SEO

Według Google usunięcie słabej treści nie jest najlepszą metodą na poradzenie sobie z Pandą

Jeszcze do niedawna polecaną przez Specjalistów SEO metodą na poradzenie sobie z karą nałożona na stronę za treści niskiej jakości było zwyczajne ich usunięcie. Tego typu działania okazywały się skuteczne w walce z karami nakładanymi przez algorytm Google Panda. Aktualnie tego typu radykalne metody postępowania według pracownika Google nie są przez nich rekomendowane. Znaczne lepsze efekty ma przynosić podmiana niskiej jakości treści na lepszą.

Zobaczmy, co w tym temacie Gary Illyés Google powiedział na Twitterze:

Spotkaliśmy się już z podobnymi wypowiedziami pracowników Google np. John Mueller wspominał, że usunięcie słabej jakości treści nie zawsze jest najlepszą metodą do walki z Pandą. Oczywiście czasami i w określonych przypadkach usunięcie ma sens, ale w większości przypadkach pracownicy Google rekomendują poprawę witryny i treści na niej się znajdujących. Trzeba przy tym pamiętać, że serwisy dotknięte aktualizacją Panda bardzo często mają problemy z właściwą strukturą samą w sobie – problematyczne treści to tylko jeden z punktów zapalnych za który nałożona może zostać kara.

Nasze doświadczenie związane ze zdejmowaniem filtrów i banów od Google pokazuje, że najlepiej sprawdza się dość radykalne podejście do tematu i zajęcie się problemem kompleksowo. Oczywiście część osób może się z nami nie zgodzić, ale czasami warto dokładnie posprzątać serwis, nawet jeśli zajmie to znacznie więcej czasu. Dzięki temu znacznie łatwiej usunąć ewentualne problemy, za które mogła być nałożona kara od Google.

Opinie użytkowników

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Kamil Dudziak

Specjalista SEO

14 lat doświadczenia w optymalizacji i pozycjonowaniu stron na najtrudniejsze frazy w Polsce. Właścicieli manager firmy Afterweb. Stale nadzoruje proces pozycjonowania stron wszystkich Klientów firmy.

2 komentarze

  1. Redukcja ma sens jeżeli podstrony niskiej jakości są produkowane na siłę lub masowo np. poprzez tagi, osobne podstrony dla pojedynczych zdjęć itp. Ale to, że lepiej jest rozwijać i poprawiać treści niskiej jakości wynika z prostych rachunków.

    Przykładowo redukcja treści zajmie dwa miesiące i pozwoli na odzyskanie 3/4 widoczności, jednak jej poprawa, która zajmie pół roku pozwoli wyciągnąć widoczność jeszcze wyżej niż była do tej pory ponieważ wzbogaca całą witrynę o bardzo dużą ilość wartościowej zawartości. Proste 😉

  2. Niepotrzebnie zamieszanie wprowadzają, teraz co poniektórzy mogą pomyśleć żeby zostawić śmieciowe treści i obok nich dodać wysokiej jakości kontent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naszych Klientów stawiamy
na pierwszym miejscu!

Skontaktuj się z nami

ul. Madalińskiego 109/3
50-443 Wrocław
Polska firma

Porozmawiajmy
więc o Twoich
potrzebach

Otrzymaj od nas bezpłatną wycenę w ciągu 24h
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza
lub zadzwoń pod numer +48 79 848 33 33