Polska firma
SEO

Wykorzystaj video content marketing i skutecznie zdobądź uwagę licznych odbiorców

Wraz ze zwiększaniem się przepustowości sieci materiały wideo coraz bardziej zyskiwały znaczeniu. Obecnie, gdy ich szybkie przesyłanie i odtwarzanie nie stanowi żadnego problemu, należą do najchętniej przyjmowanych treści. Użytkownicy samego Youtube dziennie odtwarzają ponad miliard godzin różnego rodzaju filmów, a z gigantem tym coraz śmielej usiłuje konkurować na tym polu także Facebook. Video marketing to zatem nie przyszłość – to już dziś jest jeden z najlepszych sposobów na pozyskanie klientów. Przynieść nam może znakomity ruch na stronie i podobnie jak inne treści, zbudować nasz korzystny wizerunek.

Marketing filmowy wymaga od odbiorcy najmniej zaangażowania

Natura człowieka jest niezmienna – jeśli nie musimy, albo nie wiąże się z tym istotna gratyfikacja dowolnego rodzaju, nie podejmujemy żadnego trudu. Materiały wideo, których oglądanie stanowi czynność pasywną, należą do tych, przy których chętnie odpoczywamy, ale często także w ten sposób wolimy np. pozyskiwać wiedzę. Odkąd więc nie stają temu na przeszkodzie aspekty techniczne, video content marketing należy nader skutecznych metod promocyjnych. Mogą to być stricte reklamy – np. kierowane w ramach systemu Ads doskonale wyselekcjonowanym (nad tym musi czuwać specjalista) użytkownikom Youtube. Warto jednak tworzyć także treści innego rodzaju: wartościowy content, do którego zechcą docierać sami odbiorcy. Jeśli tylko mamy organizacyjne i sprzętowe możliwości, czym prędzej przystąpmy do pracy. Jeśli nie, warto inwestować w profesjonalne wsparcie. Dlaczego? Najbardziej udany wideo marketing często zamienia się w viral, dzięki czemu zdobywamy zasięgi znacznie większe niż mogliśmy się spodziewać. Każdy z nas zapewne pamięta nie niejedną reklamę, która zrobiła karierę w internecie ze względu na swoją pomysłową formę. Może kolejna będzie Twoja?

Niemal każdą treść możesz przygotować jako video marketing!

Popularność materiałów wideo nie wynika jedynie z ludzkiej niechęci do wysiłku. Istnieje wiele zagadnień, które trudno dobrze przestawić w formie pisanej, tak, by wszystko mógł zrozumieć nawet amator. Dlatego znakomitym wprost pomysłem na wideo marketing są wszelkiego rodzaju poradniki, tutoriale, instruktaże, testy. Jeśli jesteśmy specjalistami w swoim fachu i potrafimy to zademonstrować, nie musimy się nawet martwić o w pełni profesjonalną formę takich nagrań. Pewien stopień amatorskości – w żadnym wypadku nie może to jednak odbijać się na jakości obrazu czy dźwięku czy w inny sposób utrudniać odbioru – w przypadku niejednej branży przyda im wręcz autentyzmu, co sprzyjać będzie budowaniu zaufania.

Jeśli jednak potrafimy zadbać o to, by nasz video marketing cechował się profesjonalną formą, możemy tworzyć także i np. reportaże. Świetnym sposobem na zaangażowanie odbiorców, jeśli mamy już zbudowaną więź z pewnym ich gronem lub wiemy jak do nich dotrzeć, są live streamy.

wideo marketing

Marketing filmowy może stanowić naprawdę wartościowy content

Ta wielka praktyczna zaleta materiałów video, dzięki którym możemy po prostu pokazać to, czego nie sposób opisać, czyni z nich potencjalnie niezwykle wartościową treść. Warto tworzyć taką, która promując nas, będzie przy okazji pomagała rozwiązywać rzeczywiste problemy naszych potencjalnych klientów. Czyż może być coś, co bardziej zachęca do zakupu niż już uzyskany przez odbiorcę pomoc? Taki video marketing przy okazji bardzo pomaga w budowaniu wizerunku – jesteś fachowcem, któremu warto zaufać? Po prostu to pokaż!

Kolejną korzyść odniesiemy dzięki temu, że odniesie go nasza witryna – rzeczywiście przydatny odbiorcom content to wszak znakomity sposób na generowanie trwałego ruchu. W dodatku bardzo wartościowego z punktu widzenia pozycjonowania, bo nie sprowadzającego się do chwilowego przejrzenia naszej strony. Trzeba tylko pamiętać o tym, by osadzając na niej dowolny materiał zadbać o to, by towarzyszył mu odpowiedni opis. Tak, aby wyszukiwarka nie miała problemu z jego identyfikacją. Wówczas mamy szansę wykorzystać marketing filmowy w pełni!

2 komentarzy “Wykorzystaj video content marketing i skutecznie zdobądź uwagę licznych odbiorców

  1. Cześć,

    Czy możecie polecić jakieś pomocne narzędzia, które ułatwiają produkcję video? Coś jak Canva dla grafiki, ale dla wideo?

  2. Ciężko coś polecić, gdyż pomocne narzędzie do video o statusie „Canva dla grafiki” nie istnieje. Wybór jest spory i warto przetestować najpopularniejsze narzędzia i dopasować pod siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
+48 79 848 33 33

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33