SEO

Następny update Google Penguin wprowadzony będzie najpóźniej z końcem roku

Jeszcze w czerwcu 2015 Google zapowiadało, że kolejna aktualizacja Google Penguin to kwestia miesiąca. Mamy już prawie październik i z tych zapowiedzi nie wynikło nic. Aktualizacja nie została wprowadzona. Prawdopodobnie tak duże opóźnienie spowodowane jest tym, że nowy algorytm Pingwin ma być przełomowy – ma pracować w czasie rzeczywistym, tak by mógł stać się częścią składową głównego silnika wyszukiwarki Google Hummingbird.

Ostatnia wypowiedź pracownika Google Johna Muellera potwierdza tylko nasze przypuszczenia co do planowanej daty wypuszczenia aktualizacji Pingwin. Proszę zobaczyć co Johna Mueller odpowiedział na pytanie związane z aktualizacją:

Taka wypowiedź Johna tylko potwierdza, że w Google od dawna trwają pracę nad aktualizacją Pingwina w wersji, która nie będzie wymagała manualnego włączania, tylko przejdzie w stan ciągłej pracy. Sam John przyznaje, że jeśli miałby zgadywać to nowa wersja Google Pingwin zostanie włączona na stałe jeszcze przed końcem roku. Oczywiście wszystko rozchodzi się o to, czy trwające testy okaże się skuteczne i sama aktualizacja spełni pokładane z niej oczekiwania.

Z punktu SEO możemy spodziewać się, że po kilku mniejszych aktualizacjach zapowiadane zmiany będą przełomowe. Google już od dłuższego czasu nie wprowadziło usprawnień, które wpłynęły by na SERP-y w taki sposób by jeszcze bardziej poprawić jakość wyników wyszukiwania. Dlatego liczymy, że zapowiadana aktualizacja jeszcze lepiej będzie wykrywać sztuczne profile linków, dając lepsze pozycje stroną, które nie naruszają wskazówek jakościowych dla Webmasterów w tak oczywisty sposób.

Opinie użytkowników

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Kamil Dudziak

Specjalista SEO

14 lat doświadczenia w optymalizacji i pozycjonowaniu stron na najtrudniejsze frazy w Polsce. Właścicieli manager firmy Afterweb. Stale nadzoruje proces pozycjonowania stron wszystkich Klientów firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33