Pozycjonowanie

Najczęstsze błędy hamujące skuteczność pozycjonowania

Piękna szata graficzna czy ciekawy asortyment już dzisiaj nie wystarczy. Wszyscy właściciele stron internetowych zdaję sobie sprawę, że pozycjonowanie to dzisiaj konieczność. Aby nie zginąć w Internecie i zostać znalezionym, trzeba ten proces przeprowadzić bardzo umiejętnie. Błędy bowiem mogą nie tylko spowodować zastój pracy, ale również zniszczyć dotychczasowy postęp. Dowiedz się, jak ich uniknąć.

Tych działań unikaj przy pozycjonowaniu:

  1. Nieprzeprowadzenie optymalizacji strony przed pozycjonowaniem.

Traktuj optymalizację strony internetowej, jako przygotowanie jej do skutecznego pozycjonowania. Dzięki poprawieniu jakości i uaktualnieniu tego co już masz Twoje działania będą skuteczniejsze, a efekt pojawi się szybciej. Twoja witryna nie będzie sabotować Twoich działań.

  1. Zbyt duża ilość słów kluczowych.

Słowa kluczowe stosuj z rozwagą. Ich mała ilość spowoduje zagrożenie, że Google ominie Twoją stronę internetową. Natomiast nadmierne nimi nasycenie zakwalifikuje ją jako spam. Dzięki kompromisowemu ich używaniu pozycjonowanie będzie skuteczne.

  1. Używanie nieodpowiednich słów kluczowych.

Zanim przystąpisz do pozycjonowania, przeanalizuj, które z nich będą pasować do Twojej działalności. Słowa kluczowe muszą jak najpełniej, a jednocześnie możliwie zwięźle określać Twoją ofertę. Dzięki temu użytkownicy czy klienci będą trafiali na dokładnie to, czego potrzebują, co będą doceniać także roboty Google.

  1. Unikanie analiz.

unikaj analiz

Pozycjonowanie SEO stron internetowych, to proces, którego efekty nie są natychmiastowe. To nie znaczy jednak, że należy włączyć autopilota i zamknąć oczy. Co jakiś czas przeprowadzaj rzetelną analizę. Dzięki temu będziesz wiedział, które działania przynoszą pozytywne skutki, a które trzeba wyeliminować lub zmienić. Zaoszczędzisz czas i pieniądze. Każda analiza zmniejszy okres oczekiwania na satysfakcjonujący efekt. To się po prostu opłaca.

  1. Nieodpowiedzialne linkowanie.

Umieszczanie linków do innych stron jest dopuszczalne. Należy jednak traktować je poważnie. Musi to być korzystne nie tylko dla właścicieli stron, ale i dla użytkownika. Roboty Google również zauważą, jeśli tak nie będzie. Spowoduje to oczywiście negatywne konsekwencje w postaci niskiej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Chcesz wiedzieć czy popełniasz błędy w procesie pozycjonowania? Zapraszamy do kontaktu.

Opinie użytkowników

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Kamil Dudziak

Specjalista SEO

14 lat doświadczenia w optymalizacji i pozycjonowaniu stron na najtrudniejsze frazy w Polsce. Właścicieli manager firmy Afterweb. Stale nadzoruje proces pozycjonowania stron wszystkich Klientów firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33