Optymalizacja WooCommerce pod wytyczne Google. Zobacz, jak pozycjonowanie sklepu internetowego skieruje klientów do Ciebie!

Optymalizacja WooCommerce pod wytyczne Google wymaga zasadniczych zmian w kodzie sklepu internetowego

Współcześnie to nie klient ma buszować po sklepach – to sklepy muszą skutecznie docierać do swojej grupy docelowej. Statystyki jasno pokazują, że wyszukiwarka Google ma udział w ponad 82% wszystkich transakcji handlowych. Również tych stacjonarnych! Jeżeli prowadzisz biznes na platformie WooCommerce, usługa pozycjonowania stron jest skrojona idealnie pod Twoje potrzeby. Agencja SEO Afterweb oferuje Ci niepowtarzalną szansę na prawdziwy przełom w historii Twojej firmy i awans do branżowej ekstraklasy.

Sukces w Google trzeba starannie zaplanować – zawsze zaczynamy od absolutnych podstaw. Pierwszym, co musimy zrobić, jest kompleksowa optymalizacja WooCommerce oraz używanych przez Ciebie wtyczek. Niektóre dodatki, choć współpracują z WordPressem, to pod kątem SEO wyrządzają więcej szkód niż pożytku. Na przykład nadmiernie spowalniając działanie Twojego sklepu internetowego. Pełne pozycjonowanie WooCommerce naprawi wszelkie tego typu bolączki. Mamy odpowiednie umiejętności i narzędzia, by to zrobić.

Wiedza i doświadczenie. Przed naszymi specjalistami SEO WooCommerce nie skrywa żadnych tajemnic

Możemy zaprojektować nowy sklep internetowy, przeprowadzając pełną optymalizację WooCommerce

Moduł e-commerce dla WordPressa rozwija się w określonym kierunku. Podobnie jak wyszukiwarka – Google aktualizuje swoje algorytmy nawet kilkaset razy w ciągu roku! Tym samym efektywne pozycjonowanie sklepu WooCommerce wymaga ciągłego śledzenia wszelkich nowinek związanych z CMS-em oraz szeroko pojmowaną branżą SEO. W agencji Afterweb robimy znacznie więcej, niż samo Google zaleca w swoich wytycznych dla webmasterów. Kiedy sklep internetowy wykorzystuje platformę WooCommerce, pozycjonowanie go w wyszukiwarce obejmuje między innymi:

  • pogłębiony audyt SEO, od którego zależy cała strategia przyszłych działań

  • analizę słów kluczowych pod kątem potencjału transakcyjnego poszczególnych fraz

  • optymalizację struktury kategorii produktów oraz menu w sklepie

  • przygotowanie i realizowanie szeroko zakrojonej kampanii content marketingowej

  • pozyskiwanie linków do Twojego sklepu internetowego ze stron zewnętrznych

Optymalizacja WooCommerce to podstawa pod kolejne, różnorodne działania, jakie będziemy podejmować. Wszystko po to, aby Twój sklep internetowy stał się doskonale widoczny w Google na najbardziej opłacalne frazy w branży. Kwestią czasu jest, kiedy dzięki SEO WooCommerce zacznie funkcjonować lepiej i przynosić Ci coraz więcej klientów. Zerknij tylko na liczby, jakie osiągają mniejsze czy większe przedsiębiorstwa dzięki stabilnej współpracy z Afterweb!

Skuteczne pozycjonowanie WooCommerce bazuje na starannie przygotowanej strategii SEO

Dla specjalistów SEO WooCommerce będzie środkiem do osiągnięcia celu, jakim jest zwiększenie sprzedaży w Twoim sklepie internetowym

W agencji Afterweb wszystkie działania prowadzimy według starannie przygotowanego planu. Aczkolwiek nie trzymamy się go sztywno – przeprowadzając optymalizację WooCommerce musimy uwzględniać aktualizacje algorytmów Google. Zarówno te zapowiadane i omawiane oficjalnie, jak również zmiany pozostające w sferze domysłów. Skuteczne pozycjonowanie sklepu WooCommerce wymaga ciągłego przystosowywania do dynamicznie zmieniających się realiów branży SEO. A także działań podejmowanych przez Twoją konkurencję.

Strategia pozycjonowania to nie jest coś, czego trzymamy się kurczowo. W końcu platforma WooCommerce również zyskuje kolejne poprawki czy pożyteczne rozszerzenia. Dokładamy wszelkich starań, aby uzupełniać naszą wiedzę i testować nowe metody. Jeżeli mamy wprowadzić Twój sklep internetowy na szczyty Google, przed naszymi specjalistami SEO WooCommerce nie może skrywać żadnych tajemnic. Zarówno w momencie rozpoczęcia współpracy, jak też wiele miesięcy i lat później, przy podtrzymywaniu osiągniętych rezultatów. Pamiętaj, że pozycjonowanie WooCommerce to wyścig bez mety. Tylko długie utrzymywanie się w czołówce wyników organicznych przyniesie Ci takie wyniki, jakimi chwalimy się w referencjach od naszych dotychczasowych Partnerów biznesowych.

Nie ma wątpliwości, że pozycjonowanie sklepu WooCommerce w Google przyniesie Ci wiele korzyści

I nie chodzi nam wyłącznie o zwiększenie sprzedaży. Rosnące przychody będą efektem wielu nakładający się na siebie zależności. Nie wszyscy użytkownicy wyszukiwarki od razu mają zamiar coś kupować – często szukają różnych poradników, recenzji, porównań i innych treści. Dlatego zakończona optymalizacja WooCommerce pod kątem technicznym wcale nie znaczy, że spoczniemy na laurach. Do wyciśnięcia maksimum potencjału z Twojego sklepu internetowego potrzebujesz content marketingu z prawdziwego zdarzenia. Zespół agencji SEO Afterweb zaspokoi zapotrzebowanie na atrakcyjną zawartość sklepowego bloga czy opisy produktów wprowadzanych do asortymentu w przyszłości.

Pozycjonowanie WooCommerce pozwoli na zoptymalizowanie ścieżki zakupowej oraz zwiększenie współczynników konwersji

Treści mają podwójnie istotne znaczenie dla powodzenia Twojego biznesu. Dlaczego?

  • budują świadomość marki sklepu

  • zwiększają zaufanie potencjalnych klientów

  • są kluczowe dla pozycjonowania sklepu wykorzystującego platformę WooCommerce

  • zachęcają do ponownych odwiedzin w przyszłości
  • kreują wizerunek Twojej firmy jako zespołu fachowców, który zna się na rzeczy

Połączenie wszystkich powyższych zalet otworzy Ci drogę do umysłów, serc i portfeli użytkowników. Pojawienie się odczuwalnych efektów sprzedażowych dzięki contentowi na najwyższym poziomie to tylko kwestia czasu!

W przypadku platformy WooCommerce pozycjonowanie może przybrać nieoczekiwany przebieg

Żaden uczciwy SEO-wiec nie powie Ci, kiedy dokładnie uda się zrealizować zakładane cele. W niektórych sytuacjach wystarczą 3 miesiące, by przebić się do TOP 3 wyników organicznych Google. Inne okoliczności spowodują, że pozycjonowanie WooCommerce zajmie ponad rok, zanim w ogóle uda się przebić na pierwszą stronę w SERP. Decyduje o tym wiele zmiennych, których nie sposób w pełni kontrolować. W agencji Afterweb mamy inne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zwiększać sprzedaż już od jutra.

Pozycjonowanie i optymalizacja WooCommerce trwałyby zbyt długo?

Kampanie PPC doskonale uzupełniają się z pozycjonowaniem. Zwróć uwagę, że optymalizacja WooCommerce pozwoli Ci kupować reklamy w Google Ads według korzystniejszych stawek! Bardzo prawdopodobne, że wielokanałowa promocja Twojego sklepu internetowego w wyszukiwarce przyniesie rewelacyjne rezultaty. Wejścia płatne dają natychmiastowy efekt i pozwalają błyskawicznie reagować na nowe trendy czy potrzeby konsumentów. Natomiast prowadzone bezustannie na bazie WooCommerce pozycjonowanie zapewni Ci stałą, stabilną ekspozycję na miejscach najczęściej klikanych przez użytkowników. Teraz pewnie zastanawiasz się, ile to może razem kosztować? Wyślij zapytanie do agencji Afterweb, a otrzymasz indywidualną ofertę na promocję Twojego sklepu internetowego w Google! Dla naszych specjalistów SEO WooCommerce stanowi świetny fundament, by przeprowadzić efektywne pozycjonowanie sklepu i zbudować na nim Twój biznesowy sukces!

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33