Nie wynika to z braku Twoich umiejętności. Powodem jest fakt, że Klienci nie wiedzą o Twoim istnieniu. Chcąc udać się do konkretnego salonu kosmetycznego, najpierw przeglądają na stronie internetowej zdjęcia przedstawiające końcowe efekty konkretnych usług, a następnie przechodzą do opinii. Kluczową rolę pełni reklama w salonie kosmetycznym. Przynosi ona szereg korzyści. Przede wszystkim stajesz się widoczny, a dodatkowo zaczynasz wyróżniać się pośród konkurencji. Reklama gabinetu kosmetycznego musi być w pełni dopasowana do potrzeb i oczekiwań grupy odbiorców. Zależność jest bardzo prosta – im lepiej się do nich dopasujesz, tym więcej osób wybierze Twój salon kosmetyczny. Zadbaj o rozwój swojego biznesu decydując się na skuteczny marketing w branży beauty!

Najczęściej zadawane pytanie brzmi – jak szybko stać się rozpoznawalnym wśród Klientów, a tym samym zwiększyć swoje zyski? Tutaj pomocna okazuje się kampania reklamowa Google Ads! Należy ustalić konkretne cele jak chce się osiągnąć, a następnie dopasować do nich przekaz skierowany do grupy docelowej. Dlaczego Google Ads cieszy się tak dużą popularnością? Na uwagę zasługuje szereg zalet. Sam ustalasz budżet jaki chcesz przeznaczyć na reklamę, lokalizację, gdzie ma się wyświetlać, czas wyświetlania – w jakich godzinach oraz w jakie dni. Co najważniejsze, możemy śmiało powiedzieć, że marketing w kosmetyce realizowany za pomocą Google Ads to jedno z najszybszych działań. Niemalże natychmiast Twoja reklama salonu kosmetycznego stanie się widoczna w wyszukiwarce Google.

Zalety

 • reklama od razu widoczna w wyszukiwarce
 • przekaz marketingowy w pełni dopasowany do grupy odbiorczej
 • łatwość kontrolowania wydawanego budżetu na reklamy
 • możliwość określenia wysokości kwoty przeznaczonej na kampanię
 • dostęp do rzetelnych danych ukazujących efektywność reklamy
 • kierowanie kampanii reklamowej do lokalnych odbiorców
 • możliwość wyboru najlepiej dopasowanego rodzaju reklamy Google Ads
 • widoczność wśród szerokiego grona użytkowników

Wady

 • budżet przeznaczony na reklamę zależny od branż konkurencyjnych
 • konieczność posiadania specjalistycznej wiedzy z zakresu Google Ads

[responsive_video]

https://www.youtube.com/watch?v=Z5JndhrGKgo

[/responsive_video]

Pozycjonowanie stron jako marketing w kosmetologii

Tuż obok kampanii reklamowych Google Ads istotną rolę pełni również pozycjonowanie stron internetowych. Co prawda, na widoczność efektów należy poczekać pewien czas ale cierpliwość popłaca, szczególnie jeśli jej efektem jest znalezienie się w top 10 Google! Musisz mieć świadomość, że użytkownicy odwiedzają tylko i wyłącznie te strony, które wyświetlają się w czołówce. Nikt nie przegląda 3, czy 4 strony w wyszukiwarce. Chcesz, aby strona Twojego salonu kosmetycznego znalazła się na pierwszej stronie? W taki razie pozycjonowanie jest dla Ciebie! Na duże uznanie zasługuje fakt, że nie musi być realizowane łącznie z Google Ads! Są to zupełnie, dwa osobne działania marketingowe, niezależne od siebie. Skuteczna strategia SEO opiera się przede wszystkim na skrupulatnym przeanalizowaniu słów kluczowych określających intencje odbiorców. Głównym priorytetem pozycjonowania jest dopasowanie strony www do Klientów, ale także do wymagań robota indeksującego Google. Im wyżej wyświetlisz się po wpisaniu określonej frazy tym bardziej zwiększasz swoją szansę na poszerzenie grona odbiorców!

[ramka text=”Zapamiętaj–> Pozycjonowanie stron internetowych jako sposób na skuteczny marketing w branży kosmetycznej pozytywnie wpływa na Twoją pozycję w Internecie. Pojawienie się w top 10 Google to dla nas znak, że nie tylko podjęte działania przynoszą oczekiwane rezultaty ale także daje informację o tym, że strona spełnia preferencje Klientów, a przecież to jest celem każdego biznesu!” – specjalista SEO, Łukasz Buławski”] Zalety

 • zwiększenie ruchu organicznego na stronie internetowej
 • wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania w przeglądarce Google
 • zwiększenie ilości unikatowych i wartościowych treści na stronie
 • większa widoczność na wyszukiwane słowa kluczowe
 • możliwość dotarcia do miliona użytkowników internetowych
 • długotrwałe zajęcie wysokiej pozycji

Wady

 • pozycjonowanie ze względu na stopień skomplikowania wymaga specjalistycznej wiedzy
 • długi czas oczekiwania na rezultaty podjętych rozwiązań
 • konieczność realizowania regularnego planu działań
Reklama salonu kosmetycznego w internecie
źródło: https://pl.freepik.com/

Reklama w salonie kosmetycznym – praktyczne wskazówki

Jak już wspominaliśmy, aby reklama salonu kosmetycznego była skuteczna należy ją maksymalnie dopasować do preferencji grupy odbiorczej. Im bardziej strona będzie spełniała ich oczekiwania, tym chętniej będą ją odwiedzać, a tym samym podejmować określone działania. Zwiększy to wskaźnik konwersji, zmniejszy współczynnik odrzuceń, czyli jednym słowem odniesiesz zysk, o jakim marzysz!

Analiza konkurencji i dobór odpowiednich słów kluczowych

Jak dobrze poznać preferencje użytkowników, a tym samym sprawić, że prowadzony marketing w kosmetologii przyniesie oczekiwane rezultaty? Bez rzetelnej analizy fraz kluczowych się nie obejdzie! Tutaj pod uwagę bierze się zarówno ogólne słowa kluczowe, jak i te z długim ogonem, znacznie lepiej pokazujące potrzeby potencjalnych klientów. Celem pozycjonowania jest to, aby po wpisaniu określonych słów to właśnie Twoja strona pojawiła się w głównych wynikach wyszukiwania.

Przykładowe frazy dla gabinetu kosmetycznego:

Słowo kluczowe Średnia miesięczna liczba wyszukań
Salon kosmetyczny 27100
Gabinet kosmetyczny 6600
Salon urody 4400
Salon piękności 2400
Manikiurzystka 1300
Salony kosmetyczne 1000
Zakłady kosmetyczne 720
Studio kosmetyczne 480
Mobilna kosmetyczka 390
Reklama salonu kosmetycznego 260
Cennik salon kosmetyczny 260

Optymalizacja techniczna strony – podstawa dla atrakcyjnej witryny w branży beauty 

Oczywiście nie należy pomijać również kwestii technicznych mających ogromny wpływ na skuteczny marketing w kosmetologii! Musisz mieć świadomość, że jeśli Twoja strona www będzie zbyt długo się otwierać Klienci uciekną do konkurencji. Niedopasowanie kodu strony, adresów URL, oraz wielkości grafik skutecznie opóźniają jej ładowanie, co nie wpływa dobrze na Twoją pozycję. Warto również zadbać o responsywność, czyli jej właściwe wyświetlanie na urządzenia mobilnych.

Pozycjonowanie lokalne – spraw, aby reklama w branży kosmetycznej przyciągnęła lokalnych odbiorców

Szukając salonu kosmetycznego pierwszym kryterium branym pod uwagę jest lokalizacja. Im bliższej miejsca zamieszkania, tym większe prawdopodobieństwo, że potencjalny Klient wybierze właśnie Ciebie. Dlatego tak istotną rolę pełni pozycjonowanie lokalne! Możemy śmiało powiedzieć, że działanie to zdecydowanie wpływa na efektywny marketing w branży kosmetycznej. Dlaczego? Odpowiedzią jest znacznie mniejsza liczba rywali! Poznanie ich strategii marketingowej zajmuje mniej czasu, co wiąże się z szybszym podjęciem określonych kroków.

Przekonaj się, że w branży beauty wizytówka Google Moja Firma to bardzo skuteczne narzędzie

Nastawienie na lokalnych odbiorców w przypadku niektórych biznesów okazuje się o wiele bardziej opłacalnym działaniem wpływającym na skuteczny marketing w kosmetologii niż promowanie usług na skalę ogólnopolską. Przemawiają za tym dwa najważniejsze fakty! Pierwszy dotyczy mniejszej konkurencji. Liczba salonów kosmetycznych w całej Polsce może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Natomiast jeśli skupimy się na konkretnym terytorium, nagle zauważamy, że wyprzedzenie rywali staje o wiele bardziej realne i nie wymaga aż tak dużego nakładu pracy. Drugim i zarazem priorytetowym faktem są użytkownicy, a dokładniej mówiąc ich sposób szukania usług w Internecie. Wierz nam, ale praktycznie nikt np. z Krakowa nie będzie jechał na usługę kosmetyczną do Wrocławia. Klienci jako pierwsze kryterium stawiają lokalizację. Chcą, aby gabinet kosmetyczny znajdował się z reguły jak najbliżej miejsca zamieszkania ewentualnie pracy. Pamiętaj, że szybkie rozwiązania są obecnie najbardziej pożądane. Dlatego właśnie prowadząc marketing w salonie kosmetycznym, pod żadnym pozorem nie można zapomnieć o wizytówce Google Moja Firma! Z jej pomocą Twoja lokalizacja stanie się widoczna dla potencjalnych Klientów, a łatwy dostęp do danych kontaktowych zachęci ich do umówienia wizyty! Choć Google Moja Firma nie zwiększa Twojej pozycji w wyszukiwarce, to sprawia, że reklama salonu kosmetycznego dociera do znacznie szerszego grona odbiorców!

Robot indeksujący Google określając pozycje Twoje strony bierze pod uwagę również linki. Tutaj kluczową rolę pełnią zarówno linki zewnętrzne na innych portalach jak i wewnętrzne kierujące do różnych podstron na Twojej domenie. Im bardziej jakościowe linki uda Ci się uzyskać, tym masz większą szansę, że prowadzony marketing w kosmetologii wzniesie Twój biznes na wysokie pozycje przeglądarki.

Wartościowy marketing w gabinecie kosmetycznym, czyli moc content marketingu w pigułce

Content marketing w kosmetologii pełni jedną z najważniejszych funkcji. Twoi potencjalni Klienci przed umówieniem się na realizację konkretnej usługi chcą się o niej dowiedzieć nieco więcej. Właśnie w tym celu tworzy się unikalne teksty zawierające najważniejsze słowa kluczowe. Pamiętaj, że dla algorytmu Google niepowtarzalność to podstawa! Powielanie tekstów z innych stron nie wchodzi w grę!

Zachęcająca reklama salonu kosmetycznego – bez social media ani rusz

Dziś aktywny udział w mediach społecznościowych to podstawa. Dzięki takim mediom jak Instagram, Facebook lub Twitter znacznie łatwiej nawiązać kontakt z odbiorcami oraz zbudować tak ważną nić zaufania. Co więcej, regularne publikowanie wpisów na social media pełni funkcję przynęty i zwiększa szansę na kliknięcie w link i podjęcie określonych działań.

[cta_1 text=”Skuteczna reklama salonu kosmetycznego to priorytet! Odnieś imponujący sukces z pomocą wykwalifikowanych specjalistów!” btn=”Sprawdź ofertę!”]

Współpraca z doświadczoną agencją przy reklamie w branży beauty – sprawdź, dlaczego warto

Choć powszechnie panuje opinia, że wszelkie działania mające na celu zbudować silny marketing w kosmetyce można prowadzić samodzielnie, to nie zawsze przynoszą one oczekiwane rezultaty. Musisz mieć świadomość, że niezbędna jest tutaj profesjonalna wiedza pozwalająca na ustalenie strategii ściśle dopasowanej do Twojej działalności. Co więcej, pozwala łatwo ocenić, które działania są skuteczne. Podejmując współpracę z agencją Afterweb, zyskujesz pewność, że Twój budżet nie będzie przepalany na marketing w branży kosmetycznej o niskiej skuteczności. W swoim zespole mamy zarówno wysoce wykwalifikowanych specjalistów SEO, jak i tych, dla których Google Ads nie stanowi tajemnic. Powierz swój biznes w ręce doświadczonych marketingowców, a prawdopodobieństwo zajęcia wysokiej pozycji w przeglądarce Google wzrośnie! Musimy zaznaczyć, że w marketingu online, aby reklama gabinetu kosmetycznego stale pomagała w zwiększaniu zysków, musi być regularnie aktualizowana. Powodem jest zmieniający się algorytm Google oraz preferencje użytkowników. Bez obaw, tym również zajmiemy się my!

Jak prowadzić marketing w branży beauty – podsumowanie

Im szybciej podejmiesz przedstawione przez nas działania marketingowe tym szybciej zaistniejesz w świadomości swoich odbiorców. Dobrze dobrana reklama salonu kosmetycznego pozwoli Ci się wyróżnić wśród konkurentów, a także pokazać, jak dobrze znasz potrzeby i oczekiwania swoich potencjalnych klientów. Nie ma na co czekać! Marketing w branży beauty to Twój klucz do wzniesienia swojego biznesu na wyżyny.

[Featured_snippets title=”Reklama salonu kosmetycznego – najczęściej zadawane pytania (FAQ)”]

Źródła

 • https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych
 • https://support.google.com/google-ads/
 • https://developers.google.com/search/docs/beginner/seo-starter-guide?hl=pl
 • https://skillshop.withgoogle.com/
 • https://twitter.com/google
 • https://moz.com/learn/seo/

3 komentarzy “Reklama salonu kosmetycznego – Jak reklamować salon kosmetyczny w Internecie

 1. Kiedyś nie zwracałam uwagi na jakiekolwiek formy reklamy w Internecie i nie do końca wierzyłam, że marketing w branży kosmetycznej jest w ogóle potrzebny.
  Od niedawna sama ustawiam Google Ads i widzę wzrost zainteresowania.

 2. Marketing w gabinecie kosmetycznym jest równie istotny jak i w innych branżach.
  Wiele aspektów z art. sam wdrożyłem na własnej stronie i jestem pewien że działa to na plus, pod każdym względem.

 3. Już od dłuższego czasu realizuję kampanię reklamową Google Ads i jak na razie wszystko działa.
  Zainteresowanie moim salonem kosmetycznym wzrosło, co cieszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
+48 79 848 33 33

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33