Pozycjonowanie

Marketing internetowy. Co to jest, na co pozwala i jak powinna wyglądać jego realizacja?

Już od dłuższego czasu sieć staje się naszą podstawową przestrzenią komunikacji, toteż marketing online jest jednym z nieodzownych warunków sukcesu na rynku. Sprawa nie jest jednak tak prosta, jak może się na pierwszy rzut oka wydawać. Żeby móc prowadzić skuteczny marketing w internecie, trzeba posługiwać się nim zupełnie inaczej niż konwencjonalnymi kanałami. Musimy wykorzystać jego najważniejszą cechę – fakt, iż przełamana tu została jednokierunkowość masowego przekazu. W tym właśnie kryje się wielka skuteczność, jaką może nam zaoferować dobrze prowadzony marketing sklepu internetowego bądź jakiejkolwiek innej działalności. Dowiedzmy się, co to oznacza w praktyce!

Poznaj swoich klientów i umiejętnie komunikuj się z nimi, a marketing w sieci będzie skuteczny

Zanim zajmiemy się tym, na czym polega skuteczny marketing internetowy, musimy pochylić się nad rolą odbiorcy. Dawniej mogliśmy tylko zwiększać zasięg działań reklamowych, aby zazwyczaj niewielki procent tych właściwych przyniósł nam należyty skutek. Marketing elektroniczny wymaga jednak innego podejścia – ich rola bowiem nie jest już bierna. Często mamy szansę ich zaangażować, wejść z nimi w interakcję, uzyskując np. opinie. Nade wszystko jednak, sami selekcjonują oni treści, jakie do nich docierają. To główna przyczyna, dla której właściwie prowadzony internetowy marketing oferuje nieosiągalna dawniej efektywność. Dzięki niej jest to wielka szansa także dla małych firm! Potrzebujemy jednak dobrych treści, a przede wszystkim odpowiednich kanałów komunikacji. Naczelne miejsce zajmuje tutaj marketing w wyszukiwarkach internetowych, czyli zwłaszcza w Google. Możemy jednak wykorzystać też reklamy Ads, remarketing, video, mailing, virale, media społecznościowe, czy podjąć współpracę z blogerami. Narzędzi jest więc dużo. Jak zrobić z nich użytek?

marketing online

Marketing internetowy wymaga dobrego zaplanowania i przygotowania wszystkich działań

Nieodzowna jest tutaj odpowiednia wiedza, dlatego warto korzystać ze wsparcia, jakiego jest w stanie udzielić dobra agencja marketingu internetowego, sprawdzona w usługach B2B. Marketing online należy postrzegać jako działania długofalowe, poprzedzone wnikliwą analizą naszych potrzeb, celów, a następnie dobrym planowaniem. Z jednej strony dlatego, że wiele działań, takich jak marketing w wyszukiwarkach internetowych, wymaga czasu. Z drugiej jednak, prowadząc marketing w internecie musimy dążyć do budowania więzi z odbiorcami, zainteresowanymi naszym mailingiem i precyzyjnie skierowanymi treściami promocyjnymi, wpisami blogowymi, śledzących nasze profile. To ważne zwłaszcza dlatego, że bardzo duży odsetek polskich internautów blokuje reklamy – jeśli zdołasz ich zaangażować, nie będzie to problem! Marketing w sieci wymaga profesjonalnie przygotowanych treści, metodycznego posługiwania się nimi i cierpliwości. Efektem dobrze wykonanych prac będą jednak nie tylko duże zasięgi, ale, co najważniejsze, fakt, że obejmą one dokładnie te grupy odbiorców, na jakich powinno nam zależeć najbardziej. Niezależnie od tego, czy prowadzić będziemy marketing sklepu internetowego, czy lokalnego zakładu usługowego, jest to pewna droga do sukcesu.

Opinie użytkowników

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Afterweb

Specjalista SEO

14 lat doświadczenia w optymalizacji i pozycjonowaniu stron na najtrudniejsze frazy w Polsce. Właścicieli manager firmy Afterweb. Stale nadzoruje proces pozycjonowania stron wszystkich Klientów firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33