Pozycjonowanie

Google: następna aktualizacja algorytmu Pingiwn będzie dużą zmianą

Google długo każe nam czekać na nową aktualizację Pingwina (pierwsze wzmianki o nowej wersji pojawiły się już z początkiem września 2015), która z godnie z zapowiedziami ma być aktualizacją pracującą w czasie rzeczywistym.

Jak pewnie wiecie z naszych postów na blogu, aktualizacja algorytmu Google Pingwin raczej już na pewno zostanie wypuszczona w tym roku. Z nieoficjalnych wypowiedzi od pracowników Google możemy wywnioskować, że będzie to zmiana, która może znacząco wpłynąć na proces pozycjonowania w wyszukiwarce. Od jakiegoś czasu zapadła jednak medialna cisza w kwestii tej aktualizacji. Dopiero przedwczoraj Gary Illyes z Google za pomocą Twittera potwierdził, że aktualizacja będzie pracować w czasie rzeczywistym i cytując jego słowa, będzie to „duża zmiana” Poniżej prezentujemy oryginalnego tweeta:

Większość aktualizacji Pingwina było wypuszczanych w październiku, tak więc minął już ponad rok od ostatniej zmiany. Można więc spokojnie odnotować, że Google wolało opóźnić aktualizację by jeszcze lepiej ją dopracować. Nie zmienia to faktu, że do końca roku zostało mniej niż 5 tygodni i jeśli Google chce przeprowadzić aktualizację w 2015 roku to powinni się już pośpieszyć.

Ostania kwestia czy zapowiedziana „duża zmiana” odnosi się do przełączenia algorytmu na system pracy w czasie rzeczywistym czy może jak przy ostatnich aktualizacjach Pingwina skończy się na dużym tąpnięciu pozycji stron w SERP-ach. Tego dowiemy się już niebawem.

Opinie użytkowników

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Kamil Dudziak

Specjalista SEO

14 lat doświadczenia w optymalizacji i pozycjonowaniu stron na najtrudniejsze frazy w Polsce. Właścicieli manager firmy Afterweb. Stale nadzoruje proces pozycjonowania stron wszystkich Klientów firmy.

2 komentarze

  1. Mam nadzieję, że aktualizacja nie będzie aktualizacją „widmo” jak w przypadku obecnej Pandy, działającej w „czasie” rzeczywistym.

  2. Oby tak się nie stało, bo Panda w czasie rzeczywistym to tak naprawdę pic na wodę i jeśli nowy Pingwin w czasie rzeczywistym będzie takim „widmem” jak piszesz to spam w SERP-ach dalej będzie wysoko. Do końca roku zostało 36 dni, szybko przekonamy się czy z tych hucznych zapowiedzi „dużych zmian” cokolwiek wyniknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33