Polska firma
SEO

Ile kosztuje zrobienie strony www, która będzie skutecznym narzędziem marketingowym?

Wiele się zmieniło od czasów, gdy internet dopiero stawał się powszechnie używanym medium. Nie tylko niepomiernie wzrosła jego rola, ale i wyzwania, jakim trzeba stawić czoła, aby dobrze wykorzystać obecność w nim. Co za tym idzie, pochłaniany przez zrobienie strony internetowej koszt także rośnie. Sprawa jest prosta. Nie warto tutaj zanadto oszczędzać, bo dla wielu potencjalnych klientów będzie to nasza jedyna wizytówka, z którą zetkną się zanim podejmą decyzję o skorzystaniu z proponowanej im oferty. Niekorzystnie wyglądająca witryna wcale nie musi być dużo lepsza od jej braku! Co jednak składa się na ten wydatek i jaka powinna być właściwie jego wysokość? Na takie pytanie trudno odpowiedzieć w kilku słowach, pochylmy się zatem nad paroma kwestiami.

[Featured_snippets id=”1″]

Pamiętaj, że to inwestycja na lata. Nie ryzykuj składania zamówień u amatorów

Rozpiętość cen, w jakich oferują swoje usługi osoby bądź firmy gotowe do zajęcia się budową naszej witryny jest ogromna. Ile kosztuje zrobienie strony internetowej? Są tacy, którzy zaoferują wykonanie za kilkaset złotych (za kilkadziesiąt niekiedy także, ale tego już nikt rozsądny nie zaryzykuje), jak i za kilka, kilkanaście, a nawet ponad dwadzieścia tysięcy. Gdzie więc przebiega granica pomiędzy realnymi kosztami i godną zapłatą za dobrą pracę, a nadmiernym wydatkiem?

Jak nietrudno się domyśleć, wiele zależy od tego, czego właściwie potrzebujemy. Prostych stron stanowiących stricte wizytówkę, za pomocą których nie jesteśmy w stanie na bieżąco komunikować się z klientami ani samodzielnie wprowadzać zmian, nie bierzemy już pod uwagę.

Minimum to zatem taka z choćby podstawowym CMS-em. Ważne jednak, żeby pozwalała m.in. na połączenie z mediami społecznościowymi, była zgodna z obecnymi normami prawnymi, bezpieczna i zintegrowana z narzędziami Google. W sumie trzeba być gotowym na wydatek przynajmniej czterech, pięciu tysięcy złotych. Nasze potrzeby mogą być jednak większe.

ile kosztuje zrobienie strony www

To, czy pochłonięty przez zrobienie strony internetowej koszt jest wysoki, to rzecz względna

Ile kosztuje zrobienie strony internetowej mającej postać sklepu? Tu wymagania są znacznie wyższe, jest tu wszak konieczny bardziej rozbudowany projekt i system CMS. Zwłaszcza, jeśli witryna taka ma pełnić wiele funkcji ułatwiając nam pracę, np. wystawiać faktury czy obsługiwać płatności. Musimy zatem być gotowi na wydatek nawet na poziomie dziesięciu tysięcy złotych, niekiedy jednak wyższy. Musimy sami ocenić, czego naprawdę potrzebujemy. Pamiętajmy także, że poza zadbaniem o kwestie stricte techniczne (w tym bezpieczeństwo!), potrzebujemy też zgodnego z prawem regulaminu.

Zastanawiając się na tym, ile kosztuje zrobienie strony www miejmy też na uwadze, że dobrze wykonana zdejmuje nam z głowy wiele trosk, w tym o ryzyko dodatkowych kosztów. Bieżące utrzymanie ograniczy się do opłacania domeny i hostingu, jeśli nie będą już konieczne dodatkowe prace. Trzeba także mieć świadomość że rozmaitych problemów wynikłych z nadmiernych oszczędności nawet nie zauważymy – np. błędów w kodzie. Nie ujdą one tymczasem uwadze robotów Google! Wymagania związane z pozycjonowaniem – a bez niego przecież trudno dziś o sukces na rynku – sprawiają, że zadbanie o wysoką jakość witryny po prostu się opłaca.

Opinie użytkowników

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Afterweb

Specjalista SEO

14 lat doświadczenia w optymalizacji i pozycjonowaniu stron na najtrudniejsze frazy w Polsce. Właścicieli manager firmy Afterweb. Stale nadzoruje proces pozycjonowania stron wszystkich Klientów firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
+48 79 848 33 33

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33