Właściwa optymalizacja grafik to szansa na lepszą widoczność Twojej strony w Google!

Na pozycje strony w wyszukiwarce wpływ na wiele czynników. Zanim jednak zaczniemy inwestować w marketing i pozycjonowanie warto zadbać o odpowiednią optymalizację strony pod wyszukiwarki. Pomijając ten ważny krok możemy mieć problem z wybiciem nawet najbardziej nowoczesnej i atrakcyjnej strony. Przeprowadzając optymalizację strony z Afterweb masz pewność, że Twoja witryna będzie dobrze widoczna dla potencjalnych klientów.

Dlaczego optymalizacja zdjęć ma znaczenie

Niezmiernie istotnym elementem każdej strony są pliki graficzne. Google obsługuje grafiki jako jeden z elementów wyszukiwania. Dlatego wyszukiwarka indeksuje grafiki, które są zawarte w kodzie HTML naszej strony. Zdjęcia umieszczane na stronie muszą być jednak w formacie: JPEG, PNG, WebP, SVG, GIF lub BMP. Gdy zależy nam na wyższych pozycjach w wyszukiwarce, warto zadbać o odpowiednią optymalizację grafik pod kątem SEO. Nasi specjaliści zawsze przeprowadzają optymalizację zdjęć na stronie klientów, gdyż wiemy jak duży wpływ ma to na widoczność witryny w wyszukiwarce Google. Na początku warto powiedzieć jak wyszukiwarka odczytuje obrazki? Zawartość plików graficznych ustalana jest za pomocą:

  • tytułu strony
  • nazwy pliku
  • treści na stronie
  • odnośników prowadzących do strony z obrazkiem
  • podpisów w mapie witryny ze zdjęciami
  • atrybutów alt

Poprawna optymalizacja grafik – na czym polega?

Poprawna optymalizacja grafik na stronie sprawi, że odczytywanie tych treści przez roboty sieciowe będzie maksymalnie precyzyjne i dokładne, przez co algorytm Google nie będzie miał problemów z ich indeksacją. Optymalizacja zdjęć na stronie może odbywać się na kilka sposobów m. in.

  • CSS – Bardzo popularnym sposobem optymalizacji grafik jest wykorzystanie CSS, który służy do tworzenie wizualnej części strony. Zrobione z jego użyciem elementy ostylowane zajmą zdecydowanie mniej miejsca, a uzyskany efekt będzie przyjazny dla SEO. CSS umożliwia łączenie elementów graficznym w jeden plik. Dzięki temu wystarczy, że wyszukiwarka wyśle tylko jedno zapytanie, a nie kilkanaście. Strona stanie się bardziej funkcjonalna i przyjazna użytkownikowi.
  • Odpowiedni format pliku – Gdy zależy nam na ułatwieniu robotom odczytywania grafik na stronie musimy zadbać o odpowiedni format plików graficznych. Zdjęcia, które znajdują się na naszej stronie muszą być bezwzględnie w formacie PNG, SVG, JPEG, GIF, BMP, WebP. W zależności od rodzaju grafiki nasi web developerzy dopasowują format.
  • Czas ładowania – Rozmiar plików graficznych ma decydujący wpływ na czas ładowania strony. Od skrócenia tego procesu zależeć będzie zadowolenie z użytkowania strony odwiedzających ją potencjalnych klientów. Ponadto jednym z czynników wpływających na pozycję w Google jest szybkość ładowania witryny. Dlatego w czasie optymalizacji grafik zawsze zmniejszamy czas ich ładowania. Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu kadrowaniu i formatowi, a także ograniczeniu skalowania w kodzie HTML.
  • Właściwe opisy – Warto ułatwić robotom sieciowym odczytanie zawartości obrazka poprzez dodanie odpowiedniego podpisu nad lub pod grafiką. Dzięki temu Google lepiej za indeksuje treść prezentowaną przez nasze grafiki.

Kompleksowa optymalizacja Twojej strony WWW z Afterweb

Nasza firma świadczy usługę kompleksowej optymalizacji dla wyszukiwarek. Rozpoczynając od obszernego audytu SEO nakreślamy wszystkie mankamenty witryny wpływające na jej widoczność w wyszukiwarce. Następnie nasi specjaliści rozpoczynają optymalizację zgodnie z wytycznymi z raportu SEO. Gdy masz problem z jakimkolwiek elementem optymalizacji zgłoś się do nas! Zadzwoń, napisz maila lub umów się z nami we Wrocławiu. Zespół Afterweb poradzi sobie z każdym Twoim zadaniem z zakresu optymalizacji i pozycjonowania stron www.

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33