Masz już wypozycjonowaną stronę, ale nie sprzedajesz lub marzy Ci się nowa, skuteczna strona internetowa? Dobrze trafiłeś! Zleć nam zaprojektowanie i badania IA/UI/UX i ciesz się ze skutecznej strony!

Świat pędzi do przodu jak oszalały, zmiany możemy dostrzec w modzie, w kulturze, a także w sferach technicznych. Nie inaczej sprawy się mają w światku stron internetowych. Jeśli tylko przeanalizujemy witryny internetowe na przełomie ostatnich 10 lat, szybko dostrzeżemy jak bardzo się zmieniły. Obecnie myśląc o nowym serwisie musimy zadbać nie tylko o ładną szatę graficzną, ale i wiele innych kwestii wpływających na jej powodzenie. Bez prac nad IA/UI/UX nie osiągniemy sukcesu. Co jednak kryje się pod tymi zagadkowymi pojęciami?

3 kroki do strony idealnej

Tworząc nową stronę musimy bezwzględnie wziąć pod uwagę zasady projektowania IA/UI/UX. To najważniejsze trzy etapy na drodze ku stronie funkcjonalnej, użytecznej i atrakcyjnej.

Projektowanie IA – zarządzanie informacją

Zanim zaczniemy pracę nad nową witryną musimy przeanalizować finalny wydźwięk naszego serwisu. Dzięki projektowaniu AI mamy szansę stworzyć stronę, na której każdy klient znajdzie potrzebne mu informacje w zaledwie kilka kliknięć. Projektowanie AI zawiera układ informacji, który znajdzie się na nowej stronie www. Pomijając ten krok możemy zniechęcić do przeglądania potencjalnych klientów. Nikt nie lubi korzystać z mało logicznych serwisów, na których ciężko się odnaleźć.

Projektowanie UI – interfejs użytkownika

Kiedy mapa strony została już stworzona przyszedł czas na zachęcenie użytkownika do korzystania z naszej witryny. Przejrzysta architektura informacji to znaczna część sukcesu, jednak bez odpowiedniej grafiki nie zachęcimy użytkownika do głębszego zapoznania się z serwisem. Pierwsze wrażenie jest kluczowe, jeśli w ciągu krótkiej chwili nie przekonamy internauty do pozostania na stronie, opuści ją i zapewne już nigdy nie wróci. Grafika ma zapadać w pamięci, nowa strona musi się wyróżniać na tle konkurencji.

Projektowanie UX – wygoda użytkowania

Pewnie każdy z nas znalazł się w sytuacji, że korzystając z danego produktu nie musiał się zastanawiać nad jego obsługą. Wygoda użytkowania decyduje o zadowoleniu potencjalnego klienta. Gdy coś jest zbyt trudne lub mało logiczne nie będziemy się męczyć i porzucimy dane rozwiązanie. W obecnych czasach ludzie ciągle pędzą i nie chcą poświęcać swojego czasu na zastanawianie się nad obsługą strony internetowej. Strona ma być funkcjonalna, a jej użytkowanie musi przynosić przyjemność. Pamiętajmy, że Google monitoruje przy pomocy np. Analytics czas spędzony na serwisie. Widząc masę odwiedzin na Twojej stronie trwających zaledwie kilka sekund co byś sądził na miejscy algorytmu wyszukiwarki Google o takiej witrynie? Dlatego jeśli zależy nam na wysokich pozycjach powinniśmy budując serwis uwzględnić wszystkie trzy kroki projektowania AI/UI/UX.

Oczywiście najczęściej trafiają do nas Klienci z już istniejącymi stronami, których zmiana w całości nie wchodzi w rachubę. W takim wypadku zawsze idziemy na kompromis i proponujemy rozwiązania mające na celu usprawnienie IA/UI/UX na już istniejącej witrynie.

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33