Masz sklep na CMS-ie PrestaShop i chcesz pozyskać więcej klientów? Zainwestuj w optymalizację SEO i pozycjonowanie w Google!

Liczba realizowanych koszyków w Twoim sklepie na PrestaShop'ie wzrośnie dzięki działaniom SEO

Według szacunków analityków rynku e-commerce, w Polsce funkcjonuje ponad 40 tysięcy sklepów internetowych z różnych branż. Konkurencja jest zatem ogromna. Chcąc dotrzeć do grupy docelowej, musisz eksponować swoją ofertę tam, gdzie szukają jej konsumenci. Czyli w internetowej wyszukiwarce Google! W agencji SEO Afterweb proponujemy Ci kompleksowe pozycjonowanie stron, dzięki któremu Twoja sprzedaż wzrośnie nawet o kilkaset procent. W skład usługi wchodzi:

 • całościowa optymalizacja platformy PrestaShop i treści sklepu internetowego

 • analiza słów kluczowych i dobór fraz z największym potencjałem

 • modyfikacje pod kątem customer experience

 • tworzenie treści z myślą o content marketingu

 • pozyskiwanie wartościowych linków odsyłających do Twojego sklepu na silniku PrestaShop

 • monitoring pozycji, raportowanie wykonanych prac i ich rezultatów

 • konsultacje z naszymi specjalistami SEO, możliwość przeprowadzenia szkoleń

Optymalizacja PrestaShop pod wymogi wyszukiwarki to zadanie dla specjalistów Afterweb

Jakich zmian w PrestaShop wymagają działania SEO?

Decydując się na pełen pakiet, masz największe szanse na szybki zwrot z inwestycji. Miej na uwadze, że pozycjonowanie PrestaShop to proces, obejmujący mnóstwo różnych działań w obrębie sklepu oraz na innych stronach internetowych. Na czym dokładnie polegają? W Afterweb zwracamy szczególną uwagę na:

 • przejrzystość struktury menu i kategorii produktów

 • szybkość ładowania sklepu

 • linki wewnętrzne oraz ustawione przekierowania

 • poprawne wyświetlanie na ekranach urządzeń mobilnych

 • jakość i zróżnicowanie linków zewnętrznych

 • niezwykle istotna jest też optymalizacja treści z myślą o pozycjonowaniu fraz sprzedażowych

Często można spotkać opinie, że sam PrestaShop SEO i powiązane z nim kwestie traktuje nieco po macoszemu. Trudno liczyć na to, że kierując się wskazówkami z oficjalnego bloga platformy uda Ci się osiągać zamierzone cele na własną rękę. Naszą pracę zawsze zaczynamy od kompleksowych audytów On-Site i Off-Site. Drobiazgowa analiza pozwala nam wyznaczyć priorytety optymalizacji i upewnić się, że pozycjonowanie PrestaShop od samego początku będzie zmierzać w optymalnym kierunku. Słuszność takiego podejścia najlepiej obrazują historie dotychczasowych Klientów agencji SEO Afterweb.

Skuteczne pozycjonowanie sklepu PrestaShop pomoże Ci dotrzeć z ofertą do większej liczby klientów

Zoptymalizowana platforma PrestaShop będzie dla Ciebie źródłem rosnących zysków

Statystyki nie pozostawiają najmniejszych złudzeń. Wyszukiwanie w Google poprzedza już ponad 80% wszystkich decyzji zakupowych – również tych dokonywanych w sklepach stacjonarnych. Aż 95% ruchu z wyszukiwarki kieruje się do adresów z TOP 10 wyników organicznych. Tylko konsekwentne pozycjonowanie sklepu PrestaShop pozwoli Ci się tam przebić, a następnie utrzymać. Podmiotów aspirujących do czołówki SERP na transakcyjne frazy zawsze jest wielokrotnie więcej, niż miejsc gwarantujących wysokie współczynniki konwersji.

Mamy wystarczające doświadczenie w branży SEO, aby przygotować dla Ciebie efektywny plan działania. Dzięki temu, że sumiennie śledzimy wszelkie aktualizacje w wyszukiwarce Google i platformie PrestaShop pozycjonowanie sklepu internetu zawsze prowadzimy w sposób nowoczesny Dostosowany do najnowszych standardów jakościowych, trendów UX, a także wymagań samego Klienta. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że Twoja wizja funkcjonowania w świecie e-commerce może rozmijać się z zalecaną optymalizacją. W razie podobnego konfliktu zalecamy, by podążać za wskazówkami Google dla webmasterów. W znacznym stopniu powstają one na bazie zachowań internautów. Za sprawą pozycjonowania łatwiej Ci będzie spełnić oczekiwania Twoich potencjalnych klientów.

Optymalizacja SEO PrestaShop to podstawa. Bez tego żaden sklep nie znajdzie się wysoko w Google

Wyszukiwarka wykorzystuje zaawansowane algorytmy oraz mnóstwo danych, by każdy użytkownik znalazł dokładnie to, czego szuka. Pierwsze miejsca w wynikach organicznych zarezerwowane są dla tych stron, które w największym stopniu odpowiadają na potrzeby wysyłającego zapytanie. Jeżeli przed optymalizacją Twój Presta Shop sprawiał poważne problemy techniczne, to nawet wysoki poziom merytoryczny zamieszczanych przez Ciebie treści nie wystarczał, by zająć pozycję w TOP 3 Google. Wyszukiwarka słusznie uznaje, że internauta prędzej opuści sklep, niż zaczeka na wczytanie całego poradnika. O przebrnięciu ścieżki zakupowej z przeszkodami i błędami po drodze już nawet nie wspominając!

Google faworyzuje sklepy internetowe przyjazne botom wyszukiwarki

W przypadku silnika e-commerce PrestaShop optymalizacja SEO przebiega wielotorowo. Musimy odnaleźć każdą problematyczną linijkę kodu, a następnie opracować właściwe rozwiązanie. Często zdarza się tak, że zmiana w jednym module spowoduje kłopoty w kilku innych, które korzystają z tej samej funkcji do zupełnie innych celów. Aby pozycjonowanie PrestaShop przyniosło spodziewane wyniki, trzeba zacząć od podstaw sklepu internetowego. Platforma e-commerce to fundament, od którego zależy cała reszta!

Zdaniem specjalistów SEO PrestaShop daje ogromne możliwości. Wykorzystaj je do maksimum!

Specjaliści Afterweb mają odpowiednią wiedzę i narzędzia, by wypromować Twój sklep internetowy w Google. Sprzedaż nie podskoczy u Ciebie z dnia na dzień – zamiast jednorazowego, małego sukcesu, wolimy pracować na długotrwałe utrzymywanie wysokich pozycji w Google. Taka optymalizacja PrestaShop zapewni Ci zdecydowanie więcej zysków, niż próby wprowadzenia w błąd botów indeksujących wyszukiwarki. To prędzej czy później skończyłoby się mniej lub bardziej restrykcyjną karą. Potrzebujesz natychmiastowych efektów? Mamy dla Ciebie inną usługę z zakresu Search Engine Marketingu!

Reklama w Google Ads stanowi idealne uzupełnienie pozycjonowania sklepu

Dla Afterweb liczą się jak najwyższe pozycje w Google, zapewniające stały napływ klientów. Nawet jeżeli dla twórców PrestaShop SEO nie jest priorytetem, to nasi specjaliści i tak będą w stanie wdrożyć niezbędne poprawki i usprawnienia. Nie musisz się przy tym obawiać, że modyfikacje utrudnią składanie zamówień Twoim klientom. Zawsze starannie wszystko sprawdzamy i wykonujemy kopie bezpieczeństwa. A pozycjonowanie sklepu PrestaShop przeprowadzamy w taki sposób, by późniejsze aktualizacje platformy nie zniweczyły wysiłku włożonego w poprawę notowań Twojej firmy w Google. Wypełnij formularz kontaktowy, a otrzymasz specjalną ofertę od agencji SEO Afterweb, która pomoże Ci w spełnieniu zawodowych marzeń!

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33